1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Таблети за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sesilija, 24 април 2010.

 1. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Значи прашања до вас драги дами, дали сте користеле таблети за слабеење, доколку сте користеле кои биле тие таблети, каков ефект имале таблетите- со еден збор какво е вашето искуство со истите?

  Темата за отворив затоа што има офтопик мислења за таблети за слабеење на други теми, а гледам нема тема за нив.

  Девојки ги чекам вашите искуства. Поздрав :)
   
  На kikkki и mecemalo им се допаѓа ова.
 2. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.169
  Пол:
  Женски
  CITRAH KILOSTOP-SPAS ZA SITE KOJ PATAT OD PREKUMERNA TEZINA
  PROIZVEDENI OD DIV LIMON
  KLINICKI TESTIRANI I ISPROBANI.
  Jas nikogas ne sum veruvala vo vakvite proizvodi
  no ovaj navistina deluva-bez povtorno vracanje na kilogramite
  moja bliska licnost go koristese i uspea bez posledici na svoeto zdravje
   
  На LadyC, Yuefoa, Angel4eeee и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Колку време се пијат овие таблети, ти го намалуваат апетитот или придонесуваат за полесно исфрлање на токсините од организмот? И колку пари се?
   
  На Yuefoa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  13
  moeto iskustvo so tableti za slabeenje,da se oslabnuva megutoa kilograite se vrakaat posle nekoj mesec zatoa najdobro so dieta.
   
  На meckicka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.169
  Пол:
  Женски
  Таблетките можеш да ги најдеш на оваа адреса.
  УЛ.Коста Веселинов бр 6 -СКОПЈЕ
  Или на тел-02-3216-923
  Знам дека сега има специјална понуда и се 699 ден.
  Мозеш да ја погледнеш и нвната страница http://www.bioclinica.com.mk/
  Јас знам за овие затоа што моја блиска особа изгуби 20 кг и е нова личност .
   
  На Yuefoa, meckicka и ***nekoja*** им се допаѓа ова.
 6. Britney25

  Britney25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  4
  Ima li nekoj iskustvo od Turbo Fast tabelitii dali deluvat pozitivno?
   
 7. Slim-Shady

  Slim-Shady Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  21
  Јас моментално пијам Херба Фаст.. Баш денеска се мерев.. Ги пијам 2 дена и имам симнато 0,5кг :).. Многу го намалуваат апетитот значи можам комотно цел ден да не јадам...
   
  На Yuefoa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  На природна база ли се тие Херба фаст и дали чувствуваш некои негативни појави, пример да ти се лоши или да осеќаш замор? И ако може пиши колку пари се и колку дена се пијат?
  А тие Слим Лајн колку се?
   
 9. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  17.333
  Допаѓања:
  236.917
  таблети-не благодарам!сум имала ужасно искуство со нив па така да не сакам ни да помислам да користам :(
   
 10. Slim-Shady

  Slim-Shady Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  21
  Замор не чуствувам и не ми се лоши... На база на билки се.. Се пијат 10 дена 640 денари се...
   
 11. butterflyyy

  butterflyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2010
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  59
  А имаат ефект?
   
 12. Slim-Shady

  Slim-Shady Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  21
  Да Да имаат...Денеска се мерев ги пијам 6 дена ослабната сум 3 кила...
   
 13. butterflyyy

  butterflyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2010
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  59
  А каде може да се најдат и да се купат?
   
 14. Slim-Shady

  Slim-Shady Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  21
  Ги има во сите аптеки..Последен пат јадев синоќа во 6.. Сабајле кога станав се напив пак капсула и еве уште немам јадено и не осеќам глад...
   
 15. mamica2

  mamica2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Gi piev turbofast 10 dena, imaat prekrasni rezultai, no za zal veke gi nema, i ne se proizveduvaat. Zatoa gi zedov Herbafast- nemaat vrska, nesporedlivi se so Turbofast, ne simnav ni gram, a ispiv 20 kapsuli. So Turbofast za 1o dena simnav 3.5 kg. Neznam zosto, moze kaj mene deluvaat taka. Me interesira koja e taa medicinska dieta sakam da ja probam, i dali ima nekoj iskustvo si Slim line kapsulite? :)
   
 16. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  160
  Поздрав јас веке незнам сто немам пробано херба фаст зелено кафе инхуа ама се слабее но после пак иста приказна .
  Слим Лајн земав кафе пиев и од 12 дена ослабев 5 кила не ги вратив сега еве денес баш си зедов и таблети 36 се од утре поцнувам сакам уште да ослабам работата е сто нема низто да ви се јаде а ке морате крвта да не ослабне ама јас тоа на почеток со кафето не го знаев сега со ново искуство почнувам повторно и сигурна сум дека нема да има утка .
   
 17. blondini

  blondini Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  10
  Pla4ka,te molam ajde kazi od kade gi nabavuvas,Slim Lajn i kolku pari cinat?
   
 18. visit

  visit Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  7
  После разните таблети кои ги испробав за слабеење и диетите со кои се изгладнував без резултати со турбофаст не беше така по еден месец користење симнав 7 килограми кои не ги повратив. Е веке ги нема во продажба а со Хербафаст не ми се експериментира зошто сите наводно велат дека се исти но не се немаат врска со турбофаст,зедов слимлајн и можам да кажам дека се најлични со турбофастот исто ми делуваат на апетитот.
   
 19. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  160
  Пеку една другарка ги земам има и кафе и таблети 1850 таблети 36 капсули а кафето едно пакуванје од 12 кафиња 800 ден зависи колку сакаш да ослабесшако е за помалку земи си кафе .
   
 20. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Скапо ми изгледа 2000 ден за таблети :^)
   
  На Iliev233 му/ѝ се допаѓа ова.