1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тактика топло - ладно

Дискусија во 'Сингл' започната од MidnightFlower, 22 јуни 2010.

  1. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.718
    Допаѓања:
    150.565
    Гимнастика за срце. Особено ако едниот си игра курташак со другиот и нема сериозни намери.
     
    На tessie, artemis, Neytiri и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Shoe-Gal

    Shoe-Gal Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    178
    Тактикава топло-ладно, ја практикував со сегашниот дечко кога сеуште бевме на фаза на запознавање. Мислам дека треба да се игра фер и внимателно за да партнерот да не добие погрешна визија. Од женска страна, на пример јас кога се запознавме бев ''ладна'' и не паѓав на се што ќе ми кажеше. Ретко бев топла и мислам дека со тоа повеќе тој се навлече кон мене и сакаше да го открие оној дел кој што не го знае бидејќи секогаш му оставав нешто да му биде ''мистерија'' и со тоа беше многу заинтересиран. И мислам дека тоа е тајната на заведувањето. Не треба се наеднаш да се открие за да биде поинтересно и неизвесно... Мажите се ловци па треба да ги оставиме да ловат, а не да дадеме се од себе уште на самиот почеток, па да настане монотонијата премногу рано. :D
     
  3. MissSpark

    MissSpark Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    1.287
    Пол:
    Женски
    Тактикава не може да каже некој дека не ја применува, затоа што некогаш си тера и полека, така несвесно.
    Јас да, ја применувам, кога ќе осетам фидбек од другата страна, во стилот дечкото премногу озбилно да си ја сфатил тактикава па ми прави - сад ме видиш, сад ме не видиш.

    Не ги сакам тие фори, затоа што ми се проѕирни и не паѓам на нив, но ретко кој ти доаѓа со искрена намера при почеток на нешто. Затоа се филува на различни начини, за да биде поинтересно.
    Многу пати ми се има случено да изгубам интерес од премногу топло, па ладно, затоа и не е препорачлива во големи дози.
     
  4. CAREY

    CAREY Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Девојки јас сепак мислам колку и да сме свесни дека тој од другата страна а и играта,а да не збориме да не сме свесни,допира до нас !Можеби нема да биде пресудно за да падниме,но прави да се заинтерсираме повеќе.
    Конкретно за мене.Имаше еден дечко кој незнам дали свесно или несвесно а играше играта,и денес го видов со друга девојка и се осетив многу лошо,и ме држи уште....А последниот контакт(мислам на смс порака) пред две недели...Не сме имале ништо сериозно 2-3 пати се видовме,а пишувавме многу на ФБ,смс од Октомври....И од тогаш релацијата ни е топло-ладно....Но после ова,а и од неговите знаци во последно време,изгледа ке биде ладно засекогаш :(
    За мене,понекогаш намерно а почесто онака инстиктивно а играм (што не беше исклучок и тој)
     
  5. MarioCasas

    MarioCasas Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2012
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    111
    оваа тактика топло ладно е ок се додека не стане мраз хехех, мене ми се има случено тоа и затоа не ја употребувам многу многу во последно време
     
  6. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Никогаш не ја применувам од причина што сакам да сум директна. И ужасно се нервирам кога не знам на што сум.
    И мразам кога другата страна игра вакви игри. Знам како е, не е воопшто интересно.
     
  7. K.e.ll.y

    K.e.ll.y Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2010
    Пораки:
    580
    Допаѓања:
    362
    Ма со машко само ладно :lol:
     
    На simonkababy му/ѝ се допаѓа ова.
  8. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    Ја мразам тактикава.. јас лично не ја користам, и никогаш не сум ја користела!Едноставно премногу сум директна и сакам исто така и од другата страна, ако некој ми се допаѓа ми се допаѓа и тоа е тоа зашто да играме мајтап, да губиме време. Доколку не е заинтересиран, нејкам да го губам неговото време а најмалку па моето! Сакам да знам на што сум и тоа е тоа..
    Само со отворени карти..
     
    На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
  9. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    И јас сум за отворени карти,а не давање лажна надеж!
     
  10. xxAngelxx

    xxAngelxx Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    968
    Пол:
    Женски
    Кај мене нема топло-ладно! Или топло или ладно!
     
