Таблети за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sesilija, 24 април 2010.

 1. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  14.151
  Пол:
  Женски
  Како пиеше јаболков оцет?Таблетите ги конзумираше со оцедот?Каде ги има,во аптеките?Колку пати дневно се пијат?
   
 2. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  621
  Јас по неколку неуспешно држани диети (со исклучок на диетата на Жан Митрев, со која за 10 дена намалив 5-6 кг) и поттикната од резултатите на една другарка, се решив да пробам со капсулите Слим Лине, ќе ги земам утре и ќе видиме какви ќе бидат ефектите за 36 дена. Ми требаат -10кг за да се вратам на тежината пред породувањето.
  Инаку другарката за 36 дена ослабна 8кг, а нејзина братучетка 16кг за 36 дена.
   
 3. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.119
  Допаѓања:
  38.135
  да срце и ја ги зимам конечноооооо утре :lol: :D па ќе видиме!!! дај боже да ослабам!!!а и ти !! :D
   
 4. Andrijani4ka

  Andrijani4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0  Јас исто така ги пиев овие капсули но мене не ми делуваа така, јас од кога почнав да ги пијам овие капсули накачив плус 8kg. :( :( :(
   
 5. Pavlin4e

  Pavlin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  9
  A ova stoe citrax kilostop, kolku vreme se pie?......I kako se pie?...na primer tie 20 kila za kolku vreme moze da gi namalis???........molam odgovor ako ne ve mrzi :D
   
 6. aleksandra984

  aleksandra984 Нов член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  2
  Jas sum zacleneta vo slim line clubot koj saka proizvodi slobodno neka naraca ili neka mi pise privatno na aleksandra_17mk@hotmail.com mozam da mu objasnam se kako odi sto odi i za cenata. pozdrvace
   
 7. christina

  christina Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Ne pijte apcinja.Jadete zdrava hrana.Izbegnuvajte leb,testenini,gazirani sokovi,slatki raboti i t.n.Jadete povekje salati,ovoshje,riba,meso na skara ili vareno meso (pileshko) i se vo ograniceni kolicini. :) Normalno bidete aktivni.Ne jadete "gjubre" hrana. :D
   
  На eleni23 и HappyOne им се допаѓа ова.
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.119
  Допаѓања:
  38.135
  ги купив слим лине... пробав една пред пола саат навистина не ми се јаде ништо, а немам доручкувано (пред да ја испијам пилулата ми кркореа црева) :D така да ке видиме :lol:
   
  На rainlover му/ѝ се допаѓа ова.
 9. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  621
  И јас ги земав денес, па ќе почнам да ги пијам од утре. Со среќа и на двете и најмалку 10 кг минус ;)
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.119
  Допаѓања:
  38.135
  ауф, ништо ама ништо не ми се јаде цел ден :lol: баш ми е мерак вака гледам колачи торти по дома што уште не, и не ми се јаде цел ден еј :D така да, ќе видиме како ке биде, и јас го посакувам истото
   
 11. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  621
  И јас сабајле ја испив првата таблета, ете 13 часот е уште ништо не сум јадела, а не ми се ни јаде... само едно кафе испив :)
   
 12. Pavlin4e

  Pavlin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  9
  A koj se tie tableti slim line...od kade moze da gi kupam, kolku pari se?
   
 13. katka-slatka

  katka-slatka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  43
  Ги почнав денеска slim line,ама некако цел ден ми се јаде. Крајот ќе каже што ке биде...
   
 14. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.119
  Допаѓања:
  38.135
  pavlin4e 1850 денари се има 36 внатре се пие само 1 на ден... :) се купува преку некој што е зачленет таму

  katka-slatka не знам зашто така... мене ич не ми се јадеше... сега пред 1 саат ја испив и почнувам да осеќам дека не ми се јаде ич :)
   
 15. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.869
  Допаѓања:
  17.678
  Пол:
  Женски
  Јас имам слушнато и дека во подобро снабдени аптеки можат да се купат но не мора сите 36 оддеднаш туку по една лента од 12 внатре и се 600 денари.
   
 16. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.119
  Допаѓања:
  38.135
  не сум знаела :D баш ке прашам ако не ми стигнат овие, да си купам една лента од 12.. а мислиш дека ќе ги има во зегин? :) подобро снабдена аптека во скопје не знам која е :(
   
 17. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.869
  Допаѓања:
  17.678
  Пол:
  Женски
  Па да мислам дека ги има таму, ќе прашам до вечер на сигурно пак ке ти пишам..
   
 18. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.119
  Допаѓања:
  38.135
  окок, ако можеш прашај, да знам од кај да земам кога ке ми се потрошат овие, фала многу :*
   
 19. Pavlin4e

  Pavlin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  9
  Fala vi na informacijata.........aj ke gi probam da vidime na mene kako ke deluvaat, da se nadevame deka i mene nema da mi se jade.....
   
 20. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.869
  Допаѓања:
  17.678
  Пол:
  Женски
  Прашав, сум била грешка таблетките се само по порачка ама ги има во две пакувања едно од 12 таблетки другото од 36 :*