1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Таблети за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sesilija, 24 април 2010.

  1. Mariee

    Mariee Активен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    nema :worried: gi imas ti koristeno.... i nemase znaci efekt :worried: fala :) :(
     
  2. sandricka1

    sandricka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    10
    kapsulite na bioslim se pokazaa perfektni 8 kilogrami za 1 mesec
     
  3. orhideea

    orhideea Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    5.991
    Допаѓања:
    66.494

    a kolku pari se a dali gi ima po aptekite ??????????
     
  4. sandricka1

    sandricka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    10
    po distributeri gi prodavaat 2100 se pisi mi vo lp ke ti dadam kontakt
     
  5. T-A-N-J-e-T-o

    T-A-N-J-e-T-o Активен член

    Се зачлени на:
    1 март 2012
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    3
    Што мислите помагаат ли ХОЛИВУДСКИТЕ капсули ? Ги има ли некој пробано?
     
  6. Mariee

    Mariee Активен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    A ti gi imas koristeno bioslim? ...Kakvi se,kako se pijat,da ne se isti kako slimline?
     
  7. sandricka1

    sandricka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    10
    ne se isti nemaat ni I od isti. deluvaat samo na apetit i na masni naslagi nema tahikardii susenje usta nesonici
     
  8. T-A-N-J-e-T-o

    T-A-N-J-e-T-o Активен член

    Се зачлени на:
    1 март 2012
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    3
    Ги порачав таблетите
    Bromolean - 90 капсули што мислите ќе има ефект од нив ? Ги има ли некој пробано ?
     
  9. IvA30

    IvA30 Активен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    дали некој сака да подели со мене кутивче биослим таблети?некако не ми се даваат парите, а да не знам дали ќе ми дадат ефект. дистрибутерите не сакаат на своја рака да даваат ленти, па вака,ако уште некој како мене е заинтересиран да ги проба, нека каже:)ќе ни дојде 18таблети по 1050денари-ем помалку пари ризикуваме,ем ако сме задоволни ќе си земеме уште
     
  10. smiley22

    smiley22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    670
    Допаѓања:
    350
    Колку пари се и каде ги купи?? :?: :?: :?:
     
  11. Doniani

    Doniani Активен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Драги феминки, би сакала некоја од вас да ми одговори дали чула или пак користела капсули спирулина кои освен за слабеење служат и за регулирање на др здравствени состојби...На какви искуства сте наишле ? (инаку се продаваат во Еуро Фарм аптеките околу 500ден. се 600 таблети на база на алги и се органски)
     
  12. IvA30

    IvA30 Активен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    Колку што знам јас, спирулината е алга која се користи главно како имуностимулатор, а и една од последиците од нејзиното користење е зголемувањето на апетитот. Можно е да помага врз регулација на процесот на варење, или на кој било начин да ја зголемува перисталтиката, но мислам
    дека и тоа е со цел-поголема ресорпција на хранливи материи. Така што, не верувам дека се користи при процеси на слабеење, освен како суплемент за задржување и подобрување на општа здравствена состојба. Од сите производи на нашиот пазар, Хавајската Спирулина алга чинам е најдобра.
     
    На Doniani му/ѝ се допаѓа ова.
  13. T-A-N-J-e-T-o

    T-A-N-J-e-T-o Активен член

    Се зачлени на:
    1 март 2012
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    3
    Ги порачав од био клиниката 700 денари + 250 денари поштарина тоа се 950... :))
     
  14. kitty.lover

    kitty.lover Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2012
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    351
    Лично јас немам искуство,ама мајка ми откако ја роди сестра ми , ги користеше тие на Божен и беше задоволна. Во комбинација со медицинската диета и апчињата кои се конзумираа по секој оброк, ослабе 11кг. за месец дена и никогаш не ги врати. (т.е. со тек на време години натаму, но во првите месеци додека внимаваше на се што ќе изеде-не се врати ни килограм) .
     
  15. interistka

    interistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    дада тие на божен јас ги имам заборавено ги корисев некаде пред 8 години пред матура и имав одлични резултати. Кутивчето беше некаде 600 денари 180 апчиња по 6 на ден пиев три пати по две ....... незнам колку ослабев ама онака си постигнав тоа што сакам а познавам една девојка која ослабе некаде 25 кг со нив ама овие не делуваат првиот месец првиот месец некаде кило или две се слабее а од вториот почнува побрзо затоа кој и да ги користи нека биде упорен ..... и знам несто од алги беа и кога ке ги мириснес и видиш делуваат природно нема гелови глупости .... поззз
     
  16. milosavljevski

    milosavljevski Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2011
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    10
    ме интересира дали некој ги пиел виталис слим капсулите за слабеење и дали имаат ефект, еве линк од нив http://www.vitalis.rs/slim.html однапред благодарам
     
  17. sandricka1

    sandricka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    10
    ste gi videle li rezultatite od BioSlim? odlicni bez stetni posledici do 8 kila za 1 mesec..plus i doktor gi preporacuva na debeli. kontaktirajte me u licna poraka
     
  18. riri9

    riri9 Активен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    A od kade gi kupuvas ??????? :D
     
  19. b.u.b.i

    b.u.b.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2011
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    i jas sakam da si kupam slim line, dali mozam da gi najdam vo apteki ili kako ode toa preku nekoj sto e zaclenet?
     
  20. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Никогаш не препорачувам да користете таблети за слабеење. ;) Јас скоро сеј ден си трчам, си правам најмногу 100 стомачни и пијам многу вода(газирани сокови избегнувам може така да се напиам само газирана вода).
    ---Кога осеќам глад се напијам вода и ако ми го снема гладот тоа значи дека сум била само жедна. (секогаш правам така претходно не сум правела и сум ставала само вишок калории за ништо)