Таблети за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од sesilija, 24 април 2010.

  1. www123

    www123 Активен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2023
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    125
    Пол:
    Женски
    da , pa gledam koga ke vecerame jas poveke izedam od nego a potoa pak jadam a toj samo prva smena raboti i rano si legnuva,za da stane uste vo 5h sabajle , a na sabajle ne jade na pauza za rucek jade, apred toa na skolo, e za rucek kolku jade nemam pojma
    insulinot malku bese pokacen ne znam kako bese do 20 li bese notmalno kaj nego bese 23, skroz malku pokacen pa mu kazaa sto da pravi toa da jade edno cokolado vo denot cela nedela i po nedela pak povtorija i bese vo red, 14 mu bese, no i predtoa sekerot vo red mu bese samo insulinot malku pokacen
    e toa kortizol ne znam ni sto e ni dali proverile
     
    На Ale10 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Mrs. right

    Mrs. right Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2022
    Пораки:
    2.860
    Допаѓања:
    10.897
    Пол:
    Женски
    Затоа викам. Не знаеш, или у школо исто што и колку јаде. Ама без причина никој нема толкава килажа посебно на тие години.
    Зависи кај проверувал, не знам зашто ги мењаат границите на референтните вредности. Беше до 17, сеа еве викаш и 20. А ова значи на гладно било толку?

    Хм, чоколадо? Ама пак значи не е ОГТТ со све инсулин најубаво тоа да провери и тромесечен.
    Најдобро ќе покаже тоа.
    Хормон на стрес. Знае да е причина за зголемена тежина.
     
  3. www123

    www123 Активен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2023
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    125
    Пол:
    Женски
    iskreno ne znam toa 20 onaka pisav ne sum sigurna znam deka rekoa malku e pokacen, toa tromesecen seker ako mislis dva pati proveruvaa i nego i vo red bese i koga insulinot bese pokacen,nemase seker okolu 4 i nesto bese
    a za stres sigurno e pod stres ne e lesno da si tolku debel, a otkako go vrabotija i pocna mnogu da se nervira, jas mislam od toa i pocna da ima vrtoglavica i kaci pritisok,mnogu sakase na fakultet, so devojka mu zaedno planiraa ama ovie go namestija da raboti, taa se zapisa
    i roa OGTT neznam sto e sega ke guglam
     
  4. Mrs. right

    Mrs. right Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2022
    Пораки:
    2.860
    Допаѓања:
    10.897
    Пол:
    Женски
    Тромесечен просек значи за период од 3 месеци каква била гликемијата.
    Hba1c е тестот.
    Тука да не навлегувам ама не е нормално ниту ова.. :|
    Ајде гуглај, да не спамаме више со оф топици.

    Баталете апчиња туку пронајдете ја причината поради која му се дешава ова и нека преземе мерки да се среди.

    Убава вечер. :)
     
  5. AAKG

    AAKG Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2019
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    1.315
    Prvo treba da sredi ishrana i da pocni da odi vo teretana. A apcina za slabeenje "NE POSTOJAT!! Ova site zapamtetego po neznam koj pat go pisuvam. Slusajte lujge so razbiraat i so imaat iskustvo.
    Toa za diajbet i asmaticni so davaat apcina se vika klenbuterol i e zabranet. To e vejke lek.
     
    На www123 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. www123

    www123 Активен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2023
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    125
    Пол:
    Женски
    ubava vecer,
    da guglav se toa e napraveno i toa dvapati vo red bea se, piel i tamu na testot blaga voda i tri mesecen seker 2 pati merea vo red bese , samo toa ednas bese pokaceno insulinot a sekerot vo red
    za dali ima dijabet site testovi pravea 2 pati , nema
    e sega toa e ima mozi nekoj drug problem ne znam bez nesto da pie ne veruvam deka ke oslabne, koga ke bide maticnata 2 smena ke idel da bara da mu prepise toj lekot za slabeenje, ako mu go prepise, e mozi ima i nekoi nus efekti ama mozi debelinata e uste polosa , toj ne e 5+ kg tuku mn poveke edno 20+ dobro visok e 195 no sepak mnogu se nad 20 kg
     
  7. EmporioIvankov

    EmporioIvankov Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2023
    Пораки:
    290
    Допаѓања:
    581
    Нема потреба да не им кажуваме на луѓето ако сакаат да знаат. Башка што Оземпик сам по себе сигурно оди со специјалистички наод, не може никој така од тенеќе да го пише.
    А битно е да се знае затоа што и клинички се користи веќе како помагало при слабеење, сеа тоа колку е плус или минус, не е на мене да одредам, не сум ендокринолог.
     
