Таблети за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sesilija, 24 април 2010.

 1. MilaЗ

  MilaЗ Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Da jas sum prezadovolna konecno nesto vistinsko sto uste ne sum probala no ova deluvaaa

  Malku e skapicko ama zatoa efikasno
   
  Последна измена од модератор: 27 август 2019
 2. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.811
  Допаѓања:
  2.951
  И мене ме интересира истото, од другарки слушам муабети за л карнитин дека помагал...
   
 3. Atropa

  Atropa Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2019
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Дали некоја ги користела таблетиве?
   

  Прикачени фајлови:

  • a39285.jpg
   a39285.jpg
   Големина на фајлот:
   119,3 KB
   Прегледи:
   9
 4. aleksandra99

  aleksandra99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  2
  Ima li nekoj iskustvo so Apuretin tabletite ?
   
 5. AAKG

  AAKG Активен член

  Се зачлени на:
  5 август 2019
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  67
  Jaki tableti se I barat dobra ishrana.
  Se pijat pred trening, go zagrevat teloto i voedno mastite gi pretvora vo energia. Edni od naj kvalitetnite topaci na pazarot i nepravat steta na zeludnik nitu poduenost. Zemaj ne se dumaj.
   
 6. EDNAEMAJKA

  EDNAEMAJKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2013
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  6
  без вежбање се пијат?
  и дали конкретно се слабее од нив ?

  случајно некој нешто да не откри што вистина се слабее
  пр од Ана Николич таблетите
  или нешто слично
  сега сум спремна да дадам пари ама па незнам за што
  некој предлог ефикасен
  на фб ми излегуваат мн таблети чајеви но немам некој што пробал да кажи
   
  Последна измена од модератор: 8 септември 2019
 7. AAKG

  AAKG Активен член

  Се зачлени на:
  5 август 2019
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  67
  Мора да тренираш за да го присилиш телото да ги троши залихите. Мастите да ги претвори во енергија...Термогенеза,загревање на телото.
  Се слабее али прво мора да си на калориски дефицит.
   
 8. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  721
  Допаѓања:
  3.596
  Пол:
  Женски
  4635202E-1036-4A06-860D-18728D224BDF.jpeg искуства некој ?
   
 9. DiCaprio

  DiCaprio Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Машки
  Не постои легални таблети на пазаров што можат да помогнат при слабеење. Ако сакате нелегални супстанци кои вистина го прават тоа, тогаш земете Кленбутерол или Ефедрин, кои воедно се и многу опасни и штетни за целокупното здравје .Нити еден фат брнер нема да ви го стопи салото бидејќи процесот на трошење на масното ткиво се одвива на многу посложен начин од што мислиме. Само видете ги состојките од кои се направени, кофеин и екстракт од зелен чај, ве молам немој да си ја вреѓате интелегенцијата.
  Ајде малце за процесот за топење на масните наслаги. Процесот на разгреадување на мастите се вика липолиза, така што при недостаток на енергија на телото, откако ќе ги потроши гликогенските резерви во мускулите посегнува по масти. Тогаш мастите се претвараат во масни киселини и се носат до митохондриите каде се претвараат во енергија и се топи салото.
  Така да, дека салото може да се стопи со потење или со виткање со кеси , или дека со таблета салото магично ќе го снема се чиста глупост, бидејќи ако има премногу масна киселина во крвта доаѓа до труење на организмот.
  И уште нешто, максимумот на масни наслаги на природен и здрав начин кои нема повторно да се вратат е 3 до 4 килограми месечно.
   
  На Angie1432 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. AAKG

  AAKG Активен член

  Се зачлени на:
  5 август 2019
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  67
  И уште нешто за клен....Кленот е лек за асма и при самото користење создава тресење на рацете,ги шири белите дробови и го олеснува дишењето,поправо те тера да дишеш подлабоко и ја зголемува телесната температура од 1 до 2 степени. Не е препорачлив за девојки и за дечки кој се само рекреативци. При користење на клен е забрането да се јадат хидрати оти го губи ефектот. Кленот се купува од аптека и е достапен само со рецепта. Винстролот е далеку подобар но прави масно ткиво и е штетен за црниот дроб.
   
