Таблет

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од feminium, 24 јануари 2013.

 1. Kikka.C19.20

  Kikka.C19.20 Нов член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2013
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  22
  Ако спуштаме премногу работи , па ги избришеме таблетот ќе почне да кочи и да ги блокира сите страници то ќе ги отрвориме или спушти ме!Вистина е...не го правете ова,бидејќи може исто така да ви се оштети мемориската картичка.. :o
   
 2. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.142
  Допаѓања:
  2.743
  имам но го користам само кога е дечкоми тука навечер си легнеме и си изиграме по некоај игричка а сега кога не е тука не ми ни текнува да го земам да играм на него
   
  На Kikka.C19.20 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.284
  Допаѓања:
  109.672
  Пол:
  Женски
  Имам таблет, но не го користам за да го носам во град зошто не дај боже ќе ми го украдат. Го купив од причина што кога ќе патувам некаде да не го носам лаптоп и сите чуда со него. Таблетот е како тетратка во ташна и спремни сме.
   
 4. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.398
  Пол:
  Женски
  Imam tablet, go dobiv na poklon Samsung Galaxy Tab 3 :)
  E sea znae li nekoj kako moze da Iam mk podrska? Inaku super tablet ima se so mi treba mal e I prakticen I ima super funkcii :wasntme:
   
 5. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.519
  Допаѓања:
  30.374
  Пол:
  Женски
  Немам таблет и непланирам да купувам,бидејќи не ми треба.Почитувам само компјутер.Реално кажано перформансите на пц и на таблетите не можат да се споредат.Имам персонален и Лап Топ.А кога сум излезена со пријателите сакам да разговарам и да се дружам,а не да гледам во таблет и телефон,небаре без нив не можам ни еден час.Искрено,ми пречи ако седам во кафе-бар со некој што не може да се оддели од својот "миленик".Реална сум и би му го прашала:Извини,ти со кого се договори да излезеш?Со мене или со твојот нов пријател :lol:
   
 6. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  Taблетот е корисен и потребен не за по кафичи, кафани и дискотеки, туку некаде кога се оди на патување, наместо да се влече лап-топ или да се бара интернет кафе да биде замена за компјутер, зашто е полесен и помал, лесен за носење и за складирање не зафаќа место и не се загрева толку како компјутер и издржува на батерија и повеќе од 8 часа, што мојот лап топ не издржува толку многу.
  Мене за тоа ми е искрено најменет, зашто каде и да одам, можам да си ставам 10тина филмови и серии, музка и плус слики можат да се складираат повеќе него телефон. Пофункционален е и за читање на книги(иаку за ова и има друг попаметен избор), но долку се нема тоа, оваа е океј замена.
   
  На EMoonlight, Westlife, senza.parole и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Lady-in-white

  Lady-in-white Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  53
  Знае некој колку пари е Samsusung Ativ tab 3 и дали го има кај нас воопшто? Или споделете некои слични и цена :angel: thanks
   
 8. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.422
  Допаѓања:
  30.173
  Пол:
  Женски
  Имам таблет, ама неможам на ред да стигнам до него бидејќи братчето игра игри цело време :rofl:
  Инаку го купив од практична намена, за кога одам некаде да не носам лап топ или по дома да си седам на него. Не би го носела некаде по град :)
   
 9. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.398
  Пол:
  Женски
  Јас малку не се разбирам па некоја да ми објасни како се симнуваат филмови? :$
   
 10. macalavica

  macalavica Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  758
  Пол:
  Женски
  Девојки сакам да купам таблет, се двоумам помеѓу:
  KTC 700P21A 7``( KTC 700P21A 7`` Tablet, Dual Core, Android 4.0, Multitouch five points capacitive touchscreen, 1024x600 resolution, 8GB, 1GB DDR3, Camera built in front, Camera built in rear 2.0 Mpixels, Built in microphone and 1W speaker, Wifi, mini HDMI, USB (Mini USB), Micro SD slot, 3.5mm stereo output, Supports USB 3G dongle, Three axis gravity sensors, RK3066 chipset, CPU: Dual Core Cortex-A9 1.5GHz, OpenGL ES2.0 3D accelerate, VPU: 1080P DXVA, 2500mAh battery) ,
  Tablet PCAinol Novo7 Rainbow White 1.2GHz/512MB/4GB SSD/7" Cap. Multi Touch/Cam/A4.2.2 JB,
  Vivax TPC-7100
  Cortex A8/1GHz/512MB DDR3/4GB/Android 4.2/7"/WiFi/Camera и
  GOCLEVER TERRA 70 L KB,
  буџетот ми е 4000 ден, ве молам за совет и ваше мислење!
  Благодарам!
   
 11. tina-tini

  tina-tini Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  3
  Jas pred nova god si kupiv tablet Acer iconia b1 I super e. IMA I podobri ama ovoj so vredi za partite.
   
 12. macalavica

  macalavica Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  758
  Пол:
  Женски
  Се одлучив за GOCLEVER TERRA 70 L KB, на прв впечаток е добар, брзо работи, не кочи, ке видам како ке се покаже понатаму па ке ве известам.Иначе воопшто не е скап,3600 ден,има и футрола со тастатура и пенкалце.За сега го препорачувам, за понатаму ке видиме :)
   
 13. Dvolicen

  Dvolicen Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2012
  Пораки:
  1.431
  Допаѓања:
  3.484
  Џабе пари дадени,заборавам дека го имам (ене го во фиока зафрлен ... |( ) .Мислев дека ке ми се најде нешто повеќе од лап топ-от но се излажав :tmi:
   
 14. macalavica

  macalavica Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  758
  Пол:
  Женски
  Јас го користам највеке за читање книги,(затоа и го купив), батеријата супер држи (скоро 7-8 саати, а ми рекоа 2 саати максимум), воопшто не е лош како што ги преставуваат кинеските таблети.Нормално сите сакаат да продаваат поскапи брендови па намерно ги оцрнуваат поевтините. :!:
   
 15. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  3.669
  Допаѓања:
  58.840
  Имам на располагање некои пет илјади денари, и барам таблет. Што имате да понудите вака конкретно? :D Гледам онлајн по продавнициве, ама искрено сите ми се исти и поим немам на што треба да гледам и да внимавам. :?:

  Планирам да го носам со мене наместо лаптоп летово, значи ми треба да можам да се слушнам на скајп, да можам да си ставам и симнам некое филмче, книга да ставам, фб, слики, ништо сложено... :geek:
   
 16. love-it

  love-it Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2014
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  78
  Девојки сакам да си купам нов таблет.Дали знаете каде на попуст продава ?
   
 17. tiph24

  tiph24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2014
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  177
  Јас имам samsung galaxy note 10.1,има многу работи што воопшто незнам дека постојат,ама супер е,само маска никако неможам да му најдам,скоро пола година барам :devil:
   
 18. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.398
  Пол:
  Женски
  Јас имам Samsung Galaxy Tab 3 и супер е,мислам дека имам пишано во темава за него :lol:.
  Едвај чекам да треба да одам некаде па наместо да мкнам лаптопот ќе си го земам таблетот,уживанција. :inlove:
   
 19. alexsandraa

  alexsandraa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  719
  Пол:
  Женски
  Дали некој продава таблет? Нека ми пише инбох. :)
   
 20. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  741
  Луѓе планирам да си купам таблет е сега прашањето дали ги содржи апликациите на word,power point i slicno ? Или па има разлика од таблет до таблет ?