Таблети за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sesilija, 24 април 2010.

 1. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.119
  Допаѓања:
  38.135
  а знаеш колку пари се тие од 12?? :D фала ти многу :*
   
 2. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  621
  700 и нешто... јас си земав 36 за 1850 ден. ама ако ми треба уште некој кг минус ќе земам уште 12 за 700 и нешто ден.
   
 3. Dragan4eee

  Dragan4eee Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Devojki sakam da gi probam tabletite SlimLine samo mi e strav od nesakani efekti inaku bi sakala da oslabnam od 5 do 10 kg pa ako ima nekoj iskustvo so tabletive neka mi pise taka podetalno i da mi preporaca nekoj od tie proizvodi gledam ima i kafe pa neznam sto e najdobro da probam inaku do sega ne sum piela nikogas tableti za slabeenje a i nova sum odve :) pa zatoa baram vase mislenje. Pozdravce i cekam odgovor :*
   
 4. Natasa999

  Natasa999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  6
  не се залажувај какви таблети најдобро земи вежбај и внимавај на исхраната подобро ќе е
   
 5. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.536
  Не сум користела такви таблети и не верувам дека некогаш ќе користам.Со постојана физичка активност и дисциплинска исхрана најдобро се слабее .Зелен чај , јаболков оцет да ..ама таблети не благодарам ;)
   
 6. Dragan4eee

  Dragan4eee Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Sekako toa 100% e najubavo i najzdravo ama ajde de pusta mrza :) ama ke mora da se pocne malce vezbanje a i da prasav dali moze istovremeno da pijam zelen caj i jabolkov ocet ili ne? Fala vi mnogu :*
   
 7. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.466
  Сестра ми ми кажа дека нејзина другарка почнала да ги пие од пред некој ден и ја купила лентата со 12 таблети за 600 ден.
   
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.119
  Допаѓања:
  38.135
  а од каде ги земала за 600? бтв денес мене ми е 3 ден со слимлине и вагата ми покажува -2.5 кг :o ама знам дека тоа е само исфрлената вода... така да :D има време, за 9 дена пак ке се вагам да видам колку ќе ослабам од 1 доза само :) па ако не ми стигнат 36 апчиња што не верувам, тогаш ке си купам уште една доза од 12 апчиња :)
   
 9. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.466
  ^ Ги порачала од некој што бил зачленет. Не знам дали се продаваат така или можеби таа што ги порачува ги дели лентите па секој си купува колку му треба. :?:
   
 10. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.003
  Допаѓања:
  90.837
  Да ве предупредам,слим лајн предизвикуваат хормонски пореметувања.Другарка моја ги почна,резултати ок,имаше,ама затоа сега има влакна на брадата,а на надусниците и се појачаа како на машко,па изборот е ваш.

  Гледам сега фасцинантни резултати на познаничка со Хербалајф,се чудам искрено,а толку многу ја нејќам таа фирма...чудо е,ама ете не било лага.
   
 11. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.119
  Допаѓања:
  38.135
  лелеле уште брада ми фали :D :D :D не сум знаела, ама ако почнам да се завунтрувам ке ги прекинам! а тие другите со ги имаш наброено ги пиев пред 2 год и нишо не ми помогнаа! многу апчиња и чаеви имам пиено и до сега само од овие имам :D *ефект* -2.5 кг вода сега за сега хахаxа! а заи за турбо-фаст имам слушано многу, ама не можев да ги најдам па... за тоа овие ги земав... бтв фала вери :)
   
 12. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  488
  Да, во однос на ова, една моја другарка ослабе 20 кила во рок од 4ипол месеци. Ја немав видено долго време и се запрепастив кога ја сретнав низ град. Не ја познав! Ми кажа за Хербалајф, истражував на интернет, арно ама, некои велат дека било многу штетно за организмот и дека имало дури и смртни случаеви. Некои го фалат, некои велат дека има јојо ефект, на кого да верувам не знам...
   
