Таблети за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sesilija, 24 април 2010.

 1. Smiley11

  Smiley11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  162
  Да не знае некој каде ги има овие, цена и искутва??
   
  На Zenski Svet му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Zenski Svet

  Zenski Svet Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2016
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  1.196
  девојко се пробав на оваа основа, верувај ми само џабе ќе ги фрлиш парите
  единствен ефект за слабеење кој доживеав од минус 20 кг беа Botannical Meizitang зелените капсули кои Слимлајн ги продаваа на почетокот
  Сега се што се продава врска нема се е трошење на пари за ништо
  И оцетни капсули, и акаи берито и од алфалаб нема што не пробав
  Ефект НУЛА
   
  На Smiley11 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Александра 97

  Александра 97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2015
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Дали некој го има пробано чајот за слабеење од ананас од Др Минг?
   
 4. Sandra1707

  Sandra1707 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2012
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zegin.jpg
  Дали некој ги има пиено овие ампули, и каков резултат имате?
   
 5. Sluzbenicka

  Sluzbenicka Нов член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2018
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Во петокот испив една како што пишува во текот на оброкот. Втората ( купив две колку за проба ) уште ја носам во чантата. Забележав дека отидов во WC побргу од вообичаено. Доколку некој има искуство нека напише и мене ме интересира.
   
  На Sandra1707 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. vectra20

  vectra20 Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  108
  Овие не се за слабеење туку се за детох на организмот. Има и антиоксидснти вонив :)
  Еве квалитетен суплемент
  https://polleosport.mk/dieta-i-clabee-e/topachi-na-macti/thermo-x-100
   
  На EDNAEMAJKA и SwanMay им се допаѓа ова.
 7. LaDyDoLl

  LaDyDoLl Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.683
  Допаѓања:
  16.906
  Пол:
  Женски
  Дали е ги користат само луѓе кои активно се занимаваат со спорт и вежбање или може да ги користат и оние кои не одат на фитнес/теретана?
   
 8. vectra20

  vectra20 Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  108
  Секој може да ги користи без разлика дали вежба или не ама мора да се внимава на внесот на хидрати. Значи храната мора да биди средена за да можи суплементот да биди ефективен.
   
  На SwanMay и LaDyDoLl им се допаѓа ова.
 9. SwanMay

  SwanMay Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  824
  Допаѓања:
  4.369
  Пол:
  Женски
  Во контекст на муабетот, што мислите, колку би бил препорачан дневен внес на јх за девојки, кога целта е одржување на телесната тежина?
   
 10. vectra20

  vectra20 Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  108
  Зсвиси од човек до човек,кај секој е различно. Секогаш се оди со осет и се прати напредок. Ако предходно си внесувала да речиме 250г. хидрати и тежината одела нагоре,за одржување ќе се потребни помалку али зависи колку си физички активна во текот на денот. Тука спаѓа работата,зависи дали работната позиција е со седење или во движење пошто телото различно троши кај секој човек. После тука спаѓа и тренингот. Точно да се кажи колку хидрати се потребни за одржување било кај жени или мажи,то треба сам човек да си увиди. Да ви речам дека 3гр. хидрати на 1кг. телесна тежина ви се доволни,кај некој се многу и ќе се дебелеј а кај некој се малце и ќе слабеј. Најдобро е да ги смалите на пола и ќе пратите на вага.
   
  На SwanMay му/ѝ се допаѓа ова.
 11. BlackLady24

  BlackLady24 Активен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2018
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Девојки дали сега скоро ги има некој користено слим лајн капсулите и колку е задоволен од каде можам да ги порачам?
   
 12. Zenski Svet

  Zenski Svet Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2016
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  1.196
  Оние КЕТО таблетине што ги убија од рекламирање
  Некој да не има искуство
   
 13. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
  Garsinija na Greenmaster zemav dve pakovanja , od prvoto pakovanje imav samo 1 kg namaleno, i se razocarav, a potoa devojkata od kaj sto gi kupiv mi kaza deka so edno pakovanje samo se cistele toksinite..i ok go pocnav vtoroto pakovanje, od nego imam uste nekolku kapsuli 3 kg namaliv minative 3 sedmici :) se mislam dali da zemam uste dve pakovanja, pa ke ve izvestam za ponatamu :)
   
 14. #Inna#

  #Inna# Нов член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2018
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Iskustvo nekoj so slimline ?
   
 15. EDNAEMAJKA

  EDNAEMAJKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2013
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  6
  не се таблети туку семе
  витаф од семиња дали сте го пробале дали има ефект за слабеење ?
   
 16. Zenski Svet

  Zenski Svet Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2016
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  1.196
  Многу наши гледам почнаа да ги нарачуваат
  Некој да има искуство со таблетиве?
  2500 ден е залиха за 1 месец - 1 шишенце 1.jpg
   
 17. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.987
  Допаѓања:
  16.703
  Ах бе луѓе. Кога ќе почнете здраво да се храните и вежбате по еден ипол час секој ден наместо да го труете организмот со хемикалии? Мака ми е. :doh:
   
  На Tan4ence, Animali и John Snow им се допаѓа ова.
 18. vectra20

  vectra20 Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  108
  Од полски суплементи бегај подалеку.
   
 19. EDNAEMAJKA

  EDNAEMAJKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2013
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  6
  мене ме интересира дали воопшто со таблети можи да се влези во кетоза ? факт е дека со неа многу се слабее но тешка е за на долг рок
  и прашацине од Тијана Дапчевич ми фаќаат око самомн скапи се некое искуство тука?
   
 20. vectra20

  vectra20 Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  108
  За да влези телото во кетоза,ќе мора јагленохидратите да се скратат целосно а да се зголемат мастите а протеините да се држат на средно ниво. На телото му е потребно 1 недела за да почни да влегува во кетоза.
  Со тие таблети не се влегува во кетоза и не се воопшто ефективни и башка се полско производство а полските суплементи се се ѓубре.
  1 - исхраната се средува целосно.
  2- се додава физичка активност.
  3 - на телото му е потребен добар сон.
  4 - за да се видат резултати се потребни месеци,значи треба време.
  и на крајно место се суплементите. Суплементите се користат само кога е исхраната средена
  Термо кат ви се 990 денари и има доволно за цели 2 месеци. Купувате суплементи шо ни гугл не ги наоѓа. Со тие кето таблети само ќе добиете хормонски проблеми. Ова ви е совет и пишано е од искуство а останатото е ваше :D
   
  На Animali, Iliev233, EDNAEMAJKA и 1 друга личност им се допаѓа ова.