1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Таблети за нега на коса и нокти

Дискусија во 'Тело' започната од andersen, 23 април 2013.

 1. andersen

  andersen Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Какво е вашето искуство? Јас почнав пред две недели да пијам, па состојбата на ноктите значително ми се подобри.
   
 2. kolumnistot

  kolumnistot Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2012
  Пораки:
  1.987
  Допаѓања:
  14.187
  Пол:
  Женски
  tableti za nega na kosa i nokti

  Кои таблети ги пиеш ти?
  јас најмногу резултати сум почуствувала од Геритамин нео, но за жал ги нема во ниу една аптека.
  сега зњдов Бевитевит со пивски квасец, ама нема некој страшен резултат по еве 13 денови :(
   
 3. andersen

  andersen Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  tableti za nega na kosa i nokti

  Gi pijam tabletite od Oriflejm WELNESS.Mene noktite ne mi se krsea tuk bukvalno mi se kinea,pogotovo na pokazalcite,sega mi se podobri
   
 4. badem4e

  badem4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  tableti za nega na kosa i nokti

  Јас скоро почнав да ги пијам мерц за кожа коса и нокти ама рано е уште да кажам ги пијам 1 недела така нешто :)
   
 5. Shopa.holic

  Shopa.holic Активен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  12
  Овие дражеи најпрвин почнав да ги пијам заради лицето да ми добие некој сјај, да ми се исчисти ( бидејќи како велат дека вистинската убавина доаѓа од внатре :) ) а немав некои проблеми со косата или со ноктите , во принцип имам цврсти нокти а косата како коса на периоди ми паѓа повеќе ама не загрижувачки. Така, морам да ги пофалам , затоа што , не само на лицето туку видов напредок и кај косата - ми доби сјај.
  Морам да потенцирам дека нема да имате ефект од нередовно пиење или пример потрошено едно шишенце. После 4 месеци , што значи - 4 потрошени шишенца се гледаат резултатите. Се пијат два пати дневно.
   

  Прикачени фајлови:

  • images (2).jpg
   images (2).jpg
   Големина на фајлот:
   6,4 KB
   Прегледи:
   400
 6. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.895
  Допаѓања:
  15.405
  Пол:
  Женски
  4 :o оххохохохо само што го почнав првото,ај ќе ми пораснат ноктите до Нова Година :D
   
 7. AniAngie

  AniAngie Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2012
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  15
  betavitavitevit помагаат во нега на коса нокти...
   
 8. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.895
  Допаѓања:
  15.405
  Пол:
  Женски
  Мене не ми помогнаа.
   
 9. le.dentiste

  le.dentiste Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2013
  Пораки:
  416
  Допаѓања:
  542
  Пол:
  Женски

  а дали накачи некое килце додека ги пиеше? :)

  Бидејќи и јас имам слаби нокти па читав некаде по форуми дека од овие таблети се дебелеело па зедов од хемел маст за нокти и со упорно мачкање,масирање на ноктите после 3 месеци ноктите ми беа значително поцврсти.
   
 10. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  3.536
  Допаѓања:
  7.802
  Пол:
  Женски
  Другарка пиеше на диетфарм- Витабиотикс
  Имаше проблеми со опаѓање на косата и заради тоа ги зема. Ама не само што и помогнаа за косата туку позитивно се одрази и на лицето а за ноктите и да не коментирам.
  Планирам и јас да си ги земам, околу 200 денари се.

  А ако имате некој во странство нека ви донесе Viviscal, одлични се.
   
  На Candice.S му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Marishka998

  Marishka998 Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2019
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  13
  Здраво, навистина не знаев каде на друго место да го поставам прашањево ..
  Имам проблем со премногу тенка коса..
  Се распрашав и едино нешто така по логично ми препорачаа кај Dr Vais (инаку косата ми е тенка генетски) да направам третман со кој нема да ми го згуснат самото влакно туку ќе направат од едно место да растат повеќе влакна.
  Дали некој има направено ваков некој третман или било што , што помогнало .
  Секако не барам ј да се претвори косава во којзнае колку бујна но сепак да изгледа малку понормално од сега...