  На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. blondini

  blondini Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  10
  Леле бре луѓееее.....што кажувате аз овие Слим Лајн,хормонални пореметувања,влакна насекаде,тух,тух.....а,само што се решив да ги порачам!
  Е,дури сега незнам што да правам....Ај,ке решам нешто,па ако ги земам,ке ви кажам што ми се случува!
  Ај поздрав до сите... :worried: :worried: :worried:
   
 14. sandricka1

  sandricka1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  10
   
  На prichina и didija им се допаѓа ова.
 15. sandricka1

  sandricka1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  10
  gi nema vo zegin i vo slobodna prodazba. javi mi se jas sum clen na slim line i ex debela. 072-69-75-16
   
 16. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  488
  Види вака, јас не знам како се користат тие капсули, таблети, што и да е, ама не можеш да гнетеш по цел ден, да седиш на кауч пред телевизор и да очекуваш да ослабеш од капсулите. Другарка ми, за која не сакам да го напишам името и презимето со цел да не и го откријам идентитетот, ми кажуваше дека благото го исфрлила од исхраната, како и пржената храна, јадела само црн леб и спортувала. Значи пред се - здрава исхрана, физичка активност, а не само капсули. А во однос на тоа дека не веруваш, можеби би сакала да и побарам слики на другарка ми кога беше дебела и слика од сега? Немам намера да те разубедувам, јас и Лилит само посочивме примери за тоа дека Хербалајф сепак дејствувало.
   
 17. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.003
  Допаѓања:
  90.837
  Па фала богу дека ќе ги фали кога е член и екс дебела.
  А тоа што некој може у орангутан да се претвори не ја занима.Може нема сите да закачат хормонско пореметување,ама еден од 10 сигурно,а кој ти дава гаранција дека нема ти да бидеш баш тој.
  Крајно безобразни се кога се работи за рекламирање.
  Рака на срце не верувам ни на Хербалајф,затоа што 30 килограми за 3 месеци се стварно ненормална работа,а да бидеме искрени,прасицата пак ќе се врати штом престане со конзумирање на хемиите.
  На кој му чини нека повели,шизик на ризик само затоа што ме мрзи да го поместам задникот,а сакам да лапам се...епа сестро,тоа е.
   
  На eleni23 и happygirl им се допаѓа ова.
 18. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.536
  Разберете неможе да се слабее со таблети , а де лежите во кревет цел ден со чипсот и чоколадите во рака :!: Па ако е така сите ќе бевме со идеална фигура .Спортувајте , јадете здрава храна , пијте зелен чај па не ви се потребни никакви таблети.
  Незнам како може да мислите дека ќе ослабите од таблети , а си јадете за тројца наместо за еден :| А плус што може да си направите дополнители компликации со нивно користење тоа веќе да не спомнувам..И дефинитивно ќе забележите јојо ефект.Можеби ќе ослабите некое килце , ама кога ќе престанете да ги конзумирате ќе се вратат дупло.
  За да ослабите здраво треба да го мрднете задникот од столчето , и да ги тргнете рацете од брзата храна ;)
   
  На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  103
  Добро бре женски, темава е за да се размени искуство со таблети, да се споменат кои се за слабеење, кој какви користел, користи или сака да проба, а не да ги разубедувате тие што имаат намера да го пробат ова. На сите ни е јасно дека спортувањето и не јадењето се лек за да се ослабне, ама ајде оставете ги луѓето нека си разменуваат искуства.
  Мислам, аман веќе од негативни коментари, од иронија....
  Ако има некој што не сака да проба, никој не ве тера да коментирате игнорирајте ја темава и завршена работа, а не да се солело постојано памет јојо ефект, спортување, не јадење, компликации и сл. Знаеме дека и од најпаметниот има попаметен не е потребно постојано да се докажуваме со препукувања..
   
  На blondini му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.003
  Допаѓања:
  90.837
  И ова е размена на искуства...Длакавост не е лошо искуство?!
  Секој кажува она што мисли,а оној кој ќе се најде повреден може да врати како девојката која ги изрекламира слим лајн,па вратено е со иста мера.Никој не е ироничен и не се препукува.Дискусија и препукување има разлика.
   
  На eleni23 и karina8 им се допаѓа ова.