Таблети за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sesilija, 24 април 2010.

 1. sandricka1

  sandricka1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  10
  sand.tami@yahoo.com ........................poveli vidi me pred i potoa pa kazi dali ne me zanima..ako nekoj stanese orangutan..JAS PRVA KE STANEV ;)
   
 2. sandricka1

  sandricka1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  10
  herbalajf nudi dobri i zdravi proizvodi na pole vrata da stavis i na covek usta da zatvoris e tesko... FAKTI....samo na FAKTI veruvam
   
 3. sandricka1

  sandricka1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  10
  koga go izfrlila blagoto lebot i sportuvala za sto i bil potreben HERBALIFE? ic nisto ne i trebalo ni herbalife ni slim line...:)))
   
 4. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.119
  Допаѓања:
  38.135
  денес ми е 5ти ден и -3.5 кг :) веќе почнува да се приметува разликата... само нешто ми е чудно... ако ги земам на гладно срце, тогаш цел ден не ми се јаде навистина, но ако јадам нешто, и после ги земам, пак имам апетит :worried: не знам зашто така :(
   
 5. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.869
  Допаѓања:
  17.678
  Пол:
  Женски
  Tie od 12 se 600 denari... :)
   
 6. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.119
  Допаѓања:
  38.135
  да да ми кажаа..сепак фала :D ама мислам дека нема да ми требаат доволни ке ми бидат само овие :lol:
   
 7. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.869
  Допаѓања:
  17.678
  Пол:
  Женски
  Vaziiii, ama te molam izvestuvaj ne za rezultatite, oti se mislam dali da gi poracam i jas :)
   
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.119
  Допаѓања:
  38.135
  да да ќе ви пишувам обавезно, за да видиме дали ке има резултати (сега за сега има ке видиме за иднина) за ако нема да не се трошите за џабе, ама еве кај мене, има, навистина, и јас бев скептик на почеток, а башка и не се ефтини, ама ете :D работат кај мене сега за сега :)
   
 9. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  134
  Доволно препукувања прочитав веке напоменав дека и јас ги користам Слим и работата е да го намали апетитот ,а впрочем и тоа и го прави јас сум задоволна што не си ги вратив кг сега сум на таблети добро ми е што можам да си каснам сто сакам ама количински неможеш па и колку и да ти е вкусно толку неможеш повеке тоа е супер за мене зборам .
  Доколку пак го смениш начинот на исхрана што подразбира повеке овошје зеленчук течности уште подобри резултати ке има ,затоа без залажување ова е добар начин да се почне со промена која нема да биде болна и исцрпувачка со гладување .Затоа препорачувам во зависност колку кг сакате да симнете да си направите еден план и крајна цел која сакате да ја постигнете и да се раководите според тоа а Слим можат да ви бидат помош во вашата истрајност.
   
 10. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.889
  Пол:
  Женски

  А праша колку отприлика се слабее од 12 таблетки? :)
   
 11. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.119
  Допаѓања:
  38.135
  епа не знам :?: кај секој е различно тоа... зависи до организамот, ама 2-3 кг сигурна сум дека ке симнеш со 1 :D
   
 12. Andrijani4ka

  Andrijani4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0

  кај да си купам и јас слим лине, колку пари се и како се пијат???
   
 13. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.119
  Допаѓања:
  38.135
  ќе си најдеш некој што е зачленет во таа фирма :D и ќе нарачаш... :) 1850 36 капсули се пие 1 на ден... прочитај си од 1ва страна ке ти се разјасни како се користат :)
   
 14. femina74

  femina74 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  TABLETI-Ne.PROBAJ SO INHUA-CAJ I ODI NA FITNES ILI AEROBIK
   
  На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.151
  Допаѓања:
  26.703
  Ме мрзеше да ги прегледам погоре мислењата, ама баш вчера гледав една девојка на еден форум со Herba Life ослабела многу, премногу... Дури не се познава дека е истата личност! Се запрепастив. И тоа за многу кратко време. За некои 3 месеци... :o
   
 16. kikadzoce

  kikadzoce Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  turbo fast poveke gi nema bidejki se vo spor so herba fast zaradi brendot no konecno uspev i si najdov 10 kutii skrisno i sum mnogu srekna btw ne se lazete herba fast se nula za turbo fast bidejki herba fast nema da ti pomognam ni da namalis apetit ni nisto zivo davanje pari
  [mod-kirilica:3907unps][/mod-kirilica:3907unps]
   
 17. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  4.178
  Допаѓања:
  89.780
  Oд овие слим лајн ослабнаа многу девојки,ама мене ми е страв да ги земам.Mожеби затоа што си иам патено од такви ствари и сеа ми е шубе,ама луѓето се топат.A пиев порано едни други апчиња и си закачив бактерија и плус ни килограм не смакнав,и за џабе си ги лупнав парите и се разболев така да сеа колку и да се топат не ги зимам.Tоа ти е искуство,и тоа лошо,па затоа нема да јадам чоколатце,ќе апстинирам ама нема барем да му ја мислам.
   
 18. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  103
  ludoto19 те молам кажи ми дали имаш енергија во текот на денот? Се чувствуваш ли преморено? Дали имаш проблеми со желудникот(од недоволното јадење)? ДАли имаш потреба да пиеш многу вода? Во глобала ме интересира како се осеќаш од кгоа почна да ги пиеш апчињата :)
  Ти благодарам :)
   
 19. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.119
  Допаѓања:
  38.135
  не, си имам енергија, нормално си се осекам, само што многу вода ми се пие и устатата брзо ми се суши.... :) а друго не сум приметила ништо посебно...само јас кажам на гладно срце кога ке ги земам не ми се јаде, а ако сум предходно доручкувана,и после 15 мин земам капсула, тогаш... :| пак ми се јаде, онака малце осекам глад..и немам проблеми зо желудникот :D
   
 20. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.466
  Кој ден ти е Лудо :) почнаа ли да се гледат резултатите? :*