  8. Beautymom

    Beautymom Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    548
    Допаѓања:
    253
    Пол:
    Женски
    Ne mi pomognaa
     
  9. aleksandra1407

    aleksandra1407 Активен член

    Се зачлени на:
    16 август 2022
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zdravo na site
    Edno info dokolku znaete da mi pomognete
    Bev na kontrola vo centarot za debelina na klinika i doktorkata mi gi prepisa Rybelsus tabletite za podobar rezultat.E sega prasanjevo mi e sledno -dali nekoj gi ima pieno i od kade gi ima nabavuvano zosto kaj nas se malku deficitarni
     
  10. Vanilla15

    Vanilla15 Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2019
    Пораки:
    1.108
    Допаѓања:
    3.240
    Пол:
    Женски
    Извини офф топик ќе сум, кои доктори се во центарот?
    Ме испрати матичниот таму да провериме како стојам со се, оти на ендокринологија нема термини :(
     
  11. aleksandra1407

    aleksandra1407 Активен член

    Се зачлени на:
    16 август 2022
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Momentalno znamdeka se Iskra Bitovska i Aleksandra Stevcevska
    Mene dr.Stevcevska mr pregleduvase
    Ti ispituvaat se i ti kazuvaat sto ponatamu
     
    На Vanilla15 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Makedoncence

    Makedoncence Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2012
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    14
    Поздрав за сите.
    Искуства некој/а ако има да сподели со таблетите Форсколин на Др. Витон?
    До сега никогаш не сум земала било што за слабеење, но периодов некако тешко ми оди со намалување на тежина.
    Поискусните сигурно знаат да ми кажат и за состојките и реакции по здравјето.
     
  13. Macimaxi3

    Macimaxi3 Активен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2023
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    54
    Пол:
    Женски
    Здраво ги видов таблетите за слабеење на провен дали се добри искуство нркој да сподели или да ми препорача некој таблети што стварно се намалуваат кг.
    Само без промовирање на тианде, лимес итн.
     
  14. Damsel

    Damsel Активен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2023
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    Сите се исти, кои и да ти ги промовираат, се е тоа лага.
     
    На Antebellum и Ajronmen им се допаѓа ова.
  15. Genijalna

    Genijalna Нов член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2024
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Zdravo eve jas ke spodelam iskustvo so tabletite Lipovon mnogu dobri na prirodna baza se.. kaj mene problemot bese premnogu zgolemen apetit nikako nemozev sa go kontroliram pocnav so vezbanje zdrava ishrsna no nikako kilazata da odi nadolu, apetitot se poveke se zgolemuvase isto i bev mnogu nervozna bidejki non stop osekav glad. e sega odkoga pocnav so tabletite jadam dvapati na den i toa po pola porcija gledam da bide zdrava ishrana za rucek jadam sto ima zgotveno leb zameniv so dvopek blago i gazirano isfrliv skroz. kilagata odi vrtoglavo nadolu isto taka da napomenam sega ne vezbam samo pesacam ili doma pravam nekoi vezbi minimalno pozz ako vi pomognam na bilo koj nacin
     
  16. Ajronmen

    Ajronmen Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2021
    Пораки:
    2.101
    Допаѓања:
    8.647
    Пол:
    Машки
    2024та е...
    Срамота да лажете народ со вакви реклами за да заработите факинг 300 денари...

    Уште посрамота е за народот шо ќе поверува.

    Убаво си кажа во постот, слабееш затоа што дневно јадеш два пати по пола оброк, а не затоа што пиеш апчиња.

    Пола оброк бе...
    Господ нека ти е на помош...

    Пиј факинг вода коа ти е се јаде, бесплатна е, а има ист ефект.
    ПС: на природна база е
     
    На crimson, AAKG, Antebellum и 3 други им се допаѓа ова.
  17. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.513
    Допаѓања:
    34.311
    Пол:
    Женски
    Ако не внимаваш на исхраната, ни апчиња не те спасуваат. :x
     
    На Ajronmen и AAKG им се допаѓа ова.
  18. AAKG

    AAKG Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2019
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    1.315
    Slabeete poradi ishranata a ne poradi tabletite. Bataletegi tabletite i prodolzi so momentalnata ishrana isti rezultati ke imate.
     
  19. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.513
    Допаѓања:
    34.311
    Пол:
    Женски
    Таблетите помагаат за побрзо слабеење. Што не е добро. Со балансирана исхрана се слабее во граници на нормалата. Не знам каде читав и колку е тоа точно... Дека минус 5 килограми е ок. Ама ти да ослабеш 10 килограми или повеќе за еден месец :x
     
    На AAKG му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Genijalna

    Genijalna Нов член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2024
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Samo napisav iskustvo bidejki ima mnogu luge koi drzat razni diet,ishrani i pravat trebinzi no nikakov rezultat.. inaku reklama ne vrsam apsokutna nikakva tabletite gi nema vo mk taka da nemam apsokutna nikakva zarabotka ni pak gi prodavam samo naglasiv koi tableti pomagaat vo blokada na apetitot i da jas jadam po pola porcija blagodarenie na tabletite mi go namalija apetitot mnogu, i DA kilazata paga.
     
    На SummerGirl и AAKG им се допаѓа ова.