Таблет

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од feminium, 24 јануари 2013.

 1. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.858
  Допаѓања:
  121.213
  ^^Провери дали полначот полни, да не губи контакт при полнење.
  Со мојот тоа почна да се случува последните неколку пати кога го полнам.
   
  На Keti-26 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Aniston

  Aniston Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  227
  Дома имаме два таблети и двата за никаде, едниот Го другиот Самсунг, некако интернетот им е бавен, кочат.. губре а скапо :x
   
 3. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.791
  Допаѓања:
  75.403
  Пол:
  Женски
  Веќе неколку дена го имам таблетот Самсунг Галакси таб 2 , 10,1 и сум презадволна, само незнам зашт батеријата скор секој ддн треба да ја полнам, дали бидејки п цел ден сум на него или такви се сите таблети :?:
   
 4. Keti-26

  Keti-26 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  7
  Тоа со батеријата е кај сите така, немој да му се плашиш ништо не му е. Тоа е пошто постојано го користиш, а ако не го користиш постојано, да не работиш многу на него ќе ти држи батеријата и до неколку дена. А да и штом ти е нов , со здравје да си го користиш :lol:
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 5. luvS2

  luvS2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  42
  сестра ми си купи таблет од amc, ама и се расипа па сега треба да го носи на сервис
   
 6. sparklegirl

  sparklegirl Активен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  29
  Пред да си го купам лаптопот имав мерак за таблет и татко ми ми купи и ништо неможев да правам со него, ни да куцам ни да го мрдам покажувачшт и така 2-3 дена и го продадовме и си купив лаптоп и ми е 1000 пати подобро, плус могу се нервирам кога видам некој со таблет пред огледало слика wtf?
   
 7. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Јас се решив,ке му го крадам на тетин ми таблетот :devil: Шала на страна,едноставно го обожавам, незнам дали го има во Македонија,него од Авганистан му е :D
  Toshiba W310 :inlove:
  [​IMG]
   
 8. Keti-26

  Keti-26 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2012
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  7
  Зафилмани господични со таблети и голи стомаци и у позадина искршени плочки и болјер од '43 XD :D
   
 9. milicka19

  milicka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  колку време ја полневте батерјата прв пат кога го купивте таблетот?
   
 10. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.858
  Допаѓања:
  121.213
  Исто како на тел, околу 12 часа.
   
 11. LittleChili

  LittleChili Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2013
  Пораки:
  501
  Допаѓања:
  2.140
  Да цитирам: Таблет - поглупо нешто , амин .
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 12. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Тетка ми лаптоп ја таблет :D Го купив од Анхоч,последен или предпоследен беше, Firefly B9005 9 инчен, 4.780 ^_^ Преубав е,од вчера го умрев,сега го оставив да се полни.Вреди за парите :D Од Анхоч на страната што ја ставиле сликата,незнам од кај ја ископале,зашто не е таков,нешто е слично ама не цел,бел е од позади,со сив натпис Firefly...
  Еве спецификации:
  *Screen: 9” 800*480 Capactive Touch screen
  * CPU: Boxchip A13, Cortex A8 Multi-Core, Max 1.2Ghz
  * GPU: ARM Mali400MP2
  * 512MB DDR3 RAM
  * 8GB iNAND Flash SSD
  * Included GooglePlay and Google services
  * Built-in front 0.3MP Camera with microphone
  * MicroSD/MicroSDHC card reader for storage expansion
  * Networking: WiFi 802.11b/g/n
  * Supports External USB 3G Modem
  * Battery 4500mAh Lithium-polymer
  * Android OS 4.1
  * Browse the web, watch videos on Youtube, Check e-mail, and more on the Google Chrome Web browser
  * Plays popular video, music, and photo formats
  * View pages in portrait or landscape with automatic orientation detection

  Сега планирам да си купам такво со тастатура,незнам како да кажам (сакам кажам незнам речам :D ) кога ке добијат зашто нема за 9 инчен,за 9.7 инчен е мала а за 10 инчен голема.. :D
   
 13. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  869
  Допаѓања:
  924
  Пол:
  Женски
  Јас имам таблет го добив на подарок samsung galaxy tab 8.9 :)
   
 14. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Луѓе како симнувате книги на таблетиве?Пробав од библиотеката на попара.мк неможе... :?
   
 15. doutzen

  doutzen Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  158
  сакам да кажам
  сега си купив таблет од анхоч пред 1 месец аинол од 7000 сега е поефтин
  и мн си го сакав
  ама ми падна во вц отидов да се бањам и да го наместам ми се лизна од раце и ми падна леле човече повише не сум плачела се утепав од плачење има линија попречно и мн ми жал сега цел екран е со точки и ништо не се гледа :sweat:
  дали знаете што може да се направи и колку пари е?
  фала ви однапрет поздаф
   
 16. ana.8

  ana.8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  52
 17. LadyNitro

  LadyNitro Активен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2013
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  30
  Имам Самсуг Галакси Таб 2 (слика во споилер), на андроид е и сум доста задоволна. Единствено камерата не ми е по мерка, ама затоа апарат постои :lol:
  [​IMG]
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.983
  Допаѓања:
  45.824
  Пол:
  Женски
  Таблет по ново е со другарка ти да излезеш на кафе и ти еден таблет во рака еден таа во рака ио место да си зборувате и пиете кафе, вие си чачкате по таблет :x :puke: секојдневно гледам во град вакви фуфици. Мислам хелооууу изслегуваш да се социјализираш реално а не псхихопатски виртуелно, ама секако шо убаво е чуството да те видат со ајфон со таблет во град :clap: големо постигнување
   
 19. branka-k

  branka-k Активен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2013
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  11
  ^^Има и такви, не велам не , ама мене ми е многу корисен. Не зафаќа место, го носам со мене на пат, лесен е и функционален.
  Јас го користам Самсунг Галакси и сум задоволна од него.
   
 20. Avenged

  Avenged Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  614
  Допаѓања:
  1.486
  Пол:
  Женски
  За роденден ми го купија моиве,инаку NextBook :)