1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Таксират

Дискусија во 'Музика' започната од Phyramide, 14 ноември 2011.

  1. coconaut

    coconaut Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    924
    Допаѓања:
    2.562
    Пол:
    Женски
    Ајде Феминки да видам кој што мисли за овогодинешниот Таксират. Ви се допаѓаат ли бендовите? Кој ке оди и на која вечер- на Суперхикс (1-12) или на 8-12? Дајте искуства и од претходните години кој бил.
     
  2. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Не би да плукам по нашето со веќе стандардните изјави дека носат застарени бендови на кои им изминал векот (што е точно нели). Ама тоа не е само со Таксират, тоа е со сите музички настани кај нас. Можеби не е до организација колку што ете, ја немаме таа сила како држава да довлечкаме некој голем бенд овде. А што би рекле, болје ишта него ништа :)
    Мене ми се допаѓа што Таксират не е само една вечер, ми се допаѓаат концертите што му претходат, многу наши музичари по кафулиња и клубови, убави настани. Нувел Ваг веќе трет пат се кај нас, а сепак не можам да преречам за тоа демек веќе видено, затоа што верувам дека многумина репризно ќе појдат да ги слушнат и видат. Тие што не биле, сега да одат :!: :)
    Од набројуваниве музичари, Ван Гог... пред многу години ги слушав. Ама од толкава напумпаност ми се одмилија. Јас најмногу се радувам на концертот на Суперхикс. Суперхикс се и полнење и празнење на енергија. Огромна позитива. Колку пати и да сум ги слушнала во живо, никогаш доста. Настан е тоа, на кој задолжително е да се присуствува :)
    Лани не бев на Таксират, немаше нешто што ме мотивираше да појдам. Пред две години бев, иако болна и поради тоа пропуштив некој бенд. Гуано Ејпс беа тогаш и колку и да ги сакав на времето, повеќе се радував на Џулиетка.

    Нека се случуваат вакви работи, макар понекогаш и излитени, убаво е да има вакви случувања, да одиме по фестивали, концерти, свирки. Тоа е позитивно, ветувачки, пријателски, таму сите сме некако едно, затоа што за истото сме дојдени, добра забава и дружење :)
     
    На DzingrlakaDzikica и coconaut им се допаѓа ова.
  3. coconaut

    coconaut Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    924
    Допаѓања:
    2.562
    Пол:
    Женски
    Се сложувам со тебе Кравце и јас сум за Суперхикс, онака ми се нај ок од сите, само се мислам да не има многу деца.
     
  4. AngieVi

    AngieVi Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    Дали можеби ја знаете конкретната програма 08.12 у сабота....кога ке настапат Van Gogh????
     
  5. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Некако многу тапа изведувачи ми носат последниве години.. не се по мој вкус. Се надевам наредна година ќе ми погодат.. :dance: :dance: :dance:
    Moрам да се навратам на 2009, Guano Apes :rofl: радости.. ^_^