Тактика топло - ладно

Дискусија во 'Сингл' започната од MidnightFlower, 22 јуни 2010.

  1. MidnightFlower

    MidnightFlower Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2010
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    48
    Дали некогаш Ви се случило дечко да си игра топло - ладно со Вас ?
    Дали Вие некогаш ја практикувате оваа т.н. тактика ?
    Какви ви се искуствата на оваа тема ?

    :)
     
  2. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Па и не се сеќавам баш да сум имала некој таков,али затоа па со сигурност јас сум таква :angel: .. Што знам го правам тоа за да не е толку монотоно,или пак да докажам дека без секој се може и не сум зависна од никој,а во најчестите случаи доаѓа до караница или пак погрешно сум сфатена :)
     
    На unlucky му/ѝ се допаѓа ова.
  3. newring86

    newring86 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    882
    Ja praktivuvam :D taka i se zatreska vo mene segasniot decko ( vo povekegodisna vrska sum ) :D glumev jaka riba :D koga bev najzainteresirana za nego, ja se ponasav kako ic gajle da ne mi e ;)
    kako i da e, toplo - ladno e taktika koja jas ja podrzuvam :lol: a koga ke razmislam poubavo, ljubovta od detstvo me osvoi tokmu so vakva taktika :$
     
    На tea20 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. violetblue

    violetblue Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    1.810
    Допаѓања:
    5.503
    Јас не ја практикува кога ми се допаѓа некој го покажувам тоа и си стојам на тоа не можам да се правам незаинтересирана а и мразам да бидам плен :D повеќе сакам да сум ловец :lol:
     
    На twilight123 и Taa им се допаѓа ова.
  5. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.175
    Допаѓања:
    199.992
    Пол:
    Женски
    Обично не си играм така - тоа повеќе пали кај помладите, а зошто на мои 29 години да играм игрици? Или ми се допаѓа или не, и тоа го кажувам, т.е покажувам. Нема зошто да вртам одоколу, кога нешто е јасно. Ако некој си игра така со мене, нема да ме запали, да посакам да бидам ловец, напротив - веднаш губам интерес, бидејќи ми остава впечаток на недозреана личност. Ама не дека не сум го правела тоа, или не сум паѓала на таа финта кога бев во средно и нешто постара. Веројатно тоа е фаза низ која повеќето тинејџери поминуваат. А со годините сфатив дека таа тактика нема ефект секогаш.
     
    На amberr му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Не го практикувам ова од таа причина што сметам дека стварно не е фер да си играш со некого.
    А сум паднала на истата. Многу пати...
     
    На miljkovic и FBI им се допаѓа ова.
  7. elenaklasik

    elenaklasik Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2010
    Пораки:
    4.518
    Допаѓања:
    10.613
    Пол:
    Женски
    И јас исто така.И сметам дека е типична за тинејџерската возраст,нема шо да си играме топло ладно ако ти се свиѓам покажи и ќе ти покажам и тоа е тоа.
     
  8. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Имам паднато на оваа тактика, а не ја практикувам, обично оставам да ме улови вистинскиот.
     
  9. 2manydjs

    2manydjs Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 ноември 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    11
    Зависи, топло-ладно на крај најчесто излегува ладно, едно е да ти се свиѓа некој и да глумиш незаинтересиран/а, а друго да пушташ водичка, да се деси нешто, мување или слично и да се правиш после тоа како ништо да не било, ладно, па после некое време ако ти одговара ајде пак. Најчесто ваков тип е кај машките, девојката е заљубена до уши, а на него кога ке му текне може да ја мува. Ако сте задоволни од тоа што ви се нуди играјте ја играва, само не очекувајте премногу т.е ништо.
     
  10. Night.Star

    Night.Star Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    278
    Допаѓања:
    117
    Уф колку би сакала да можам да ја практикувам оваа тактика, ама јбг не сум родена за глумица. :^)
     
    На anaja1 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. BikkGina

    BikkGina Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    0
    Извинете можит глупо е шо прашвам...а како се играт таа игра топло-ладно?! :$
     
  12. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Нејќум такви работи.
     
  13. leo-n-tina

    leo-n-tina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    449
    Допаѓања:
    386
    Топло ладно за колачот збориме нели ;)
    кој го пробал ке констатира дека е многу вкусен :) а што се однесува до тактиката е тука треба да си тактичар стварно тоа е само цел да се добие одговор кој спротивната страна малку тешко го покажува.
    Доколку приметам дека некој чека јас прва та почнам со искажување на чуства, е тогаш е ова мој метод ке пуштиш мамец и чекаш да почне да јаде и кога ке загризе знаеш на што си само топлооооо нема ладно.
     
    На oblace1 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    ваквата игра ја осеќам и веднаш реагирам на многу смирен начин како?возвраќам онака како што ми прават ни помалку ни повеќе едноставно таква сум дечкото моментално игра таква игра и јас ќе ја играм се додека или не продолжи да течи све како што треба или го мавам тотално на ignore па макар и да се ближи крајот на оваа врска треба да научи со кој има работа :D сакам работи што се на чист и искрен начин не сакам игри затоа што знам да сакам и сакам некој то да го цени како јас што ценам...
     
    На soffce му/ѝ се допаѓа ова.
  15. BettyBoop17

    BettyBoop17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    М.. често практикувам со тој што ми се свиѓа.. И често е успешно. Мое мислење е дека не треба веднаш да се признава дали ти се допаѓа зашто ако момчето до тоаш не те свиѓало, автоматски ќе се олади..А вака има шанса да те засака. И мене ми е доста забавно :)
     
    На poizon му/ѝ се допаѓа ова.
  16. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    моментално сум на сред ваква игра за жал, пошо типот е т.н.мачо мен, сите паѓаат по него и сл. и јас морам да ја практикувам таа игра за да не бидам још једна у низу, ах бее . . .
     
    На 52Lotus и Neytiri им се допаѓа ова.
  17. zoki-poki

    zoki-poki Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    371
    Јас никогаш не сум играл топло ладно....Можеби сум требал, ама не ми било интересно, (особено ако сум бил on the receiving end) па затоа не сум почитувал такви тактики. Мислам, никој не сака да го влечат за нос така ? ;)

    П.С. Ова ми е јубилејно 100-то мислење....поздрав до сите! :)
     
  18. mjauuuuu

    mjauuuuu Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    хехе ми се има случено и некое машко да игра со мене топло-ладно ...но и обратно :) интересна тактика...така се привлекуваат повеке машките ;)
     
  19. violinistka

    violinistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    152
    Како помала да,сега не.
    Мислам дека тоа е детски начин за да привлечеш некој(или барам ти си мислиш дека ќе го привлечеш на тој начин)
    Мене лично некој така да ми прави,ќе го откачам,ќе помислам ти ли бе најде со мене да си играш и тактики да правиш? :^)
    Така да,тоа може да упали,ама може и да има контраефект!
     
    На Mr.Lover и FBI им се допаѓа ова.
  20. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.649
    Глупава, мутава техника.Ич не ме бива за овие работи. Директна сум и крај!
     
    На Mr.Lover му/ѝ се допаѓа ова.