  11. sweet25

    sweet25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    317
    Сум ја применувала оваа тактика кога ќе сум ја осетела од другата страна . Обично дечките кои сакаат да си играат вакви игри па и многу паѓаат на неа :lol: . Инаку не сум за тоа, сакам отворени карти и можеби премногу се отварам на тој што ми се допаѓа, можеби малку и претерувам бидејки ме понесува моментот, а потоа може да се предомислам па тој да мисли дека си играм такви игри...
    Ладна можам да бидам само ако сметам дека некој заслужил, или ако некој друг ми станал поинтересен, а ако сум заинтересирана :@ многу тешко го кријам тоа :)
     
  12. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.586
    Допаѓања:
    80.673
    Пол:
    Женски
    Мене овие детски игрички не ми се допаѓаат воопшто.
    Мислам, ова ми е апла некој ме прави будала - м'e*e на здрав мозок. :fubar:
    Никогаш не сум била во фазон да имам потреба или намера да се користам со ваквите ефтини финтици, како прво затоа што не сакам некој така со мене да се заебава.
    Таков карактер сум, не сакам ни да замислам како ќе ми биде доколку некој вака ме игра како сака, буквално ама.
    Директна сум, кога станува збор за врски, (иако понекогаш еве признавам дека не знам што сакам, ама тоа е друга тема за дискусија) па сакам да бидат директни и со мене.
    Ќе боли, ако не е онака како што очекувам, да, ама подобро така отколку да ме мафтаат од таму на таму.
     
    На WomanInRed и XMaN им се допаѓа ова.
  13. N.Kety

    N.Kety Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    1.219
    Допаѓања:
    1.763
    функционираааа :) се смував со еден дечко и после некоја недела ме стаи на игнор некако у живо збориме онака општо а на фб многууууу ретко и јас го стаив на 100 посто игнор..со да ви кажам резултат ПРЕКРАСЕН хихихих иако после 3 месеци сепак сум пресрекна со успеав во мојата цел :D :D
     
  14. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Значи го изневери дечкото со кој одиш две години и кој го запозна преку Фејсбук? |(
     
  15. LeonaS

    LeonaS Активен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    24
    де кажете како иградте топло ладно, да земам и јас да поиграм малку :D може ке успеам во нешто :D
     
  16. fotografija20

    fotografija20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2011
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    10
    баш во таква игра моментално се наоѓам :( и е многу лошо мене воопшто не ми се свиѓа што незнам на што сум со дечкото со кој се гледам.и еве полека оладувам и изгледа ќе му пропадне играта :) јас дефинитивно не сум за вакви тактики.си сакам да играм со отворени карти ;)
     
  17. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    Ма каква тактика? Не постојат правила во ваква работа. Дај не заебавајте. Се лажете себеси или некој друг..
    Суштината е во тоа дека кога некој сака, ве посакува, ви се јавува и се чуствуваш убаво и посакувано. Ке сака да ве гледа се почесто и почесто зошто секогаш кога ке ве види се повеќе и повеќе му се допаѓате. А не кој некој манијак ке играте игри за мали деца нема јас да му се јавам он нека се јави или обратно. Нема никакви правила во оваа работа..
    Ако не се јавува, немојте да мислите дека игра топло-ладно. Едноставно помирите се со тоа дека не е заинтересиран.. Мажот што те сака ке те сака само за тебе и нема да игра никакви игри и нема да прави никакви тактики..
     
    На artemis, Mishela, bella.honey и 2 други им се допаѓа ова.
  18. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Е овој мојов е таков :) Сад га видиш сад га не видиш :D
    Ке го нема ке го нема и ете го со некоја изјава на која јас би требало да паднам :?:
    Како и да е, ми одговара што е таков. Рачунајки дека пред него имав човек кој се по кеиф ми одеше и каков што секоја женска би посакала...мене тоа ми е монотоно.
    Да не е ваков, досаден ке ми е и брзо ке го откачам :D
     
  19. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    Тактика топло - ладно или тактика „Еј многу те сакам ми значиш највеќе на свет!!“ - „Кој те е*е“ 8)
    Добра е тактикава, интересна е, но многупати била иницијатор на караници. :tmi:
    Џ`ст а гуд гејм.
     
  20. the-dark-angel

    the-dark-angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    37
    Добра е таа тактика коа незнаеш на што си..
    ја практикував порано..ама и се изгорев на истата..кога баш нетребаше јас си играв топло ладно..затоа внимавајте :D