1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Таблети за контрацепција

Дискусија во 'Канта' започната од Trans, 4 август 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Trans

  Trans Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Здраво, сакам да прашам дали некој ги има користено таблетите Primolut Nor дали штитат од несакана бременост и ако има некој контра ефекти. Ако знае некој нека пиши
   
 2. m.b.jovanova

  m.b.jovanova Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Јас мислам дека тие не се контрацептивни таблети но се хормонска терапија за регулирање на менструалниот циклус, имам слушнато дека не би требало да се пијат подолго време оти можело да предизвикат зголемување на влакната по телото.А во моментот пијам Дијане 35 со препорака од гениколог поради честа појава на цисти на јајниците.
   
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.