1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Таблети за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sesilija, 24 април 2010.

  1. vesnatr

    vesnatr Активен член

    Се зачлени на:
    22 април 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
  2. diogen

    diogen Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Za ovie neznam, a tie isto od Bioklinika gi koristev apcinja so zelka i nisto nemaa efekt :worried: :worried:.. jas sega kje si zemam pak Slimline... provereni mi se :)!
     
  3. molikaMk

    molikaMk Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    2.380
    Јас ги користев апчињава, и да ти кажам се тоа се за џабе фрлени пари. Не ослабев ич ама баш ич, така да не вреди да си ги трошиш парите. :!:
     
  4. vesnatr

    vesnatr Активен член

    Се зачлени на:
    22 април 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    okk falaa na sovetitee :) a slimline da kupam??
     
  5. vesnatr

    vesnatr Активен член

    Се зачлени на:
    22 април 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
     
  6. diogen

    diogen Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1

    Jas si zemav denes slim line :) efikasni se sum gi probala i 12 kilogrami za 1 mesec oslabev :)
     
  7. stylishh

    stylishh Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2011
    Пораки:
    425
    Допаѓања:
    619
    Пол:
    Женски
    девојчина бе не се залажувајте со тие таблети ,само колку штета може да предизвикаат не сте свесни,јас цел живот сум на диети ,ама никогаш не сум пиела таблети,пробајте да го смените начинот на живот јадете здрава храна,и движетесе колку што можите повеќе,а ова таблетиштава само проблеми предиззвикуваат порано или подоцна
     
  8. vesnatr

    vesnatr Активен член

    Се зачлени на:
    22 април 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    A kolku pari se slimline?
     
  9. petplus

    petplus Активен член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    sakam da prasam dali na nekoj mu trebaat tableti za slabeene supa od zelka od Cabbage Forte производ за 2 недели ,zaso jas gi zemav ama bev nastinata i mi e slaba krvta taka da nema da mozam da gi koristam zasto zemam apcina za krvta...ne se ni otvoreni so rok so se se ..koj saka slobodno neka mi pishe...
     
  10. diogen

    diogen Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Slim Line se 2.150 denari ima 36 kapsuli :) A isto imas i Slim Line Acai Berry isto se dobri imaat mnogu vitamini vrz baza na ovosje se.. odma posle prvata ispiena kapsula ne ti se jade ama moras da jades, mnogu tecnosti ti bara organizmot :) Acai Berry ti se na akcija 950 denari namesto prethodnata cena 1850 denari. Se slabee so ovie od 5-10 kila za 30 dena :)
     
  11. Tanja03

    Tanja03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    А дали некој ги има пиено Витаслим капсулите, денес гледав реклама на ТВ?
     
  12. justmay

    justmay Активен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    Devojki, od moe iskustvo vi kazuvam deka najveke se slabee so pienje na tecnosti posebno nezasladeni caevi, znaci bev 78 kg pred 4 god i za nekolku meseci so cajot Inhua ( poznat kako caj na gejsite) oslabev 18 kg, mozebi nema brzi rezulatati za 1 nedela kako sto ima so nekoi od tabletite no dokolku piete redovno avtomtski se zabrzuva metabolizmot i popoleka se gubi apetitot a vo meguvreme kilogramite gi snemuva i eve veke 3god ja odrzuvam istata tezina okolu 60-62kg bez nikakvi ogranicuvanja, tuku ednostavno zeludnikot mi se namali i nemozam da jadam kako porano no blagodarenie na zimata koja ja imavme , so mnogu malku dvizenje i izleguvanje glavno vo picerii ( svesno :wasntme: )uspeah da nakacam do kaj 64kg pa ajde si rekov ke gi zemam tabletite od Slim Line Acai Berry onaka kako za pred leto da si ja vratam linijata ( kako i site devojki ;) ) no zazaliv, povestacko nesto nemam probano, znaci mislev deka ke umram vo tie nekolku denovi ( visok pritisok, takihardija, nervoza, nesonica, itn.itn) Eve citam od vas deka baraat mnogu tecnost i deka mora da se jade iako go gubat apetitot megutoa za mene i kapka voda bese premnogu, tezok mi bese vozduhot sto go disev a ne da sednam da jadam. Ocigledno e deka se efikasni no jas oslabnav 18 kg bez nikakvi nesakani efekti so pomos na najrazlicni caevi em poeftini em spored mene pozdravi taka da nikogas poveke ne bi zela takvi "jaki" tableti. Sepak sekoj organizam e razlicen pa good luck, jas se cuvstvuvam dolzna kako poranesna debelka devojka :D da go spodelam moeto iskustvo...pozdrav
     
    На Tanja03 и diogen им се допаѓа ова.
  13. diogen

    diogen Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Da vo pravo si deka sekoj organizam ne e ist.. eve jas gi pijam Acai Berry momentalno i nemam nikakvi problemi se e normalno osven sto mi se pie epten mnogu voda i ne mi se jade :) I zavisi od toa so sto gi konzumiras... a so Acai Berry simna nekoe kilce?? :) Pozdrav :)!
     
  14. butterflyyy

    butterflyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2010
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    59
    Дали некој ги има пробано таблетите ПЕРГАМЕЛ и ПРИПАТО од Саравита и дали сте задоволни?
     
  15. sandricka1

    sandricka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    10
    а новите БиоСлим? добри добри контактирајте ме во пораки да ви дадам контакт
     
  16. simonice

    simonice Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    99
    Девојки ,а дали некој има искуство со таблетите нормомас?????
     
  17. Sarchy-J

    Sarchy-J Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Capsiplex

    Дали некој ги пробал Capsiplex капсулите?
     
  18. Shekerna-Dama

    Shekerna-Dama Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Здраво, дали некоја од вас има користено капсули Vitalis Slim, и дали може да ми кажете дали ги има во нашите аптеки, или се порачуваат преку интернет? Благодарам однапред. :*
     
  19. Mariee

    Mariee Активен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Zdravo...dali nekoj gi koristel tabletite citrax kilostop na bioclinica....jas gi koristam veke 12 dena ama seuste nemam efekt...ili mozebi se gleda posle nekoe vreme.... :(
     
  20. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    41.466
    и нема ни да имаш, зашто не ги бива, жалам :(