Таблет

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од feminium, 24 јануари 2013.

 1. macedonia.timeless

  macedonia.timeless Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2012
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  136
  Искрено зависна станав од него..
  Неможам.
  И тука пишувам од него, лаптопот ми е за посебни потреби сега, си одмара го користам само ако сакам нешто да испечатам или за школо да правам...
  Повеќе сум со таблетот или телефонот ..
   
 2. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.261
  Допаѓања:
  54.974
  Пол:
  Женски
  Искрено, порано многу ми беше безвеза таблетов, не му ја сфаќав поентата. Нит е мобилен, нит е лап топ. Ни на крај памет не би ми текнало да купам нешто вакво, арно ама сега се загреав да си земам еден. Додека ги чешлав сите сајтови на нашиве продавници за техника барајќи лап топ, наидов на интересни понуди за таблети. Јас единствено би го користела за читање книги. Периодов симнав еден куп е-книги, а читањето пред лап топ некако ми е заморно.
  Ако имате некој предлог за добар таблет кој одлично ќе ја врши таа работа - би ви била благодарна да ми предложите. Не ми треба за пишување, играње или користење на интернет. Само за читање книги :)
   
 3. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  Анка, за читање книги се пропорачува Кindle, не таблет.
  Мислам и таблетот е океј, но е ништо во споредба со Кindle.
  Не ги заморува толку очите, таблетите забораат, не толку брзо како лаптоп ама заморуваат, мене aјпaдот ужасно ми ги заморува очите.
  А ова чудово е стварно убаво, моја познаничка го има, само мислам дека е само за книги, не е како таблетот како мини компјутер, додуша јас само тоа ја имам видено да чита, може и има други функции :D
  Инаку и јас сум намерачена на еден ајпад, си ја имам љубовта со јаболкото јас, ама и другиве таблети се добри, лесни се и практични за патување, наместо да влечкаш лапотоп, а сакаш музка да слушаш, филмче, серија да се гледа, и поише од топ.
  Само не ми са даваат за таблет поише од 100 евра, а тоа само на старо изгледа..
   
  На SparkyAngel, Lilit и AnaKarenina им се допаѓа ова.
 4. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.558
  Допаѓања:
  4.971
  Во право е Хипстер, ако ти е за читање книги Киндл му е мајката. Еден другар имаше и стварно беше бомбонче Киндлот, баш ми кажуваше дека не се заморуваат толку очите и кога го загледав баш како од книга изгледаа страниците, без силен одсјај. И поефтино дури му се фаќало од купување книги. Искрено, не знам кај нас дали има Кинлд воопшто, он знам дека го имаше купено од Ебау, веќе малку користен ама ептен му се погоди.

  Во однос на лаптоп, мислам дека таблетот не се разликува нешто многу во заморувањето на очите.
   
  На AnaKarenina и Hipster им се допаѓа ова.
 5. 3m43

  3m43 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  88
  Пол:
  Женски
  Неможе да се зборува преку таблет :)
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 6. CoverGirl10

  CoverGirl10 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2010
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  1.830
  Пол:
  Женски
  Знаете некоја добра бесплатна апликација за гледање на серии на ајпед? Имам проблеми со картичките и не можам да купувам, инаку најдов една добра aли е 2$. :(
   
 7. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.865
  Допаѓања:
  121.328
  [​IMG]
  Jaс го имам овој на Zenithink, добар е , мајка ми го користи најмногу, па не се пожалила до сега.
   
 8. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  1.893
  Допаѓања:
  5.381
  Пол:
  Женски
  Јас овој го имам и многу сум задоволна. :D :* :D
   

  Прикачени фајлови:

 9. CocoLady

  CocoLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  76
  Од каде го зема и цена ако може да знам ? :)
   
 10. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.824
  Допаѓања:
  75.631
  Пол:
  Женски
  Жеснки а го има ли некоја од вас овој таблет? Tablet PC Samsung Galaxy Tab2 DualCore 1GHz/1GB/16GB/10.1"/Titanium
  Silver/A4.0[​IMG]

  брат ми денеска го купил , па и јас се заинтересирувам некако , бев повеке за лаптоп но ова ми е некако попрактично. и сакам да прашам колку чини од прилика еден држач и тастатура за таблет?
   
 11. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  635
  Допаѓања:
  1.043
  Пол:
  Женски
  Не погрешив со тоа што зедов таблет. Задоволна сум, практичен е и ми е најдобро пријателче пред спиење :D
   
  На Keti-26 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Perina

  Perina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  320
  Феминки, има некоја од вас Samsung GALAXY Tab 2 10.1? Какво искуство имате? Го бива ли? Вака ми има фатено окце и има добри карактеристики. Ми треба појше за работа. Сакав да си го земам па да видам што би ми советувале вие? :)
   
 13. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.824
  Допаѓања:
  75.631
  Пол:
  Женски

  Брат ми го има како што го гледам и јас супер е а и самиот кажува дека е одличен , го има веке 1 месец па сега за сега не се јавил некој проблем :) и јас планирам да си купам кога ке дојдам во Мк , здравје :)
   
  На Perina му/ѝ се допаѓа ова.
 14. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  1.893
  Допаѓања:
  5.381
  Пол:
  Женски
  Па да ти кажам право врска неам ни цена ни место :D . Мислам дека беше 8-9000. Ама е стварно феноменален! Чудо е, дури побрз ми е и од лап топот :lol: .
   
 15. MaCa-Swiss

  MaCa-Swiss Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2013
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  959
 16. l0vE...-love

  l0vE...-love Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2012
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Женски
  презадоволна сум од мојов таблет кога не сум на лаптопот јас сум на таблетот :lol: :lol: и затоа диоптерот на наочарите постојано ми расте :D :D
   
 17. FamousGirl

  FamousGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2013
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  2
  од каде препорачувате таблет и од која марка? негде до 8000 денари... :)
   
 18. V.e.n.e.r.a

  V.e.n.e.r.a Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2013
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  17
  Овај го имам! :inlove: :inlove: :inlove:
  Подарок од сестрами е.
   

  Прикачени фајлови:

  • rs11271442900.jpg
   rs11271442900.jpg
   Големина на фајлот:
   56,4 KB
   Прегледи:
   122
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Keti-26

  Keti-26 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  7
  Може да се зборува преку таблет, не преку секој но има таблети што користат СИМ-картичка пример мојот има картичка и постојано зборувам преку него , само со слушалчиња :D
   
 20. Keti-26

  Keti-26 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  7
  Феминки ми треба вашата помош. Имам Самсунг галакси таблет [​IMG] и сега имам едно проблемче со него, а инаку сум презадоволна од него. Во последно време батерија премногу брзо ми се троши. Знам дека кај таблетите и смартфоните брзо се троши, но се случува и да се полни на пр. цела ноќ и утрото кога ќе го извадам од полнач веднаш да се исклучи затоа што е празен или да покаже дека е празен. А пред неколку дена забележав дека на едната страна почна да загрева што никогаш предходно не му се случило .. ќе го носам на сервисер но сакав да прашам некој од вас да не има слично искуство. :*