1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Таблети за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sesilija, 24 април 2010.

  1. Lollipop7

    Lollipop7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2012
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    782
    Пол:
    Женски
    ослабев 5 кила! :)
     
    На em4encee му/ѝ се допаѓа ова.
  2. emili.m

    emili.m Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    13
    ??? со што?
     
  3. Lollipop7

    Lollipop7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2012
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    782
    Пол:
    Женски
    ги пијам веке 22 дена и имам ослабнато 5 килаа :rofl: додуша сеа може повеќе повеќе, јас се мерев пред 2 дена, а од вчера имам стомачен вирус, сум плус и на диета за стомачен вирус па може имам симнато уште 1-2 кг. Иначе ја сги пијам тие од 6 неделии
     
    На Ellena07 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Ellena07

    Ellena07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    12
    Ме интересираше додека ги пиеш капсулите држиш некоја диета,внимаваш на исхраната или пак јаде се и сешто?
     
  5. Sweetheart87

    Sweetheart87 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2012
    Пораки:
    619
    Допаѓања:
    706
    Денеска почнав да ги пијам капсулите од зелка Cabbage Forte па ќе пишам резултати за некој ден ;) :up:
     
    На em4encee и Ellena07 им се допаѓа ова.
  6. Ellena07

    Ellena07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    12
    A исто така ги имам пиено и Слим Лајн..36 капсули некаде 2200 ден се..и ги пиев..и не смалив ниту едно килце...немаат врска..воопшто не делуваат...
     
    На Macci.007 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. molikaMk

    molikaMk Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    2.380
    Јас пијам апчиња од јаболков оцет и коприва, не се скапи и стварно имаат ефект. Јас за 2 и пол недели ослабев 6 кила, секако без леб, благи и со вежбање. :)
     
  8. Sawyer

    Sawyer Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2011
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    3.031
    Пол:
    Машки
    Ах се сакате на полесниот начин да ослабете,и ние машките сакаме на полесниот начин да се набилдаме,но нема.Затоа не се трујте со апчиња,земете почесто вежбајте,зошто никој не ви ги кажува негативните ефекти од апчињата,но секако ги има. :)
     
  9. shekerche

    shekerche Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 септември 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0

    дали ги има во сите аптеки и колку пари се?
     
  10. molikaMk

    molikaMk Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    2.380
    Да, ги има во секоја аптека. Една лента со 10 апчиња е околу 75 денари и се пијат по 2 на ден пред јадење.
     
  11. linija

    linija Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    19
    еве скоро после 3 недели пиење капсули, од зелка, на биоклиника резултати..Не сум ослабела ниту едно кило, во периодот додека ги пиев 4 дена имав силни главоболки со карактеристична болка која дотогаш не сум ја почуствувала, вчера ми се појави херпес во пределот на носот, и имам отечени лимфни јазли, претпоставувам го ЗАЕБАВ имунитетот, па денес решив да прекинам да ги пијам, ми останаа уште 12....
    ДА Е ЖИВ И ЗДРАВ ОРБИТРЕКОТ!!! нема друг лек!!
    Поздрав и топло препорачувам само активност физичка и ке има резулатите, се др е хемикалии....
     
  12. SarCh

    SarCh Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    3
    Слабеење со апчиња

    Значи девојки се надевам дека нема да ми замерите затоа што ја отварам темава повторно иако има неколку за истава тема...
    Сакам да споделите искуства за користење на апчиња за слабеење. Кои од нив се ефикасни? За колку време се слабее? Дали има јо-јо ефект? .....
    Решив со пешачење секој ден по 2-3 часа правење на одредени вежби и притоа пиење на апчиња за слабеење за летово да се направам "штица" :D :D
    Значи имам некој 5-6 килограми вишок и сакам да ги снема и веќе да не се вратат :D
    :* :* :*
     
  13. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    248
    Пол:
    Женски
    Слабеење со апчиња

    Братучеттка ми пиеше секакви апчиња за слабеење но на крајот успеа и ослабна 9 килограми.
     
  14. SarCh

    SarCh Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    3
    Слабеење со апчиња

    Какви апчиња користеше братучедка ти? :)
     
  15. volsebna

    volsebna Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    1.162
    Допаѓања:
    805
    Пол:
    Женски
    Слабеење со апчиња

    nemojte luge so апчиња.. штетни се
     
  16. lovely-girl

    lovely-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2010
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    653
    Пол:
    Женски
    Слабеење со апчиња

    Мили мои ајде јас да ве разочарам и за да престанете да пиете, и ако сакате да пиете апчиња за слабеење, консултирајте се со лекар, не правете ништо на своја рака :!: . Јас имам некое килце вишок и навистина сакав да ослабам без да се замарам, ама на крај се решив за возење велосипед, по саат време секој ден, намалување од храната, и секако пиење чај за целулит.

    Немојте да пиете апчиња за слабеење, јас познавам една жена, која пред некој ден од апчиња за слабеење почина , а живееше во Франција. Таа од овде од Мк се снабдувала со таблети, да не го именувам брендот, и наместо тие да и се разложуват во телото, тие и се таложеле во желудникот, и со текот на времето почнал да и се распаѓа желудникот, кога отишла на лекар, ја снимале и имало што да видат, жената уше да почине, се надевале дека некако ќе ја спасат, ама сега лесна и земја пред некој ден почина ;( . Затоа немојте, слабејте природно, поздравче :*
     
  17. Eli-.-s

    Eli-.-s Активен член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    Herba Fast mozes da gi pies ali so dieta, ako jades i gi piesh nema da imash efekt.
    Gi plativ mn skapo koga izlegoa odma gi zemav i nemase nikakov efekt jas jadev isto kako sto i porano
    a so niv samo mi se zgolemi apetitot....jas pijam caj za slabeenje so dieta i mn e podobro ;)
    ako sakash kje ti go napisham imeto a i apcinjata mozat da se shtetni za zdravjeto nikoj neznae so se ima vo niv....najdobro e so dieta i caevi ;)
     
  18. BarbaraMorii

    BarbaraMorii Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    441
    Допаѓања:
    1.651
    Пол:
    Женски
    Citrah Kilostop, Slim line, L'Cartinine ili kapsuli od zelka sto mislite koj se naj efikasni? Za site citav i za site kako i obicno falbi vrz falbi :lol: .... vase mislenje? dokolko nekoj ima pieno nekoj od ovie i e navistina zadovolen :)
    i dali gi ima vo strmucia?
     
  19. linija

    linija Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    19

    Прочитај погоре баш пишав. Премнгоу несакани ефекти.
    Подобро оди на зумба или фитнес, за тоа дај ги парите отколку за капсуливе.
     
  20. diogen

    diogen Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1

    Jas gi piev Slim Line i samo da vi kazam deka se dobri.. nemav problemi so nisto.. osven toa sto vi se pie voda nenormalno, a kako sto znam vodata treba da se pie i koga pies apcinja i koga ne pies. I daj ve molam.. pocituvam sekoe mislenje ama preteruvate koga kazuvate kritiki za Slim line. Jas poznavam uste najmalku 20 dusi sto gi piele i uste gi pijat i nemaat nikakvi problemi. Za 1 mesec oslabev 12 kila i odlicno se cuvstvuvav. Probajte si. Samo da napomenam deka dodeka gi piev ovie apcinja ne piev alkohol,ne pusev,ne piev kafe... se si ima svoe, trenirav, pesacev itn itn. Efikasni se! :)) Bidete mi pozdraveni :)