1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Таблети за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sesilija, 24 април 2010.

  1. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    Денес ми е 5тата капсула, вчера се мерев минус 2 кг... истото и јас го приметив ludoto19 ако капсулата ја испијам на гладно, после не ми се јаде, а ако сум јадена имам поголема желба за јадење. Енергијата не ми е намалена, дури можам да кажам дека се чувствувам поодморена во однос на тие 3-4 дена пред да почнам да ги пијам кога и преку ден преспивав, а навечер легнував со син ми во 22часот ептен изморена. Сега си седам до 12-1 часот (успевам да си завршам повеќе обврски низ домот) и да почнав и да вежбам некои од вежбите на Синди Крафорд, најмногу вежбите за затегнување на стомакот кој ми е критична зона. И на исхраната внимавам не јадам леб- јадам двопек, благо не јадам, за ручек си јадам нормално без леб, а наутро и навечер салата или овошје. Јас во капсулите гледам стимул да ослабам, значи со нив си се мотивирам дека сум потрошила 2000 ден. мора да видам некој ефект од тоа :D а во никој случај не треба да се потпирате само на нив, дека ги пиете, па можете што сакате да јадете.
     
    На ludoto19 и veri им се допаѓа ова.
  2. cufi

    cufi Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    7
    ГИ ПРОЧИТАВ СИТЕ МИСЛЕЊА.ВО РЕД Е НЕКОЈ ДА СИ НАЈДЕ ЧАРЕ И ОД ТАБЛЕТИТЕ,НО НЕ МИ СЕ ДОПАЃА СЕТО ТОА ПОКАЖУВАЊЕ НА ЧЕКОВИ И КОЈ КОЛКУ ЗАРАБОТИЛ.ВО РЕД Е ДА КАЖЕШ ДАЛИ ДЕЛУВААТ ,И ДА ДАДЕШ СОВЕТ,НО ОД ЛИЧНО ИСКУСТВО ТАМУ КАДЕ ШТО СЕ ПОКАЖУВААТ ИЛИ СЕ ФАЛАТ ЗА ЗАРАБОТУВАЧКА ПОЛОВИНА НЕ ВЕРУВАМ.И ЈАС СУМ ПОЛНА И БАШ БИ ПРОБАЛА СО НЕКОИ ТАБЛЕТИ ЗАТО ШТО МЕ МРЗИ ДА СПОРТУВАМ,И ЗАТО ШТО СЕКОЈА РЕЦЕПТА ТРЕБА ДА СЕ ПРОБА.А ЛЕТОВО НА ОДМОР СЕ ПЛИВАШЕ,НЕ СЕ ГОТВЕШЕ КАКО ДОМА,СЕ ШЕТАШЕ И СИ ДОЈДОВ ПОЛЕСНА 3КГ.ТАКА ДА АКО СЕ ВНИМАВА НА ИСХРАНАТА И АКО СЕ СПОРТУВА БАРЕМ МАЛКУ ЌЕ ИМА ЕФЕКТИ.А НЕКОИ ЗА ДА ДОЈДАТ ДО ЛЕСНА ЗАРАБОТУВАЧКА ЌЕ КАЗАТ И ПОКАЖАТ СЕ.ПОЗДРАВ ДО СИТЕ ПОЛНИЧКИ
     
    На eleni23 и veri им се допаѓа ова.
  3. katka-slatka

    katka-slatka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    46
    Значи ги пијам таблетите Slim Line веќе петти ден. Вистина го намалуваат апетитот.А сакав да ве прашам,мене многу ми се суши грлото,дури почнува да ми смета,не знам дали е од нив или нешто друго. Вие што пиете сте забележале такво нешто или...
     
  4. femina74

    femina74 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    katka,nemoj tableti!probaj malku so vezbi-aerobuk.i jas bev skeptik,ama eve 1 mesec odam.pozzz
     
    На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    да да да и мене ми се суши грлово баш сакав да прашам дали и на некој друг истово му се дешава.... многу многу ми се суши, и многу вода ми се пие :)
     
  6. Dudoni

    Dudoni Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Turbo fast stasa vo aptekite!
     
  7. Pla4ka

    Pla4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    160

    Значи не паничете нормално е тоа земете сварете си чај или природен сок свеж зеленчук морков краставица, цвекло рендано салата некоја или овошје лубеница грозје не многу зошто има шекер и уште повеке ке пиете вода.Колку сто можете пијте вода и течности само не со сила пробајте по малку не одеднаш цела чаша голтка по голтка во едно шишенце со вас во секое време .
    Поздрав
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. sandricka1

    sandricka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    10
    izvini sto ke ti se ubacam u muabetot ama moram...jas sum taa so cekot i cekot e pokazan so druga namera.. znaci jas koga pocnav da pijam ne bev clen. se zacleniv odposle. pokazuvanjeto na cekot treba da e gordeenje so PRVATA NASA MAKEDONSKA MULTILEVEL KOMPANIJA. so godini kupuvate od kupista multilevel firmi i im polnite na stranci dzepovite i sega ne e ok da vidite deka nekoja sto do vcera bila domakinka vo nasava makedonija uspeala?. pa mila moja dodeka ti si nankase jas trcav na promocii po gradovite niz makedonija decata si ostavav doma dodeka se trudev da im pokazma na site deka MOZE DA SE OSLABE.....dali bi go napravila ti toa od cista volja? ako bi go napravila eve jas licno ke te zaclenam i raboti od srce bez dinar. trosi telefoni odi po promocii po 3 dena nadvor od doma po vozovi avtobusi i posle ela pofali se kako si srekna so si go napravila toa za dzabe :) koga bi go razbrala MLM bi me svatila sto zboram. CEKOT E INSPIRACIJA ZA MNOGU OD VAS DA OSLABETE A VOEDNO I DA ZARABOTITE :) poz od ALEKSANDRTA GROZDANOVSKA PRVIOT MENADZER VO PRVATA MULTILEVEL KOMPANIJA SO MAKEDONSKO POTEKLO :)
     
