Таблети за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sesilija, 24 април 2010.

 1. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  8.292
  Допаѓања:
  132.552
  Пол:
  Женски
  Ако веќе се иде на топачи како л карнитин подобра опција е бцаа да се зема. Л кар. е аминокиселина. А бцаа содржи 5 аминокиселини .

  секако за вежбачи зборам. За легачи не помага.
   
 2. martin01

  martin01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  526
  Пол:
  Машки
  BCAA se esencialni amino kiselini koj sodrzat LEUCIN,IZOLEUCIN I L VALIN. Ovie amino kiselini teloto ne gi proizveduva pa mora da se vnesat odnadvor so znaci ili preku hrana ili preku suplement. BCAA se za brz oporavak odma posle trening i isto taka go namaluvat zamorot i davat energia ako se koristat za vreme na trening,
  triptofanot proizveduva nevrotransmister serotonin. Za vreme na vezbanje serotoninot se laci i mozokot osejka deka teloto e umorno i predizvikuva namaluvanje na muskulnata sila i izdrzlivost. bcaa jas koristam vejke 5 meseci i edina dobivka e toa sto go stiti muskulot od opajganje za vreme na periodizacia i me osveuvat posle trening. Podobruvanje vo muskulna masa ili vo topenje masti nema nikakva promena taka da ne se lazete deka bcaa topat masti.
  L KARNETINOT e amino kiselina i ne e kancerogen suplement ne treskajte gluposti.
  L KARNETINOT ima uloga telesnite mastite da gi pretvori vo energia.Masnite kiselini se prenesuvaat do mitohondriite. toe to nakratko kazano za so sluzi l karnetinot. koga se koristi suplement imajte na um deka mora da se ima solidna ishrana znaci dobro izbalansirana hrana,dobar trening so dobra programa za treniranje i dobar odmor za da mozi teloto da rasti. Muskulite rastat i se obnovuvat posle trening a ne za vreme na trening. Ako nemate soodvetna dieta togas zabe koristite l karnetin. i batalete tie dieti kako un dieta,hrono ili neznam oslabi za 5 dena oslabi za 8 dena. Sami zanete deka toa e nevozmozno. Dietata treba da traj se dodeka ne se postignat posakuvanite rezultati. Dietite mozi da traat i do 8 meseci pa cak i godina dena,nema odreden period kolku vreme da se drzi dieta.
   
  На tigrica92 и SwanMay им се допаѓа ова.
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.570
  Допаѓања:
  124.607
  За што ви се таблети? Намалете со јадење, движете се повеќе.. и готово.
   
  На martin01 и Alisa22 им се допаѓа ова.
 4. peperutce777

  peperutce777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  59
  Кажвај резултати дали ќе имаш
   
 5. powerbox

  powerbox Активен член

  Се зачлени на:
  26 август 2018
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  23
  Пол:
  Женски
  Л карнитин од која фирма е најдобро да се земе или некој таблети за слабеење да препорачате.
   
 6. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.914
  Допаѓања:
  3.418
  Знам дека нема магична таблета за слабеење но да го забрза процесот покрај вежби и диета... има ли некој производ од кои сте задоволни без разлика дали е чај таблети...
   
 7. Nikce

  Nikce Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  14
  Јас вчеа баш се мислев дали да ги купам http://natusana.mk/wp-content/uploads/2017/03/апуретин.jpg
  овие се за исфрлање на вишокот на вода од организмот
   
 8. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.914
  Допаѓања:
  3.418
  Знаеш некој да ги користел?
   
 9. Alpha010

  Alpha010 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2018
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  208
  Пол:
  Машки
  Оф какви не се глупости прочитав во темата то чудо нешто, од само прогласени фитнес инструктори до "натпреварувачи".

  За да се исфрли поткожна вода во организмот, потребно е веќе да си на ниско ниво на масти.

  Исфрлањето се прави со манипулација на алдостеронот.

  Не си ги трошете парите на глупости. И ако имате да прашате нешто слободно пишете, не земајте ништо на своја рака.
   
 10. xxhexx

  xxhexx Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2016
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  574
  Пол:
  Женски
  A5F5BA50-FEB9-4FC1-A26C-9198C9F0BCC3.jpeg дали некој ги има пиено овие капсули, и каков резултат имате?
   
 11. Zenski Svet

  Zenski Svet Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2016
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  1.195
  женииии
  кај да најдам ефиканси апчиња за губење апетит????
  како на времето пред 5 години што беа слим лајн

  врска немаат и овие
   
  Последна измена од модератор: 21 декември 2018
 12. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  1.781
  Пол:
  Женски
  Јас не држам диета и не користам суплементи, само јадам помалку.. А најмногу ослабев со пиење вода, 3 литри на ден. Побрзо од водата и по малку јадење ништо друго не слабее.
   
 13. VDT2906

  VDT2906 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2017
  Пораки:
  1.300
  Допаѓања:
  5.460
  Пол:
  Женски
  Bioslim ги има некој пробано? Ефект дали има некаков?
   
 14. Miss.N

  Miss.N Популарен член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  985
  Допаѓања:
  1.336
  Пол:
  Женски

  Многу лошо ми реагираа мене.. од само едно апче имав несоница, страшна тахикардија не бев заспана два дена воопшто... не ти ги препорачувам искрено едвај се опоравив..
   
  На VDT2906 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. EDNAEMAJKA

  EDNAEMAJKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2013
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  6
  Здраво дали во последниве неколку месеци некој пиеше bioslim дали имаше резултат дали му се намали апетитот и колку ослаби?
  п.с намалени се на 1000 па сакам да ги пијам дали вреди
   
 16. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.269
  Допаѓања:
  28.319
  Само еден пост над тбпјот види
  Толку мрзливи брееееј
   
 17. Докица

  Докица Нов член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2019
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Ги купив... Никаков ефект немаат.
   
 18. LadyyGaga

  LadyyGaga Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2012
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  Здраво, не знам дали прашањето е соодветно за овде но сепак е поврзано со слабеење. Дали некој користел медобил? Гледам имаат акција медобил голд пакет, околу 1900 денари е, со гратис крема за стрии и чај. Читам на една постара тема има различни коментари, ме интересира некој дали има користено и ефектот каков е? Дали вреди да се дадат толку пари? Благодарам
   
 19. kavadar4anka

  kavadar4anka Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2012
  Пораки:
  958
  Допаѓања:
  4.365
  Пол:
  Женски
  Дали има некоја исуство со АКАИ СЛИМ од Енергетикс?
  [​IMG]
   
 20. melani@

  melani@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2018
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Да не има некоја искуство со овие таблети за слабеење што се продаваат во Зегин?
   

  Прикачени фајлови: