Таблети за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sesilija, 24 април 2010.

 1. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  218
  Пол:
  Женски
  Колку пати неделно вежбаше и што?
   
 2. SwanMay

  SwanMay Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  824
  Допаѓања:
  4.367
  Пол:
  Женски
  Вежбам во теретана веќе 10-тина месеци. Правам тежински вежби, но и кардио (трака, Орбитрек, велосипед).
  На почетокот вежбав 3 пати во неделата, а по извесно време кога се привикнав почнав да одам 5 пати, со паузи во Среда и Недела. :)
   
  На tigrica92 и martin01 им се допаѓа ова.
 3. Vesna.Jov

  Vesna.Jov Нов член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2018
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Дали некој имал некакво искуство со cellimine таблетите,некаде прочитав дека се доста ефективни, а ако има некој по упатен да каже дали може да сѐ употребуваат во комбинација со l-carnitine.
   
 4. martin01

  martin01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Машки
  Л карнитинот ти е доволно. Ако имаш физичка активност и добра исхрана резултати ќе има. После секое користење на било каков суплемент за топење на масти,после престанок се отвора апетит и килажата брзо се враќа.
   
  На SwanMay му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Vesna.Jov

  Vesna.Jov Нов член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2018
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Благодарам мартин(за физичка активност па и немам баш) поради тоа сакав да слушнам мислење на некој по компетентен, не сум многу упатена во оваа тема .Благодарам
   
 6. Јаневски

  Јаневски Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  891
  Допаѓања:
  1.828
  Пол:
  Машки
  Не си го малтретирајте организмот со хемикалии, ниту пак давајте пари за пласибо.
  Потребно е човек да воспостави здрав начин на живеење - треба човек да биде одморен, здрава исхрана, редовно спортување, елиминирање на работите што ви создаваат непотребен стрес, нервози, а доколку неизбежно ги има треба да имате место и начин на кој што можете да се издувате...
  Не постои магично апче за решавање проблеми - тоа важи особено за пропратни теми како оваа, кои што треба да бидат секундарен позитивен резултат на добро функционирање, а не примарна цел.
  Ќе има луѓе кои што ќе сакаат да ве убедат поинаку и да ви продаваат глупости, од продукти, до идеологии, некои од лична корист, некои од злоба - толку ги бидува и толку се морални.

  Во животов сум бил и дебел и слаб, и долгокос и жилет, и релативно убав и релатививно грд... - не правете ништо за ќеиф на другите, се што правите, правете за себе, онака како што се чувствувате добро, комотно во сопствената кожа, на крајот на денот, секој сам си ја носи сопствената тежина и нема што тука околината да се меша.
   
  На jasbi, Smiley11, Vesna.Jov и 2 други им се допаѓа ова.
 7. najnajsexy56

  najnajsexy56 Активен член

  Се зачлени на:
  8 април 2018
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
 8. martin01

  martin01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Машки
  na sekoj suplement pisuva od koja vozrast mozi da se pijat tabletite. Mada ovie se slabi taka da mozes da gi pies.
   
  На najnajsexy56 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  218
  Пол:
  Женски
  Sirupov sto go reklamiraat Honey SLim ste go probale?
   
 10. peperutce777

  peperutce777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  59
  Извини сега го видов прашањето, не го пробав барам некој да ми кажи лично искуство, да не е реклама од нивната страна. Сама не пробав да си направам. Можи ќе пробам за некое време. Сега сум во план да пробам слабеење со помош на нутриционист. Ако имам некоја информација ќе пишам.
   
  На babybubu му/ѝ се допаѓа ова.
 11. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  218
  Пол:
  Женски
  Jas go zedov 2 dena go pijam veke ke vidime rezultat
   
 12. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.224
  Допаѓања:
  131.982
  Пол:
  Женски
  А знаеш дека и таблетите се канцерогени исто ко виршлите?
   
 13. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  218
  Пол:
  Женски
  А кај пишува ШТО сум зела?
   
 14. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.224
  Допаѓања:
  131.982
  Пол:
  Женски
  таблети за слабеење се вика темата. сигурно не збориш за чај од коприва
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  218
  Пол:
  Женски
  L carnitin е витамин пред се, исто како витамин Ц кои ги пиеме, не е баш таблета за слабеење. Прочитај на википедија немам баш време да ти објаснувам сега. Инаку секако дека секоја процесирана форма на витамин сама по себе има адитиви, еден витамин Ц да речеме, не можи да го замени лимонот.
   
 16. SwanMay

  SwanMay Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  824
  Допаѓања:
  4.367
  Пол:
  Женски
  Далеку е L-Carnitine-от од витамините. ;)
   
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
 17. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.224
  Допаѓања:
  131.982
  Пол:
  Женски
  Остај жити ја :rofl:
   
 18. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  5.398
  Допаѓања:
  104.888
  Пол:
  Женски
  Од каде го купуваш овој витамин -л карнитин. Без рецепт го даваат ?
  Така да кажам во аптека : дајте ми витамин л карнитин ?
   
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
 19. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.399
  Допаѓања:
  12.251
  Не е витамин Л карнитинот.
  Го користат за поголема енергија оние кои одат во теретана или тренираат. И со самото тоа можат подолго и повеќе да вежбаат, така што повеќе слабеат :)

  -----------------------------------

  У темава пола мислат дека ако пијат Л карнитин салото само ќе почне да им се топи.
  За слабеење треба потење гз и помалку јадење, а не пиење суплементи.
   
 20. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  218
  Пол:
  Женски