1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Табу (Taboo) [2017]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 26 јануари 2017.

  1. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Нова серија со Том Харди во главната улога, сместена во 1800тите. Приказната е создадена од Том Харди и неговиот татко. Мрачна и изопачена малку, одличен кастинг.
    Џејмс Дилејни се враќа од Африка по смртта на татко му и има некои сметки за израмнување. Наследството што му е оставено е повеќе клетва неголи благослов, сестра му, па, е посебен тип на сестра, Џејмс е прогонуван од многу демони, што реални, што не...
    Излезени се три епизоди засега, а би требало да има осум.
    http://www.imdb.com/title/tt3647998/
    9,2 рејтинг до сега.


    Ја гледа некој или чекате цела сезона?:wasntme:
     
    На LiliBoz, Bender Rodriguez, theowndemon и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Pussycat

    Pussycat Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2011
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    14
    Вчера ги изгледав двете епизоди.Ми се бендисаа,ми се допага какао глуми Харди колку што разбрав изгледа имале врска овие двајца .....малку изопачена серијава изгледа ....ама интересна
     
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    Има уште две излезено. Се поинтересна станува. Мислам дека до крај ќе биде одлична, па се надевам повеќе ќе има што ќе ја изгледаат. А и јас не загледувам нова серија да не ми ја укинат, ама мислам дека оваа ќе тера.
     
  4. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Вчера ги изгледав првите четири. Ми се свиѓа глумата на Харди,ептем, ептем, а богами и на останатите.:nod: Приказната изгледа интересно.Не многу ме бендиса што го видов Даг :D (Michael Kelly од House of Cards) во филмов. Резервиран ми е тој само за у комбинација со Франсис:D ќе видиме, можда ќе се навикнам на него во филмов. Полусестрата ми е интересна. ја имам гледано и претходно, а сега и оваа...маќеата:smirk: вдовица-глумица е занимлива. Сите четири изгледано, иако ми се спиеше ми се плачеше вчера цел ден. Денес ќе изгледам уште некоја епизода:$(y)
     
    На Bender Rodriguez и RainBow им се допаѓа ова.
  5. Amaris

    Amaris Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2014
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    1.025
    Доста занимлива серија, мене ми се допадна. Се надевам дека ќе излезе и втора сезона
     
  6. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    Ќе има, обновена е за втора сезона. :)
     
  7. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.719
    Пол:
    Женски
    Денес ја почнав.. 8-|
    Каква глума човече. Немам зборови.
     
  8. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.879
    Допаѓања:
    13.392
    Прочитав пред некој ден дека би требало 2021 да ја има втората сезона од Табу.
    Премногу долго се чека, до сега веќе требаше да искочи. Имам заборавено што се случуваше, и сигурно ќе треба да ги прегледам уште еднаш епизодите пред гледање понатаму.