1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Таблет

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од feminium, 24 јануари 2013.

  1. macedonia.timeless

    macedonia.timeless Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2012
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    137
    Искрено зависна станав од него..
    Неможам.
    И тука пишувам од него, лаптопот ми е за посебни потреби сега, си одмара го користам само ако сакам нешто да испечатам или за школо да правам...
    Повеќе сум со таблетот или телефонот ..
     
  2. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Искрено, порано многу ми беше безвеза таблетов, не му ја сфаќав поентата. Нит е мобилен, нит е лап топ. Ни на крај памет не би ми текнало да купам нешто вакво, арно ама сега се загреав да си земам еден. Додека ги чешлав сите сајтови на нашиве продавници за техника барајќи лап топ, наидов на интересни понуди за таблети. Јас единствено би го користела за читање книги. Периодов симнав еден куп е-книги, а читањето пред лап топ некако ми е заморно.
    Ако имате некој предлог за добар таблет кој одлично ќе ја врши таа работа - би ви била благодарна да ми предложите. Не ми треба за пишување, играње или користење на интернет. Само за читање книги :)
     
  3. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Анка, за читање книги се пропорачува Кindle, не таблет.
    Мислам и таблетот е океј, но е ништо во споредба со Кindle.
    Не ги заморува толку очите, таблетите забораат, не толку брзо како лаптоп ама заморуваат, мене aјпaдот ужасно ми ги заморува очите.
    А ова чудово е стварно убаво, моја познаничка го има, само мислам дека е само за книги, не е како таблетот како мини компјутер, додуша јас само тоа ја имам видено да чита, може и има други функции :D
    Инаку и јас сум намерачена на еден ајпад, си ја имам љубовта со јаболкото јас, ама и другиве таблети се добри, лесни се и практични за патување, наместо да влечкаш лапотоп, а сакаш музка да слушаш, филмче, серија да се гледа, и поише од топ.
    Само не ми са даваат за таблет поише од 100 евра, а тоа само на старо изгледа..
     
    На SparkyAngel, Lilit и AnaKarenina им се допаѓа ова.
  4. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Во право е Хипстер, ако ти е за читање книги Киндл му е мајката. Еден другар имаше и стварно беше бомбонче Киндлот, баш ми кажуваше дека не се заморуваат толку очите и кога го загледав баш како од книга изгледаа страниците, без силен одсјај. И поефтино дури му се фаќало од купување книги. Искрено, не знам кај нас дали има Кинлд воопшто, он знам дека го имаше купено од Ебау, веќе малку користен ама ептен му се погоди.

    Во однос на лаптоп, мислам дека таблетот не се разликува нешто многу во заморувањето на очите.
     
    На AnaKarenina и Hipster им се допаѓа ова.
  5. 3m43

    3m43 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    88
    Пол:
    Женски
    Неможе да се зборува преку таблет :)
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  6. CoverGirl10

    CoverGirl10 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2010
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    2.758
    Пол:
    Женски
    Знаете некоја добра бесплатна апликација за гледање на серии на ајпед? Имам проблеми со картичките и не можам да купувам, инаку најдов една добра aли е 2$. :(
     
  7. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.495
    Допаѓања:
    144.177
    [​IMG]
    Jaс го имам овој на Zenithink, добар е , мајка ми го користи најмногу, па не се пожалила до сега.
     
  8. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    Јас овој го имам и многу сум задоволна. :D :* :D
     

    Прикачени фајлови:

  9. CocoLady

    CocoLady Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2012
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    159
    Од каде го зема и цена ако може да знам ? :)
     
  10. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.818
    Допаѓања:
    102.664
    Пол:
    Женски
    Жеснки а го има ли некоја од вас овој таблет? Tablet PC Samsung Galaxy Tab2 DualCore 1GHz/1GB/16GB/10.1"/Titanium
    Silver/A4.0[​IMG]

    брат ми денеска го купил , па и јас се заинтересирувам некако , бев повеке за лаптоп но ова ми е некако попрактично. и сакам да прашам колку чини од прилика еден држач и тастатура за таблет?
     
  11. aaaaa

    aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    1.214
    Пол:
    Женски
    Не погрешив со тоа што зедов таблет. Задоволна сум, практичен е и ми е најдобро пријателче пред спиење :D
     
    На Keti-26 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Perina

    Perina Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    321
    Феминки, има некоја од вас Samsung GALAXY Tab 2 10.1? Какво искуство имате? Го бива ли? Вака ми има фатено окце и има добри карактеристики. Ми треба појше за работа. Сакав да си го земам па да видам што би ми советувале вие? :)
     
  13. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.818
    Допаѓања:
    102.664
    Пол:
    Женски

    Брат ми го има како што го гледам и јас супер е а и самиот кажува дека е одличен , го има веке 1 месец па сега за сега не се јавил некој проблем :) и јас планирам да си купам кога ке дојдам во Мк , здравје :)
     
    На Perina му/ѝ се допаѓа ова.
  14. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    Па да ти кажам право врска неам ни цена ни место :D . Мислам дека беше 8-9000. Ама е стварно феноменален! Чудо е, дури побрз ми е и од лап топот :lol: .
     
  15. MaCa-Swiss

    MaCa-Swiss Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2013
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    961
  16. l0vE...-love

    l0vE...-love Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2012
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    144
    Пол:
    Женски
    презадоволна сум од мојов таблет кога не сум на лаптопот јас сум на таблетот :lol: :lol: и затоа диоптерот на наочарите постојано ми расте :D :D
     
  17. FamousGirl

    FamousGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2013
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    2
    од каде препорачувате таблет и од која марка? негде до 8000 денари... :)
     
  18. V.e.n.e.r.a

    V.e.n.e.r.a Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2013
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    18
    Овај го имам! :inlove: :inlove: :inlove:
    Подарок од сестрами е.
     

    Прикачени фајлови:

    • rs11271442900.jpg
      rs11271442900.jpg
      Големина на фајлот:
      56,4 KB
      Прегледи:
      123
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Keti-26

    Keti-26 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2012
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    7
    Може да се зборува преку таблет, не преку секој но има таблети што користат СИМ-картичка пример мојот има картичка и постојано зборувам преку него , само со слушалчиња :D
     
  20. Keti-26

    Keti-26 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2012
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    7
    Феминки ми треба вашата помош. Имам Самсунг галакси таблет [​IMG] и сега имам едно проблемче со него, а инаку сум презадоволна од него. Во последно време батерија премногу брзо ми се троши. Знам дека кај таблетите и смартфоните брзо се троши, но се случува и да се полни на пр. цела ноќ и утрото кога ќе го извадам од полнач веднаш да се исклучи затоа што е празен или да покаже дека е празен. А пред неколку дена забележав дека на едната страна почна да загрева што никогаш предходно не му се случило .. ќе го носам на сервисер но сакав да прашам некој од вас да не има слично искуство. :*