Табу (Taboo) [2017]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 26 јануари 2017.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.476
  Допаѓања:
  50.730
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Нова серија со Том Харди во главната улога, сместена во 1800тите. Приказната е создадена од Том Харди и неговиот татко. Мрачна и изопачена малку, одличен кастинг.
  Џејмс Дилејни се враќа од Африка по смртта на татко му и има некои сметки за израмнување. Наследството што му е оставено е повеќе клетва неголи благослов, сестра му, па, е посебен тип на сестра, Џејмс е прогонуван од многу демони, што реални, што не...
  Излезени се три епизоди засега, а би требало да има осум.
  http://www.imdb.com/title/tt3647998/
  9,2 рејтинг до сега.


  Ја гледа некој или чекате цела сезона?:wasntme:
   
  На LiliBoz, Bender Rodriguez, theowndemon и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Pussycat

  Pussycat Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  14
  Вчера ги изгледав двете епизоди.Ми се бендисаа,ми се допага какао глуми Харди колку што разбрав изгледа имале врска овие двајца .....малку изопачена серијава изгледа ....ама интересна
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.476
  Допаѓања:
  50.730
  Пол:
  Женски
  Има уште две излезено. Се поинтересна станува. Мислам дека до крај ќе биде одлична, па се надевам повеќе ќе има што ќе ја изгледаат. А и јас не загледувам нова серија да не ми ја укинат, ама мислам дека оваа ќе тера.
   
 4. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.843
  Допаѓања:
  103.449
  Пол:
  Женски
  Вчера ги изгледав првите четири. Ми се свиѓа глумата на Харди,ептем, ептем, а богами и на останатите.:nod: Приказната изгледа интересно.Не многу ме бендиса што го видов Даг :D (Michael Kelly од House of Cards) во филмов. Резервиран ми е тој само за у комбинација со Франсис:D ќе видиме, можда ќе се навикнам на него во филмов. Полусестрата ми е интересна. ја имам гледано и претходно, а сега и оваа...маќеата:smirk: вдовица-глумица е занимлива. Сите четири изгледано, иако ми се спиеше ми се плачеше вчера цел ден. Денес ќе изгледам уште некоја епизода:$(y)
   
  На Bender Rodriguez и RainBow им се допаѓа ова.
 5. Amaris

  Amaris Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2014
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  983
  Доста занимлива серија, мене ми се допадна. Се надевам дека ќе излезе и втора сезона
   
 6. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.476
  Допаѓања:
  50.730
  Пол:
  Женски
  Ќе има, обновена е за втора сезона. :)
   
 7. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.367
  Пол:
  Женски
  Денес ја почнав.. 8-|
  Каква глума човече. Немам зборови.
   
 8. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.762
  Допаѓања:
  13.122
  Прочитав пред некој ден дека би требало 2021 да ја има втората сезона од Табу.
  Премногу долго се чека, до сега веќе требаше да искочи. Имам заборавено што се случуваше, и сигурно ќе треба да ги прегледам уште еднаш епизодите пред гледање понатаму.