1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тактика топло - ладно

Дискусија во 'Сингл' започната од MidnightFlower, 22 јуни 2010.

  1. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Не знаеш ли?? ту бе срамота :^) :lol: :rofl:
    ДА рчкаш на некого во неговите чуства. Јас тоа го првам постојано :lol: ама не ни се дешава како на другите ајде сеа ке не нема по месец дена тоа не :!: Не има постојано и си играме топло ладно ,интерсно ни е. Абе како деца сме :$ :rofl: :lol: , и не може да не снема така лесно па не можеме еден без друг :lol: Сите ни се чудат зш му се качувам на глава ама што ми е гајле. Нека си гледаат сите за себе
     
  2. esperansa777

    esperansa777 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    1.858
    Пол:
    Женски
    детска работа,бившиот ја имаше таа навика,ке го има па ке го немаа иии :@ ,нешто често почнав да го споменувам овде ама не зашто уште осекам нешто,напротив,немам никакви чувства туку со тек на време се повеке сфакам дека сум била со најголемиот идиот на светот :x ,значи крајно никаква особа :puke: уште се чудам како сум издржела ама како шо викат тоа што не те убива те прави посилен :muscle:
     
    На Lovy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Anai

    Anai Активен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Хааа, ја заинтересирана за него тој топло - ладно. Тој чека ја да му пишам, јас чекам тој да ми пише. И никако да ја почнеме приказната. Аууууу епа така ќе тераме брат. Ај да не должам. Сеуште играме топло-ладно.
     
  4. Skromna

    Skromna Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    118
    .. 8) ..топло-ладно...према заслуга...тој топло,јас топло...тој ладно јас двапати поќе ладно. :emo: ..
    . :puke: ..игра која траеше 2 год за на крај да сватам дека ќе пукнев...преголем кретен беше...
    . :fubar: ...АКО ИМАШ РАБОТА СО КРЕТЕН НЕ СЕ РАСПРАВАЈ; СО НЕГО,ЌЕ ТЕ ПОБЕДИ СО ИСКУСТВО И ЌЕ ТЕ СПУШТИ НА НЕГОВО НИВО... :swear:
    .. :x .можи ме победи со искуството ама не ме спушти на неговото кретенско ниво.... :x ..
     
    На mace1 и richgirl998 им се допаѓа ова.
  5. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Хмм, тактикава повеќе ме смара и ме оддалечува од личноста отколку што ме задржува. Затоа не ја ни применувам.
     
  6. chiquita

    chiquita Активен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2013
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Женски
    Искрено не ми се допаѓа играње топло - ладно, повеќе сакам да знам на што сум. Ме нервира моментот ''пуштање - собирање водичка '' :)
     
  7. KalaV

    KalaV Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    301
    Jас идиотот само ладно играм...
     
  8. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.626
  9. MD.2Love

    MD.2Love Активен член

    Се зачлени на:
    14 март 2013
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    12
    топо ладно топо ладно со денесниот ми мм игравме 4 год после две години стабилна врска значи 6 години се на се, и после се попаривме и сега имаме слатка три годишна лузна син ни, да не идравме топло ладно сега немаше да сме заедно кузне кај ке пуштавме вода 2 та
     
  10. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    За да ја играш тактикава според мене треба стварно да си талент. Неможе секој ова да го игра. Треба да си на некој начин манипулатор и да не паѓаш на туѓи провокации. :?:

    Штознам, за мене не е воопшто привлечна и си признавам дека незнам да ја играм ама стварно незнам. За ништо во животот несакам да сум "ни навака ни натака", а со играва си баш на тоа. Сакам се да е конкретно и директно кажано, а вака само се лажеме. И повеќе ми е некако својствена за тинејџери.

