Таблети за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sesilija, 24 април 2010.

 1. Zenski Svet

  Zenski Svet Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2016
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  1.195
  па нели се американско производство и велат дека имаат само органски и природно систојки
  читав по женски домаќински дека девојкиве стварно ослабеле уште во прва недела
   
 2. vectra20

  vectra20 Активен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2018
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  108
  Таја килажа е вода,гликоген,сол.
  Женското тело задржва повеќе вода неголи машко тело.
  Со таблети е невозможно да се влези во кетоза доколку се внесуват и хидрати. Тие таблети се за да помогнат телото да влези во кетоза али предходно ќе мора целосно да се исклучат хидратите и да се зголемат здравите масти.
  Ги читав коментарите на фб како користеле кето таблети и ослабнале. Обичен трик да го залажат народот за да ги купуват нивните суплементи. Немаат сертификат дека се увезени од америка а и башка во мк тој што увезува суплементи,ќе мора да има лиценца за да можи да увезува суплементи,мора да издава фискална сметка и да има знаење за суплементите. На македонсииот пазар се појавиа многу нутриционисти кој купуваат суплементи од бугариа(црниот пазар за суплементи) и полска.
  Ако не си спремна за кето диетата подобро не се мачи да ја почнуваш и немој да им веруваш на фејзбук преварантите дека со суплемент,чај лимон,ун или некој дневни диети дека се слабее.
  4кг сало да се симни тое голема промена на телото посебно на волумен. Кето диетата има и негативна страна така што можи да доведи и до зголемување на лошиот холестерол. Зато ќе морс да се внимава на храната и на внесот на протеини пошто вишок протеин се претвора во хидрат и телото излегува од кетоза.
  Првата недела се осеќа изнемоштеност,лош здив,така наречен кето грип...после недела дена телото добива енергиа и почнува да ги троши мастите како секундарен извор на енергиа. Ова е мало појаснување да знаеш штое како е. Ако имате прашања пишете :nod:
   
 3. Beautymom

  Beautymom Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Женски
  Dali nekoj koristel medobil slimsi
   
 4. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.914
  Допаѓања:
  3.418
  Апуретин некој искуство?
   
 5. Smiley11

  Smiley11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  162
  Тие нели се за исфрлање течности?
   
 6. ivanchos

  ivanchos Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  11.669
  Пол:
  Женски
  Со глукомананот некој искуство?
   
 7. MilaЗ

  MilaЗ Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Novi
   

  Прикачени фајлови:

  На tubus му/ѝ се допаѓа ова.
 8. SmartyWifey

  SmartyWifey Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2018
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Кај ги има овие? Ги има некој пробано?
   
 9. Jana123123

  Jana123123 Нов член

  Се зачлени на:
  25 јули 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Kazete apcinja efikasni za slabeenje a ne naprazno da se pijat
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  1.050
  Допаѓања:
  5.853
  Пол:
  Женски
  сите го бараме тој магичен напиток што преку нок ке не ослаби ал тешко некако иде :x
   
 11. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.915
  Допаѓања:
  16.364
  Не постои такво нешто, не живејте во лаги и илузии.
   
 12. MilaЗ

  MilaЗ Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Onlajn gi poracav od tuka
  http://streamlb.com/QhHV
  Rezultati ke vi pisam za 2 nedeli
   
  На tubus му/ѝ се допаѓа ова.
 13. BORKA

  BORKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  101
  Пол:
  Женски
  Јас бев задоволна ,додека ги пиев апетитот ми се намали,со малку храна се чувствував најадено.
   
  На ivanchos му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.406
  Допаѓања:
  97.767
  Некој искуство со овие таблети:
  https://healthaid.mk/site-proizvodi/preparati-za-slabeenje/garciaslim/

  Ананас таблетите ги порачав ама се испостави дека не смеам. Овие ми ги препорачаа зошто имаат хром.
  Ама ме интересира дали имаат ефект?

  Сум про помош во вид на таблета уште од секогаш.
  Муабети од типот диета, патент на уста и слично, не фала. Зошто? Зошто има состојби со се тоа кои не се само за патент.
  Бев кај Цвета Динева, ми даде диета со овошја и триста глупости што не смеам да ги јадам и покрај тоа што кажав. Ептен за парите, па една недела се придржував. Добив ацидозен мирис од устата, а не кетозен, а тоа е показател дека тотално утнала и дека не е за мене, додека партнерот за солидарност ми се приклучи и тој го нема истиот проблем.

  Значи, искуства со таблетите?!
   
 15. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.366
  Допаѓања:
  4.850
  Извини што упаѓам, ама сакам да ти препорачам да одиш кај Драгица Зенделовска. Она прави исхрана по генотип и не е како другите нутриционисти на сите исто што препорачуваат, туку баш ти кажува која храна не одговара на твојот организам. На другарка со храна и излечи дерматит од кој лежеше во болница секој втор месец, на друга позната и помогна со намалување на масти во крв и слабеење.. Мене ми помогна со намалување на триглицериди. Види на YouTube има баш емисии со неа на кои збори за начинот на работа.
   
  На Lilit му/ѝ се допаѓа ова.
 16. babybubu

  babybubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2014
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  Дали се препорачливи за лица кои имаат хипотироиза и од каде може да се купат? Колку е препорачана дневна доза?
   
 17. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.496
  Допаѓања:
  97.072
  Пол:
  Женски
 18. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.406
  Допаѓања:
  97.767
  Истото го прашувам. Не знам.
   
 19. AsteryStella

  AsteryStella Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 септември 2016
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  140
  Пол:
  Женски
  Ве молам некој да сподели искуство со таблети за слабеење.Не сакам коментари од типот патент на уста,диета,вежби.... итн.
  Сакам да ми кажете дали имате користено таблети од аптеки за намалување на глад,искрено имама вишок некои 5-7 кг со диета не можам да ги средам,затоа ми требаат таблети кои ќе ми ја намалат потребата за храна.
   
 20. peperutce777

  peperutce777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  59
  Имаа ефект? Какво ти е искуството?
   
  На tubus му/ѝ се допаѓа ова.