1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тактика топло - ладно

Дискусија во 'Сингл' започната од MidnightFlower, 22 јуни 2010.

  1. Alena-R

    Alena-R Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2016
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Девојки ми се допаѓа другар на брат ми поголем е 5 години од мене.Сме се сретнале неколку пати и постојано избегнува да ме погледне во очи,но кога ќе останеме сами многу добро се однесува со мене,сме имале и неколку романтични моменти...:smirk:проблемот е што неможам да откријам дали и нему му се допаѓам или не бидејки ги додаде сите другарки по фејс,инста,снап само мене не;(
     
  2. ian somerhalder

    ian somerhalder Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2016
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Женски
    Па можеби чека ти да пристапиш прва....сепак и машките сакаат внимание и да видат дека се интересираш за нив..додади го ти (не паѓа круната хаха) и тој самиот ќе почне разговор ќе видиш :* со среќааа
     
  3. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Оваа тактика е добра за функција со туш 30 секунди топло - 30 секунди ладно. За циркулација и рефреш!
    Сакајте се нормално, искажете си ги чувствата и уживајте. Постојат милион техники и стратегии како да освоиш некој али тоа се применува евентуално при луѓе со не толку развиен социјален ум и љубовно искуство. Нормалното е да си бидеме искрени во намерите и тоа да биде матрицата на врската.
    Нема потреба од рационализирање на работите пошто Љубовта во суштина е ирационална појава. :l:
     
    На PaLaVa, buba4e89, lunchy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Different7

    Different7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2016
    Пораки:
    293
    Допаѓања:
    474
    Пол:
    Женски
    Прaктикувaм кoгa приметувaм декa премнoгу се oпуштил :lol:
     
    На Blue000 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.581
    Пол:
    Женски
    Кај мене таа тактика не проаѓа. Ако се олади се ладам и јас дури и повеќе од него. Ништо чудно ако го шутнам. Тој мене ќе ми игра топло - ладно... :D
     
    На Alisa22, PaLaVa, Justicija и 3 други им се допаѓа ова.
  6. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Не е ова за мене.
    Ова за 15 годишни.
     
    На PaLaVa, Tanjamm, twilight123 и 5 други им се допаѓа ова.
  7. tteea55

    tteea55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2015
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    131
    Пол:
    Женски
    Јас се мислам дали да ја применам оваа тактика за да го вратам бившиот кој сеуште има чувства за мене.. ама проблемот е шо незнам како не сум ја играла оваа игра до сега..
     
  8. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    ја мразам таа игра ниту сакам така да си играм со некој ниту он со мене,многу ми е детско и несериозно глупо всушност повеќе ме одалечува од партнерот отколку што ме зближува.Имам другарка што ја практикува играва подолго време ...ама џабе врската ради тоа играње топло ладно со партнерот не и иде напред ко што треба веќе подол период така да хел ноууу :)
     
    На Згодно Момче, crazylady и КикиМаус им се допаѓа ова.
  9. Згодно Момче

    Згодно Момче Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    4.979
    Мене една пред 3 години на одмор во Албанија (Sarandë) ми го правеше ова, првата вечер излегуваме во кафич седиме јас она, другар ми и другарка нејзина, и нонстоп ми се лепи, ми се смешка, ме гушка, ме бакнува на образ, ми пушта да се држиме за раце, накрај ми брцна јазик у уста и добро, и следното второ утро се договараме да одиме рано на плажа заедно гледам нешто се одалечува од мене, некако не ми прави муабет, хмм си викам ајде ќе ја оставам може и има лош ден што ти ја знам, и после 3-ти ден ноќта одиме во дискотека пак ми се "пушта", и да ја испратам накај хотелот да ја бакнам за добра ноќ пак "ладна" ми се смешка и врти глава, аааа си викам у себе. Толку бев бесен но смирено и викам "ај срце утре чекај ме пред кафичот за наутро да одиме заедно на плажа" ми вика "ок ама сигурно стани во 9" Викам сигурно! ]:) Биди тука чекај ме. И од инает не станав у 9 продолжив да спијам и другар ми преку балкон ја гледал како чекала 20 минути!

    Ja мразам таа тактика топло/ладно
     
    На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
  10. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Не. Само нека проба и ниту две секунди нема да му потрае понатамошниот контакт со мене.

