Таблети за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sesilija, 24 април 2010.

 1. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.003
  Допаѓања:
  90.838
  Од свое искуство да ви кажам дека цитраксот немаат врска.Лани порачав две дози,двете ги испив,ни грам не симнав,а си дадов 1700 со се достава.Се лажев со таблети и глупости,секогаш ми се враќаа назад килограмите и дојдов до не толку револуционерен заклучок,дисциплина.Ако нешто сакаш,ќе најдеш начин,а таблетите беа само немање на цврста воља и пред се немање на крактер да се откажам од нешто што само моментално може ќе ми биде задоволство,како на пример чоколадо,а ќе ми биде нервоза во наредните месеци,а како и да е и да се симнат тие килограми,сметајте на тоа дека ќе бидете врзани за тие таблети затоа што после нив гарантирано се враќаат килограмите.
  Вие си знаете,сум била во таа позиција,знам дека е тешко,ама кога ќе се рече не,кога ќе се најде мотив,кога ќе имаш воља,нема да изостане успехот.Некој ќе рече,ама како јас сто диети пробав,не ослабев,па како функционираат тогаш таблетите кои ти го намалуваат апетитот?!Значи нејадеш,слабееш,се движиш слабееш,трошиш повеќе отколку што внесуваш,таа е философијата.Мене ми е срам кога ќе се сетам дека млада,способна,се однесував како баба,јас не можам,море можам,можам и да спортувам,можам и здраво да се хранам,можам да ослабам само така и така и бидна.Кога не успева,значи нешто не се прави како што треба или обидот трае 3 дена.


  Нејсе,не се лажете со цитракс.
   
  На Negreva му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Britney25

  Britney25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  2
 3. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.119
  Допаѓања:
  38.135
  тие да не се како
  шумечи таблетки???? :devil: и јас пиев пред добри 5 години од биоклиника ли се викаше. едни шумечи таблетки, ко сокче, и -0кг ослабев :envy: и јас 2 пакетчиња земав и ништо... 1800 денари или така нешто беше..... ;(
   
  На sandricka1 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.003
  Допаѓања:
  90.838
  Не,не се тие.Овие демек се на база на лимони,цитрони,како капсули се,се пијат по две пред секој оброк,со доста вода.Пиев по пола литар со нив...џабе.Ни грам!

  Биоклиника се живи лажги,од прво до последно.Со самото тоа што ти стигнува демек си втор по ред за главната награда ако им порачаш не знам што,сами заклучете колку се добри.
   
  На valentinamapa, eleni23 и Trendafilka им се допаѓа ова.
 5. baby87

  baby87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  7
  јас пиев витка ходија и не симнав ни грам тие беа некаде околу 1800 денари .само имав хормонско пореметување ми излегоа некои влакненца по лицето...ако сакате ке ви писам диета..т.е реџзим на исхрана со која се слабее премногу а не ослабува ни крв ни нисо..позз
   
 6. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.160
  Пол:
  Женски
  Како што можам да забележам не сте задоволни од таблетите еднаш и јас ги имам препорачано но особата која ги користеше е презадоволна и од тогаш до сега ги нема вратено килограмите ...Можно е да не ги користите правилно и потоа се фрлате на обилна храна и ставате многу повеќе него што сте изгубиле ...Се зависи од исхраната и метаболизмот ....
   
 7. littlegirl92

  littlegirl92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  13
  Драги девојки,
  дали ќе може некој да ми каже како да нарачам од slim line и со кој производ мислите дека има најдобри ефекти и колкава му е цената??
  Јас гледав на веб страната нивна ама не најдов цени и ме збуни делот дека треба да имам нарачка од најмалку 30 евра.
  Ако некој има искуство би сакал ли да го сподели??
  фала ви однапред
  гушки
   
 8. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.466
  Za kolku vreme oslabna 4 kg? Kolku tableti ima vo pakuvanjeto i kolku vreme se pijat? Izvinete za latinica :$
   
 9. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.466
  Slim lajn se 1800 den. tabletite, a 800 den kafeto, taka pisaa devojkite pogore, a izgleda treba da poracas od nekoj sto e zaclenet.
   
 10. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.119
  Допаѓања:
  38.135
  за 10 дена,,, внатре имаш за 10 дена капсули, т.е само 10 капсули.. и не знам точно колку пари се, :| едни викаат 470, едни 600... како и да е ја ке ги земам слим лине деновиве па за 2-3 недели ке ти пишам резултати :*
   
 11. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.466
  ^
  Значи исто испаѓаат цените, турбофаст ако е околу 500 ден за 10 дена, ќе испадне дека за 40 дена е 2000 ден, а слим лајн за 36 ден 1800 ден. значи тука некаде се цените. А викаш за 10 дена си ослабнала 4 кг, а од слим знаеш ли колку се слабее? :)
   
 12. plavusha21

  plavusha21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  4
  Devojki od licno iskustvo ne vi peporacuvam turbo fast...zosto zavrsiv na infuzija od niv...imav strasno povrakanje :puke: a gi koristev 6 dena i od togas poveke si rekov Tableti za slabeenje-NIKAKO... :x
   
 13. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.119
  Допаѓања:
  38.135
  не јас срц, другарка моја ослабе од турбо фаст :) а јас ги барав во 2-3 аптеки, ги немаше.. а слим лине ќе ги земам во вторник-среда па ќе ти кажам какви се итн... па очекувам за 5 недели да ослабам 7-8кг толку ми треба (според мојата теорија) :lol: а викаат дека од слимлине се слабее најмалце 5кг...
   
 14. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  134
  Девојли -4 за 10 дена со слим таблетите усте ги пијам со кафето претходно побрзо ги стопив првите 5кг сега овие потеско ми оди само знам дека оние со повеке кг и повеке салце побрзо ке стопат одколку оние другите мегу нив и јас кои сме набиени што подразбира полнички ама со мускулна маса но се разбира со кг повеке од граница на индекс за нормална тежина .
  Ке ги допијам уште е рано па ке видиме и да не заборавам ги имам пиено и хербафаст но потоа имаше јо-јо ефект.
   
 15. HappyOne

  HappyOne Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2010
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  77
  Eдна моја дргарка ослабна 5 килограми за 10 дена од тие турбофаст, а јас никогаш не сум користела таблети за слабеење, си одам на сигурна опција и секој ден трчам по 8km на стадион :*
   
 16. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.119
  Допаѓања:
  38.135
  слим лине и кафето на слимлине во комбинција ги пиеш или? а колку е кафето? и 4 кила за 10 дена со среќаааа :D
   
 17. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.119
  Допаѓања:
  38.135
  да, знам дека помагаат ама проблемот е сто многу малце се произведуваат така да ги нема во сите аптеки :(
   
 18. emili2

  emili2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  jas piev jabolkov ocet + kopriva tableti i navistina imaat efekt 142 den se ima 30 tableti za eden mesec ispiv 2 kutii i oslabev 6-7 kg a i ne se shtetni pozz
   
 19. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  134
  Не не прво почнав со кафето а сега само апчињата си ги пијам .Кафето е 800 ден за 12 дена а таблетите 1850 за 36 дена, сакам да кажам првите 5 кг брзо ги стопив сега некако потешко ми оди ама ке видиме до крај како ке биде .
   
 20. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.889
  Пол:
  Женски

  Јас ги пиев, две дози као демек едната гратис, и не ослабев ни еден грам!