1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Таблет

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од feminium, 24 јануари 2013.

  1. Kikka.C19.20

    Kikka.C19.20 Нов член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    22
    Ако спуштаме премногу работи , па ги избришеме таблетот ќе почне да кочи и да ги блокира сите страници то ќе ги отрвориме или спушти ме!Вистина е...не го правете ова,бидејќи може исто така да ви се оштети мемориската картичка.. :o
     
  2. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.752
    имам но го користам само кога е дечкоми тука навечер си легнеме и си изиграме по некоај игричка а сега кога не е тука не ми ни текнува да го земам да играм на него
     
    На Kikka.C19.20 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Имам таблет, но не го користам за да го носам во град зошто не дај боже ќе ми го украдат. Го купив од причина што кога ќе патувам некаде да не го носам лаптоп и сите чуда со него. Таблетот е како тетратка во ташна и спремни сме.
     
  4. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Imam tablet, go dobiv na poklon Samsung Galaxy Tab 3 :)
    E sea znae li nekoj kako moze da Iam mk podrska? Inaku super tablet ima se so mi treba mal e I prakticen I ima super funkcii :wasntme:
     
  5. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Немам таблет и непланирам да купувам,бидејќи не ми треба.Почитувам само компјутер.Реално кажано перформансите на пц и на таблетите не можат да се споредат.Имам персонален и Лап Топ.А кога сум излезена со пријателите сакам да разговарам и да се дружам,а не да гледам во таблет и телефон,небаре без нив не можам ни еден час.Искрено,ми пречи ако седам во кафе-бар со некој што не може да се оддели од својот "миленик".Реална сум и би му го прашала:Извини,ти со кого се договори да излезеш?Со мене или со твојот нов пријател :lol:
     
  6. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Taблетот е корисен и потребен не за по кафичи, кафани и дискотеки, туку некаде кога се оди на патување, наместо да се влече лап-топ или да се бара интернет кафе да биде замена за компјутер, зашто е полесен и помал, лесен за носење и за складирање не зафаќа место и не се загрева толку како компјутер и издржува на батерија и повеќе од 8 часа, што мојот лап топ не издржува толку многу.
    Мене за тоа ми е искрено најменет, зашто каде и да одам, можам да си ставам 10тина филмови и серии, музка и плус слики можат да се складираат повеќе него телефон. Пофункционален е и за читање на книги(иаку за ова и има друг попаметен избор), но долку се нема тоа, оваа е океј замена.
     
    На EMoonlight, Westlife, senza.parole и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Lady-in-white

    Lady-in-white Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2012
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    53
    Знае некој колку пари е Samsusung Ativ tab 3 и дали го има кај нас воопшто? Или споделете некои слични и цена :angel: thanks
     
  8. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.001
    Пол:
    Женски
    Имам таблет, ама неможам на ред да стигнам до него бидејќи братчето игра игри цело време :rofl:
    Инаку го купив од практична намена, за кога одам некаде да не носам лап топ или по дома да си седам на него. Не би го носела некаде по град :)
     
  9. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Јас малку не се разбирам па некоја да ми објасни како се симнуваат филмови? :$
     
  10. macalavica

    macalavica Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    2.973
    Допаѓања:
    4.656
    Пол:
    Женски
    Девојки сакам да купам таблет, се двоумам помеѓу:
    KTC 700P21A 7``( KTC 700P21A 7`` Tablet, Dual Core, Android 4.0, Multitouch five points capacitive touchscreen, 1024x600 resolution, 8GB, 1GB DDR3, Camera built in front, Camera built in rear 2.0 Mpixels, Built in microphone and 1W speaker, Wifi, mini HDMI, USB (Mini USB), Micro SD slot, 3.5mm stereo output, Supports USB 3G dongle, Three axis gravity sensors, RK3066 chipset, CPU: Dual Core Cortex-A9 1.5GHz, OpenGL ES2.0 3D accelerate, VPU: 1080P DXVA, 2500mAh battery) ,
    Tablet PCAinol Novo7 Rainbow White 1.2GHz/512MB/4GB SSD/7" Cap. Multi Touch/Cam/A4.2.2 JB,
    Vivax TPC-7100
    Cortex A8/1GHz/512MB DDR3/4GB/Android 4.2/7"/WiFi/Camera и
    GOCLEVER TERRA 70 L KB,
    буџетот ми е 4000 ден, ве молам за совет и ваше мислење!
    Благодарам!
     
  11. tina-tini

    tina-tini Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    3
    Jas pred nova god si kupiv tablet Acer iconia b1 I super e. IMA I podobri ama ovoj so vredi za partite.
     
  12. macalavica

    macalavica Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    2.973
    Допаѓања:
    4.656
    Пол:
    Женски
    Се одлучив за GOCLEVER TERRA 70 L KB, на прв впечаток е добар, брзо работи, не кочи, ке видам како ке се покаже понатаму па ке ве известам.Иначе воопшто не е скап,3600 ден,има и футрола со тастатура и пенкалце.За сега го препорачувам, за понатаму ке видиме :)
     
  13. Dvolicen

    Dvolicen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2012
    Пораки:
    1.431
    Допаѓања:
    3.485
    Џабе пари дадени,заборавам дека го имам (ене го во фиока зафрлен ... |( ) .Мислев дека ке ми се најде нешто повеќе од лап топ-от но се излажав :tmi:
     
  14. macalavica

    macalavica Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    2.973
    Допаѓања:
    4.656
    Пол:
    Женски
    Јас го користам највеке за читање книги,(затоа и го купив), батеријата супер држи (скоро 7-8 саати, а ми рекоа 2 саати максимум), воопшто не е лош како што ги преставуваат кинеските таблети.Нормално сите сакаат да продаваат поскапи брендови па намерно ги оцрнуваат поевтините. :!:
     
  15. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.970
    Имам на располагање некои пет илјади денари, и барам таблет. Што имате да понудите вака конкретно? :D Гледам онлајн по продавнициве, ама искрено сите ми се исти и поим немам на што треба да гледам и да внимавам. :?:

    Планирам да го носам со мене наместо лаптоп летово, значи ми треба да можам да се слушнам на скајп, да можам да си ставам и симнам некое филмче, книга да ставам, фб, слики, ништо сложено... :geek:
     
  16. love-it

    love-it Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2014
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    78
    Девојки сакам да си купам нов таблет.Дали знаете каде на попуст продава ?
     
  17. tiph24

    tiph24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2014
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    177
    Јас имам samsung galaxy note 10.1,има многу работи што воопшто незнам дека постојат,ама супер е,само маска никако неможам да му најдам,скоро пола година барам :devil:
     
  18. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Јас имам Samsung Galaxy Tab 3 и супер е,мислам дека имам пишано во темава за него :lol:.
    Едвај чекам да треба да одам некаде па наместо да мкнам лаптопот ќе си го земам таблетот,уживанција. :inlove:
     
  19. alexsandraa

    alexsandraa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    737
    Пол:
    Женски
    Дали некој продава таблет? Нека ми пише инбох. :)
     
  20. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    Луѓе планирам да си купам таблет е сега прашањето дали ги содржи апликациите на word,power point i slicno ? Или па има разлика од таблет до таблет ?