 11. DiCaprio

  DiCaprio Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Машки
  Како и Ефедринот што е лек за проширување на носните канали кога сме настинати. Но тие се премногу злоупотребени, така да нема потреба да се зборува за нив и нивната употреба, а воедно не треба да бидат во дометот на размислување тука кај рекреативците.
  Можете ААKG да земете тоа е добро и ги шири белите дробови, а воедно е азот бустер за мускулите. :D;)
   
  На AAKG му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Meliha.

  Meliha. Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2016
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  107
  Пол:
  Женски
  Женски,слушнав едни таблети за слабеење дека имале за брзо време ефекти па ако знае некој нека пише,DIETONUS се викат:)
   
  На tubus му/ѝ се допаѓа ова.
 13. DiCaprio

  DiCaprio Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Машки
  За слабеење на новчаникот се добри.
   
  На Oscar Lady, tubus, Sejfullai и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Meliha.

  Meliha. Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2016
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  107
  Пол:
  Женски
  me predomisli sega:(
   
  На DiCaprio му/ѝ се допаѓа ова.
 15. FeVeR

  FeVeR Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2011
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  celo vreme se trudam da najdam nekoi tableti za slabeenje, nemam nekoe iskustvo so niv no pred edno 10 god gi imav pieno Slimline i navistina bea dobri se slabeese, no si dobiv nekoi komplikacii. Sega dosta mnogu prebaruvav na net a i od iskustva na pacienti koi go pijat lekot Topamax nastanuva slabeenje. Na stranski forumi procitav deka vo USA se koristi Topamax za namaluvanje na tezinata i toa preporacano od doktor. i(naku lekot spaga vo grupata na atiepileptici). dali nekoj imal iskustvo so ova?
   
 16. AAKG

  AAKG Активен член

  Се зачлени на:
  5 август 2019
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  67
  https://hardcoreshop.mk/shop/10260/
   
 17. spacegirl92

  spacegirl92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2016
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  187
  Пол:
  Женски
  Ќе ја споделам со вас диетата на дечко ми, во Јануари беше 135 кг, а сега е 77 кг, значи за 11 месеци ослабна 58kg. Јадеше само тонус леб, јајца, секаков вид на месо, зеленчук и ништо друго ни овошје ни млечни производи ама баш ништо освен тоа што го пишав, а за пиење само кафе (турско и еспресо), обична и кисела вода и плус не вежбаше, само со таа исхрана ослабна толку многу.
   
  На didisi и AAKG им се допаѓа ова.
 18. DiCaprio

  DiCaprio Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2019
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Машки
  Не постојат ниту едни легални таблети кои ќе ти помогнат да осабнеш без да вежбаш и правиш калориски дефицит. За тие нелегални таблети не вреди да се зборува ниту да се споменуваат.(нелегални затоа што неможат да се најдат во ниту една слобпдна прпдажба, односно тоа се лекови кои се даваат на рецепта за други болести но имаат ефект врз слабеењето).
   
  На AAKG му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Ема2019

  Ема2019 Нов член

  Се зачлени на:
  25 јули 2019
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Да не знаете некој да ги продава овие оригиналните Meizitang апчињата за слабеење?
  Една другарка симна со нив 20 кила

  Кои се тие турбофаст од кај ги земаш и колку пари се
   

  Прикачени фајлови:

  Последна измена од модератор: 28 ноември 2019
  На tubus му/ѝ се допаѓа ова.
 20. luna 88

  luna 88 Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2018
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Mila3 , moze da spodelis iskustvo za tabletite dietonus dali navistina deluvaat i kolku kg izgubi?
   
  На tubus му/ѝ се допаѓа ова.