  9. sandricka1

    sandricka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    10
    DA NAPOMENAM...OSLABEV 18 KILOGRAMI ZA PERIOD OD 1 MAJ DO SEGA...POZZZ
     
  10. Negreva

    Negreva Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    8
    Пиеф цитракс не се баш ефикасни затоа и ги прекинав немаше никакво поместуваше на тежината од едно пакетче и мисалм го почнав и второто али го прекинав оти немаше дејство... пиев едно кафе кинеско 18 кесички се во една кутија околу 1000 ден ама имааа многууу добар ефект али веќе не носат тука и незнам точно како се викаше и каде да го побарам..
     
  11. lari

    lari Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0


    vidi sandra ne znaci deka ako ti si oslabela treba i drugite da oslabat ne sme site isti jas gi piev kapsulite i da ti kazam nemav nikakov efekt , ne znam oti ne prifakate kritiki i gi brisete komentarite na fb od grupata slim line sto ne vi odgovarat , ne znaci deka site sto gi pieme treba da imame ist efekt i site treba da oslabime moze na nekoj ovie tableti ne mu prijat a i tabletive moram da vi kazam vi se mnogu skapi vo zavisnost od realnata cena sto e za ovoj kineski proizvod ne vredat da s edavat toku pari , a ako zborime za makedonski brend probajte turbo fast eve jaka gi proizveduva gi probav i imav prekrasen efekt. pozdrav i da ne mislis deka te napagam ili mi e krivo ne veruvam deka zema 9000evra ali ti posakuvam navistina da zarabotis 90. 000evra. toa e samo reklama ja rabotam ovaa rabota i znam kako odat rabotite.
     
  12. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.519
    Ослабеле од трчање по презентации и од нервоза за заработка...е па и вие... :D
     
    На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. JuLleE

    JuLleE Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    17.172
    Допаѓања:
    235.011
    Nе бе,не им се докажува дека се штетни апчињата за слабеење,џабе е,си наумиле.Aко ,нека ги пијат,ке ослабат ама после докторот не им бега.E ке има тогаш требаше да не јадам,ама касно ке е.Jас велам дека секое искуство си се плака,не можеш на човек да му споделиш искуство,одма право за очи те фака.
     
  14. jassna

    jassna Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    2
    Jas sum mnogu problematicna osoba koga stanuva zbor za nekoi tableti za slabeenje no pred dva meseca posle mnogute pozitivni znaci za edni apcinja se resiv da gi kupam i da probam pa sto bide neka bide :) gi piev i oslabnav 10 kg za eden mesec navistina se iznenadiv bidejki dotogas bev na vecna dieta i sega sum si clen na taa kompanija i gi preporacuvam na site ostanati i vrsam prodazba....znaci isprobano e na samata sebe efikasni se i premnogu se vidlivi rezultatite....pozdrav
     
  15. Negreva

    Negreva Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2010
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    8
    а тие сее??
     
  16. katka-slatka

    katka-slatka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    46
    btw друго нешто забележувате,непријатна миризба од телото, ви горчи се што јадете? :^)
     
    На GretaGarbo му/ѝ се допаѓа ова.
  17. sandricka1

    sandricka1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2010
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    10
    eh kamo sreka da se slabeese taka... :) ic nemase da potrosam pari i da kupam kapsuli nego samo ke si trcav ;) a prezentacii se vrsat najnapred za da doznaat drugite deka IMA NESTO STO POMAGA :) veruvam deka ni vie ne odite na rabota za lepe oci...ili odite tek taka da se prosetate? :) :)
     
  18. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    а јас да прашам ...колку апчиња дневно се пијат од слим лајн капсулите ??? ...

    и да додадам дека и јас имам слушано многу добри работи за овие капсули ама не сум слушнала за некои нуспојави ... сепак е право на избор ... кој мисли дека може нека се обиде без апчиња ... кој е како мене мрза ќе бара секаков начин само не да вежба ... си признавам таква сум :emo: и би сакала да ослабам од апчиња без вежбање со одреден начин на исхрана ... ее така и не е потребно од расправии дали се или не се штетни никогаш нема да се докаже ни едната ни другата страна ... Секој човек различно размислува . не сакам да се карам да не си помислите нешто само си кажав мое мислење . :angel: :angel: :angel:
     
  19. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Vo posledno vreme slusam aktuelno bilo HERBA LIFE efikasno.bratuceka mi imase edno 100kg :lol: epten debela. :o sega ja pocna 2rata doza od herba oslabe 15kg.ama skapo bilo. da se zaclenis 112evra i ti gi davale tie caevite,kapsulite,neznam uste sto i si mozel i da gi prodades(oti valjda ne se pijat site)i taka da si gi vratis parite :?:
    Iskreno mene toa mi e mn skapo,mesto da trosite pari na tableti i caevi hranete se zdravo i imajte aktivnost :P
     
  20. Addicted

    Addicted Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    Јас ги пиев турбофаст 20 дена а во исто време одев и на фитнес и за околу 30 дена ослабев 7 кг (доволно за мене), турбофаст ги земав 420 ден. 1 кутија, сепак многу треба да се внимава на исхраната и да се пие многу вода за да не се суши устата, најважно од се е да знаете дека не може да живеете само со апчињата, мора да се храните здраво.
     
    На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.