Таблет

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од feminium, 24 јануари 2013.

 1. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  15.491
  Дали некој го има користено ZTE Light Tab 2 V9A?
  Спецификации и слично му знам, ме интересираат само искуства. Тенк ју!
  :)

  [​IMG]
   
 2. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  567
 3. Maria.Vampire

  Maria.Vampire Нов член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  438
  Имам Андроид таблет и кога ке одам да ја заменам тастатурата на друга подршка,несака бидејќи Deafult is English(US) |( Што да правам,како можам да го поништам тоа и да си наместам да можам и друга подршка? :|
   
 4. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.014
  Допаѓања:
  849
  Ако сакаш кирилица, симни си од Play Store и кога ќе сакаш да пишуваш кирилица долу во аголот ќе ти се појави знакче тастатура, оди на него и ќе ти се отворат опциите (латиница, кирилица) и одбери ја кирилицата. Кај мене е вака.
   
 5. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.858
  Допаѓања:
  121.213
  Не мора да ја слегнеш од Плаѕ Сторе, веројатно ја имаш на таблетот, обично имаат само треба да се активира. :)

  Одиш Settings-Language & input-Android keyboard(на страната знакчето за Settings) и тамѕ си штиклираш и Македонски.
  Потоа ти се појавува на Space, kога ќе кликнеш подолго на него ти дава да избереш Mак или English.
   
 6. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.472
  јас го имам тој, и иста цена се со Леново, ама овој е по ок.
  Не знам и мене ми е нов, ама мислам дека за парите е ок .
   
 7. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  567
  Го земавме, сеа за сеа е топ со константно играње држи 4-5 саати батеријата, ќе видам како ќе биде кога ќе го наполнам дали ќе сецка и слично
   
 8. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  Колку ти држи батерија? Иначе и јас таков имам некни го зедов,го полнев цела ноќ ама батеријава некако брзо ми бега :?:
   
 9. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Колку ти држи батерија?
  Не практикувај да го полниш цела ноќ. Не е ова од старите Нокии. Може и ти отишла батеријата зошто си го оставала ноќе да полни.
   
 10. lightning123

  lightning123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  390
  Мојот денски се полни, ама бавно ко стар мотор е. Сега се расипа (само 3месеца е) и несака да полни. Никаков полнач не прима. Го однесовме во АМЦ и тие пробаа на ист полнач и не сака. Пред две недели го однесовме и рекоа ќе ви го донесеме дом за една недела. А нема ги ни да се јават. Инаку не сум ич задоволна од некстбук. Кочи, бавен е и тоа без игри. А пак коа симнав една му требаше 10 минути додека да се укл играта. И, често се гаси дури и кога е на 40% батерија.
   
 11. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  Најверојатно е конекторот за полнење. И не можат да најдат и одолговлекуваат. Ако таблетот не е Samsung или Apple, тешко се наоѓаат делови. Но ако имаш гаранција притискај ги да ти најдат. :lol:
   
 12. Olesita

  Olesita Активен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  5
  Девојки дале може таблетот да се користи како мобилен телефон или пак има само функции како и компјутер? Ивинете на глупово прашање ...
   
 13. tiph24

  tiph24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2014
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  177
  како на телефон да се јавиш може ама зависи кој таблет.мојот има,а многу немаат таква опција :)
   
 14. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.415
 15. L.i.n.a.a

  L.i.n.a.a Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  547
  Пол:
  Женски
  Девојки незнам дали е за овде прашањево, но колку се движат тие заштитните фолии за таблет 7'' ?
   
 16. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.858
  Допаѓања:
  121.213
  Овде низ јас барав низ продавниците за бела техника и беа поскапи, над 500 денари, а јас порачав од ибеј за околу 5 долара, за 7инчен.
   
 17. CutieWithABeauty

  CutieWithABeauty Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  1.248
  Пол:
  Женски
  На cheetah.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.677
  Допаѓања:
  2.919
  На cheetah.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 19. BeautyAndTheBeast

  BeautyAndTheBeast Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  391
  Допаѓања:
  159
  Јас имам исто таблет Асус и сум задоволна ,многу повеќе од другарка што има Асер.
  Плус верувам дека асус е и подобра марка од Асер,тука се некадепо квалитет знам ама сепак повеќе ми ја фалеле асус. :)
   
 20. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.714
  Допаѓања:
  40.331
  Имаше во АМЦ намаление и си реков да купат таблет земав еден кварт од 4,500 9инци на втора ден се појави линија како да е пукнат екранот го сменив ми дадија ист таков на втората ден иста случка и со него па пак отидов го сменив и зедов7инчен нехтбук
  зборот ми беше кој што се мисли тој на кварт д ане го зима очигледно се со фабричка грешка цела серија