    А јас понекогаш си играм така, интересно ми е :angel: Ништо страшно, мажите имаат помала суета од жените и повеќе толерираат.
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.976
    Пол:
    Женски
    Ми се случило со еден но на 16 години некаде. Кратко бев со него и од оваа причина раскинав. Мразам вакво однесување а мислам дека е типично за мали деца.
     
  12. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Ми се случило . Сум играла и јас , играле и со мене . На мои 15-16 години . После ми помина меракот за тактикава и прекинав . Се сеќавам , и денес многу жалам што така го измачив дечкото ( се надевам денес е среќен и не му прават вакви работи девојките ) , ми беше роденден , полнев 17 тогаш . Дечкото и пред тоа ми покажуваше дека му се допаѓам , ама јас занесена се правев дека не ги разбирам нотите кои ми ги праќа . На 17-тиот мој роденден , бевме во кафиќ , шанкерка до шанкерка , па кога сите пивнаа по 2-3 пијачки , веќе се измешавме и нивната маса стана и наша и нашата стана и нивна . Тогаш за прв пат ми се доближи и птворено ми кажа дека му се допаѓам . Прво се двоумев , бидејќи излегував со друго момче ( не ми беше дечко тој , онака мувач ) , потоа прифатив . Излеговме на цигара надвор , а се вративме премрзнати ( 40 минути бевме надвор во декември , без јакни ) . Штом влеговме , тој беше видно насмеан ( немаше ништо друго само мување но тој беше среќен ) а јас .. онака како некоја карикатура .. сериозна и " ладна " . Ова беше прв и последен пат што излеговме . Потоа тој сакаше да продолжиме , да пробаме и врска , меѓутоа јас веќе влегов во врска со сегашниот сопруг ( кој пак со мене играше топло-ладно , карма де ]:) ) , и иако излегувавме во исто друштво , пред другите не врзував 2 реда муабет со него , затоа на фб бевме бфф , дури и имавме некои муабети као шта би било кад би било .. Знам дека сакаше да е со мене , се додека не се дозна дека се мажам со друг . Баш пред некое време ја прашував другарка ми ( сеуште се дружат и излегуваат со друштвото ) како е тој и што прави , ми кажа излегува со некое девојче и навидум е среќен , ама секогаш гледа со некоја носталгија во очите .. Се надевам не сум јас причина за таа носталгија .
    Откако почуствував на своја кожа како изгледа играва , престанав да си играм .
    Уф , ама се распишав :whew::tmi:
     
  13. Dashing:)

    Dashing:) Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2017
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    2.108
    Пол:
    Женски
    Јас стално паѓам на оваа тактита.А, недај боже јас да ја играм кармата е секогаш тука за мене.
     
  14. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Одлика што ме вади од такт ..:|:(

    Само што зрели личности не си играат..само оние незаинтересираните за нормални работи во животов..
     
    На Angie24 и Petar80 им се допаѓа ова.
  15. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.715
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Ми успевала оваа тактика и сум ја практикувала на почеток, додека ни сама не сум сигурна дека доволно ми се свиѓа. После тоа ги баталувам игрите. А на мене исто така успевале ако се во мала доза, не да го снема 3 дена или да ми одговара по 5 саати. Во спротивно турам пепел.
     
    На orevka и Petar80 им се допаѓа ова.
  16. Angie24

    Angie24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2017
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    254
    Пол:
    Женски
    Интересно беше ова кога имав 17/18 години.Сега барам нешто постојано или сама ке си бидам.Стара излитена игра,ако проба пак некој така да ме игра од старт се ладам повеќе од него.Немам намера да водам битки такви оти многу ги мразам од искуство.
     
  17. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    Ја мразам оваа работа!!!
    И верувајте и возрасни луге ја употребуваат ! Ги мразам таквите "мушкарци" !!
     
  18. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Сега ли откри дека возрасни ја употребуваат? Отсекогаш било така.
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.685
    Допаѓања:
    19.061
    Пол:
    Женски
    Сега од искуство кажувам :( порано мислев дека е игра за мали дечиња ...
     
    На Alisa22 и buba4e89 им се допаѓа ова.
  20. esperansa777

    esperansa777 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    1.858
    Пол:
    Женски
    Топло-ладно и на крај здосадуваат неговите игри и останува само ладно.
     
    На malalola и hermosa им се допаѓа ова.