1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тактики за освојување на машко?

Дискусија во 'Сингл' започната од CVETENCE, 29 април 2010.

 1. CVETENCE

  CVETENCE Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  7
  Како да го привлечам вниманието на некое машко, како да му пријидам, да му дадам до знаење дека ми се допаѓа па доста беше со тоа машките први да му пријдат на женските тука нема закон сакам да му пријидам на некое машко но се страмам, како да освојам некој без да се обрукам ??? Сакам да си фатам дечко ама сум имала некои претходни разочарувања односно сите што сум ги сакала не ми ја возврќале љубовта, сакам да знам дали постои некој начин за женските да му пријат на некое машко на пример: во кафич или на некое др. место. И зошто женскиве сеуште чекат некои нив да му пријиди дали е тоа традиција или тоа е затоа што женските повеќе се страмат, :rofl: И знам дека фаќањето на дечко не зависи од убавината туку од каракетерот од способноста на една личност. Па постојат и женски што први му приоѓаат на машките ама нив ги нарекуваат курви зошто така па не се сите девојки исти а машко ако е со 10 женски тогаш е фраер па не е фер :(

  Благодарам однапред
   
  На Ane_na_Bisera16, Mr.Lover, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  mislam deka prvo treba da istrazuvas kakov tip e toj, sto misli za devojkite sto im prijdat na maskite (ima pozitivni ili negativni mislena) pa potoa da se fatis za rabota :$ pozz :)
   
  На Bieber-Fever му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lastbreath

  Lastbreath Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2010
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Машки
  Види машките се прости и едноставни ќе му пратиш некој сигнал предходно (со очи, насмевка си знаете вие), па ќе идеш ќе му кажеш здраво ќе може ли да се запознаеме, и ќе почнеш некоја машка тема, како на пример гледаше ли таа и таа утакмица, или филм игрица нешто било што, ако типот се прави фраер и мрчи цело време знај дека он сака нешто уште вечерта и мисли дека си лесна а ако момакот делува збунето и едвај збори може ќе биде нешто со него :D али пази има разлика од мрчење со правење важен и мрчење од што има премногу трема :D Ако е заинтересиран ќе ти прави муабет и најверотно ќе ти побара бројче,или фб контакт :D за да го тестираш оди до него направи краток разговор едно 10-15мин па врати се во друштвото само немој некое големо друштво ќе го исплашиш :D па ако му годиш ќе дојде ќе те побара да си направи уште муабет со тебе. А тоа дека има правило машките или женските дека треба да се пуштаат први мое мислење е нема....
   
  На ku4ence, Ekstaza, love-cat19 и 4 други им се допаѓа ова.
 4. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  327
  Hehe, neznam dali ova moze da se narece taktika ama :lol: :rofl: ajde, da si dadam koment na temava!
  Denes dojdov do edno golemo otkritie :^) 8) ......Si setav so kuceto, inace kucenceto mi e mn slatko :inlove: , i dosta maski me zastanuvaa da go pogalat ....pa uz toa muabet4e zapoznavanje ......i slicno ;) ........znaci devojki....ako sakate da osvoite ili da privlecete masko.......zemajte po raka kuceto (pod uslov da e slatko)....i napred.... :rofl:
   
  На Saliii, cresa-jagoda, biGirl и 28 други им се допаѓа ова.
 5. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  :D Srcka si me iznasmea :lol: eh steta sto nemam kuce :lol: :lol:
   
  На cresa-jagoda, bluegirl7, anja455 и 3 други им се допаѓа ова.
 6. barbiegirl

  barbiegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  49
  Хахаха ќе морам и јас да си земам некое СЛАТКО куче :rofl: :rofl:
  Лично јас најчесто идам на тактика шмекање. Повремени погледи и насмевки и некаде случајно ќе се сретнеме. Мислам дека со очигледен флерт машките зимаат залет и знаат дека нема да бидат одбиени па полесно тргаат во акција.
   
  На Diary му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.470
  Допаѓања:
  147.009
  Јас имам пиштол,па сега тие како сакаат...
   
  На cresa-jagoda, MevikaatDori, sj *O* и 40 други им се допаѓа ова.
 8. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  :D :D :D :D :D
   
  На Bok му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Rossana

  Rossana Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  43
  Што бараат машките?

  Еве неколку работи кои машкото сака да ги има неговата девојка како би била „добар комад“ за врска:

  Да има сопствен живот
  Ова значи дека девојката треба да зне да води сметка за себе, за својот стил и да наоѓа време да се дружи со роднините и пријателите. Да бара авантури патувајќи и да не чека сè на дечкото.

  Никогаш да не го прави првиот чекор
  На ова прашање може да се дискутира до бесконечност. Но машките сакаат кога нивната девојка не го прави првиот чекор како би биле сигурни дека таа нема да му пријде на друг.
  Исто така машките сметаат дека ако секогаш девојката прва се јавува и се договара за состанок тогаш не му остава простор на машкото да и докаже дека му значи.

