1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тажни филмови

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од DirtyQueen, 18 мај 2011.

 1. DirtyQueen

  DirtyQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  Девојки, давајте предлог за некој ептен тажен филм.. Само да не е љубовен.. Досадни се веќе тие :lol:
   
 2. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Sad Story

  "Marley and me"!!
  Мене многу ми беше тажен на крајот ;(
   
 3. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.649
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На YNWA и DirtyQueen им се допаѓа ова.
 4. DirtyQueen

  DirtyQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  сум го гледала Хачи..ептен тажен филм..ретко кој останува рамнодушен, да не пушти некоја солза..дури и мајка ми ја видов како скришно си заплака :lol: :D
   
  На YNWA му/ѝ се допаѓа ова.
 5. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.762
  Мене најтажни ми се оние со тематики од втората светска војна :) ама драми, не воени приказни
  The Pianist тешко дека некој го нема гледано, ако има некој таков - одма симнување
  The boy in the striped pajamas - исто тажна приказна за евреите во 2ра светска
  Changeling - според вистински настан, со анџелина џоли, гледај го обавезно (и фала на Miss Independent што ме потсети, оддамна го немам гледано и јас :) )
  The Reader - ова е во глобала љубовна приказна, ама вреди да се гледа, не е онаа типична, она го сака, он неа не, па после обратно и на крај сите се сакаат бла бла.....Ова е приказна за љубовта меѓу жена и дечко кој е дупло помлад од неа, има феноменален крај, нормално нема да раскажувам :)
  Seven Pounds
   
  На rossonerka, BoaVista и Trendafilka им се допаѓа ова.
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.594
  The Pursuit of Happyness и Seven pounds, двата со Вил Смит. Мислам дека се надмина самиот себе, не е некој сјаен актер, но во овие два блеска. Истурив кофа солзи, на обата.
  My Girl. На овој кој нема пуштено солзиче, is not human.
  [​IMG]
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  The blind side
  [​IMG]
  Иако Булок како што знам доби награда или критика за прелоша глума во филмов, самата приказна ме натера да не го ни приметам тоа.

  I am Sam
  [​IMG]
  Веќе е споменат, ама заслужува да биде и неколку пати.
  Сум го гледала 15тина пати со сигурност, од кои 2-3 пати и со синхронизација на полски,од што немав избор. Само за да го гледам.
  Неверојатно тажна приказна, екстремно добра глума! :clap:
   
 8. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.961
  Пол:
  Женски
  Yarik

  http://www.youtube.com/watch?v=umCWHWjJO6g

  сега го гледав на алфа...Русиве кога станува збор за филм, многу често знаат да трогнат до солзи. ;(
   
 9. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  I give my first love to you. Многу многу тажен!
  [​IMG]
   
 10. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Hachi... сум го гледала неколку пати и секој пат неможев да се воздржам да не заплачам. Неверојатно тажен филм. ;(
   
 11. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  318
  дух мн ми е тажен филмот :(
   
 12. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Филм кој секогаш ме расплачува

  Спортскиот дух никогаш не умира, а олимпијадата е цел на секој спортист
  [​IMG]
   
 13. COollLady

  COollLady Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.337
  Филм кој секогаш ме расплачува

  Титаник ;(
   
  На Lilik и sikica7 им се допаѓа ова.
 14. MysteriousGirl15

  MysteriousGirl15 Активен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Филм кој секогаш ме расплачува

  Tres metros sobre el cielo или на нашки Три метри над небото :)
  Многу убав романтичен филм ама со многу тажен крај ;( Го гледав два пати и секогаш на крајот плачев ;(
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   10,9 KB
   Прегледи:
   492
 15. ViktorijaMari

  ViktorijaMari Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  159
  Филм кој секогаш ме расплачува

  Indecent proposal
   
 16. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  543
  Филм кој секогаш ме расплачува

  Hachiko ;(
  E.T :doh:
   
 17. Ecii

  Ecii Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2011
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  11
  Филм кој секогаш ме расплачува

  Последен пат плачен на филмот 3 метра изнад неба.. Иначе ретко на кој плачам :P а дали знаете некоја страна за онлајн гледање филмови ? :D
   
 18. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Филм кој секогаш ме расплачува

  [​IMG]
   
 19. Jeny

  Jeny Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2011
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  230
  Dancer in the dark- филм со Bjork со прекрасна музика во филмот. Станува збор за Чехиња која со својот син имигрира во Америка и која има надежи дека ќе успее како танчарка и пејачка.Но живеат сиромашно и таа мора да работи во фабрика и да штеди. Понатаму следува заплет.
  Слична тематика но со балкански пулс е и филмот Grbavica - босански филм на режисерката Jasmila Žbanić за самохрана мајка која живее со својата 12годишна ќерка во поствоено Сараево.
  La vita e bella (Life is beautifull) со Roberto Benigni во главната улога. Филмот е игра на чувства - на многу моменти хумористичен но тажен поради жртвата на таткото кон својот син.
  Love Story, филм од 1970 година за една необична љубов. Кога сме кај љубовни и постари филмови во моментов ми текна и на Сјај во тревата (Splendor in the Grass) кој се смета за еден од најдобрите љубовни приказни на сите времиња. Сеуште го паметам завршетокот на филмот со поетската строфа:
  "Иако ништо нема да го врати
  Сјајот во тревата, убоста на цветниот лик
  Нема потреба да се тагува
  Ќе најдеме сила во она што ни преостанува".
   
  На Trnche му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.417
  Пол:
  Женски
  Не заслужува секој филм да се нарече филм, овој го заслужува и од повеќе
  [​IMG]
  Го тупам со филмов,знам ама ми е еден од потажните и воопшто најдобрите
  [​IMG]
  [​IMG]
  Одмана го имам гледано ама не го заборавив никогаш, пресурова виситна.
  [​IMG]
   
  На karenin и ViktorijaMari им се допаѓа ова.