    Ми се случувало порано да некој ми ја започне, и кога ќе сфатам што сака да каже спротивната страна мене не ми е интересно и се повлекувам. Мислам и дека впрочем со дечко ми и затоа најмногу започнав зашто не ми ја почна играва. :)
     
  11. kathy-style

    kathy-style Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2012
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    191
    Исто како јас да сум пишувала..... :rofl: Исто како јас и тој ;)
     
  12. Gentleman..D

    Gentleman..D Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    44
    интересна тактита че ја пробам :$ :$ :$
     
  13. lady.LDR

    lady.LDR Активен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    16
    често сум против ваквата тактика али реално ако праиме муабет тоа е нешто на кое најмногу паѓаме :$ не ни се свиѓа кога нон стоп ни трча по газот као превише смара а и знаеш дека може кога сакаш да го имаш, ти станува досаден.. не ни свиѓа па ни кога е недостижен се праи ко да не му е гајле постојано ја тупаш дали му се свиѓам, јас да не му досадувам.. па на крај сепак боље ти иде комбинирано а? :?:
     
  14. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.481
    Пол:
    Женски
    Експерт сум за тактика топло ладно :)
    И сакам кога некој ми игра така, ама нели со благи промени на температурата а не денес ме замара цел ден после една недела го нема.
    Ја применувам тактикава само во фазата флертување а може и почеток на врската. После мислам дека нема смисла у стабилна врска некој да го малтертираш. Оти тактика топло-ладно може да еинтересна до некоја граница, ама после границата преминува во малтретирање.
     
  15. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Ја викам најубаво одмереност. Ни игнорирање, ни смарање.
    А денес пример да го провоцирам и да флертувам, а утре да го одбијам за на кафе а ми се оди ми се плаче, ми е глупаво. Штознам, мислам дека ставовиве зависат од тоа како НИЕ реагираме на таков третман од други. Еве тврдам, никогаш не сум паднала на таква стратегија. Можеби звучи глупаво вака, но секогаш ми асоцирало на тоа дека треба да очекувам неискреност во врската.
     
    На karenin му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Espadrila

    Espadrila Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 април 2013
    Пораки:
    1.142
    Допаѓања:
    20.715
    Никогаш не сум играла ниту топло - ладно ниту пак други игри за докажувања и ќарувања. Ниту сум сакала, ниту сум умеела.
    Или те сакам и сум со тебе или не. Чиста игра. Така играм. Без задкулисни тактики и стратегии.
    Pure love.
    Но со доза резервираност, се разбира.
     
    На Daydream, Marjan007 и tessie им се допаѓа ова.
  17. maravillosa

    maravillosa Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2013
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    145
    Пол:
    Женски
    мислам дека тактикава навистина пали ама сепак би требало да се има некаква умереност и граница
    тактика топло ладно еден ден да пукаш од љубезност а другиот со навредливи зборови никако
    мислам дека најдобар начин играта да дејствува е да се правиш незаинтересирана и ладна кога е во твоја близина (не дај боже да сети колку си возбудена) а кога ќе ти зборни да бидеш љубезна но да внимаваш некогаш да изгледаш учтива од љубезност а некогаш и по малку но одмерено да му се пушташ
    еден ден да го гледаш и да го следиш со поглед а другиот ден да го избегнуваш неговиот поглед
    додека зборувате допушташ да ти ги види искрите во очите и возбудата а кога пробува да те прави љубоморна да останеш тотално ладна и секако да бидеш свесна дека го прави тоа намерно, да им се пушташ на другите машки, да не се противиш кога ќе те прегрне но и да не покажуваш дека ти годи
    ОВОЈ НАЧИН НА ТОПЛО ЛАДНО СЕКОГАШ ПАЛИ го имам практикувано и сум добила одлични резултати
     
    На Name му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Perina

    Perina Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    321
    Топло па ладно па на крај јас чао па играј си ти и понатака! :hai:
     
  19. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Добра тактика е. Кај некои машки само така ќе успееш да ги заинтересираш.
     
  20. richgirl998

    richgirl998 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    286
    Тактиката се применува пред мувањето или пред врската. Потоа веќе нема место за топло - ладно игри |( И, оваа тактика се применува во тинејџерството. И, искрено глупаво ми е некако тоа. Демек момчето сака да виде дали ,,ќе трчаш по него'' :^)