  Да е секси, но не и нападна

  Како што се развива врската и вие станувате сè поинтимни, пуштањето на јавно место на машките им се чини ОК. Сепак треба да знаете во кој момент да тргнете во поход под масата, а него тоа да не му посмета.

  Да чека
  Иако секс револуцијата одамна помина, некои работи не се промениле. Многу машки ценат кога нивната девојка е стрплива и кога умерено гледа на прашањето за секс. Ако прерано скокнете во кревет постои можност да го изгубите она што до тогаш сте го граделе.

  Да воведува нови работи во врската
  Тој нема време да направи нешто за јадење, па вие направете го тоа место него. Ова е само од една работа која машките сакаат нинвата девојка да ја направи за нив. На тој начин покажувате дека водите сметка за неговите потреби. Секако и тој треба исто да се однесува према вас.

  Да биде негова подршка
  Помогнете му да изгледате добро пред шефот, смејте се на неговите шеги, помогнете му да засјае во полн сјај кога тоа е потребно. И повторно, и вие треба да и’ вратите на ист начин.

  Да не го притискате
  Машките имаат фобија од притискање (гушење во врската). Затоа девојки избегнувајте да им се јавувате секој ден, да им праќате безброј СМС и е-маил пораки и да правите планови за иднина со своите дечковци.

  Не го поднесувајте лошото однесување
  Добрата девојка не го прифаќа лошото однесување, а тоа машките го ценат. Ако знаат дека постои казна за грешка како што е превара, тогаш, девојки, машките повеќе ќе ве ценат.
   
  На sweetgirl1106, GoodGirl99, Blueeyes20 и 6 други им се допаѓа ова.
 10. Maktub

  Maktub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  1

  hahaha..odlicno,tocno i sto e najbitno visitnito:)
   
 11. AnneTheStrange

  AnneTheStrange Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  1
  Е стварно ме изнасмеа :D
   
 12. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  73
  само треба да се биде своја, да не се правиме нешто што не сме бидејќи тоа кога тогаш ќе излезе на виделина и се ќе пропадне во вода. Сите сме различни и имаме различни квалитети и треба со нив да ги освоиме машките, а не да се претставуваме во туѓо светло :) :*
   
  На LikeDomino, Roxanne и ivonna48 им се допаѓа ова.
 13. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  115
  Па тактики нема баш, секој си е различна особа за себе, според моето не баш големо искуство, ај ова би го нарекла тактика, Излегување со другарки, насмеан, емоционално исполнет со позитивна енергија ;)
   
 14. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  87
  Прво и основно, биди своја ! Немој да се "правиш" нешто што не си.. Кога тогаш ќе открие каква си! ;)
  Потоа шмекај, разговарај со него, смеј се на неговите шали..
  Треба да примети дека си заинтересирана за него, па после тој тргнува во акција :D :*
   
 15. umbrella

  umbrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  11
  Se sto e potrebno za da se osvoi edno mesko e da bides nedostizna,tainstvena,komunikativna,pozitivna,da imas odgovor na se,da ne dozvoluvas da te promeni,da imas svoi stav kon nestata,i sekako da se potrudi poveke ako ima zelba da dobie nesto povise come on girls NE SE DAVAJTE LESNO !!! Prost primer : Toa sto go nemas poveke go sakas otkolku svoeto,taka da kolku poveke te nema tolku poveke ke te saka SE RAZBIRA SE VO GRANICITE NA NORMALATA taka e ili gresam ??? :^)
   
  На soffce, 3m43, Anhelina и 8 други им се допаѓа ова.
 16. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.148
  Допаѓања:
  5.444
  Пол:
  Женски
  Секогаш практикувам, поглед :wasntme: Па погледот зборува се, тоа што зборовите неможат да го кажат.
  со еден поглед може се и сешто да биде :lol:
   
  На srcekrsacka и akita им се допаѓа ова.
 17. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  точно така :D Се е во погледот
   
 18. zoki-poki

  zoki-poki Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2010
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  369
  Јас протестирам против ова мислење поради тоа што ги дискриминира машките алергични на кучиња ! :lol: :lol:
  Се шегувам Скарлет, немој да се лутиш.....
  Инаку се уштекав на темава за да видам на кои тоа тактики сум бил јас жртва ........ :rofl:
  И биваше ли да паднам на наједноставната - погледот! А во тоа време немаше фејсбук....
  Е бе, Сун Цу, што си пишувал само за војна, што не си пишал и за љубов :inlove:
   
  На ku4ence, Mrs.Styels, Roxanne и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  291
  Пол:
  Женски
  Ке го погледнеш..па ако ви се сретнат погледите ке се насмевнаш..едноставно ке му дадеш до знаење дека ти се допаѓа...и доколку чекаш машкото прво да пријте..немој..ништо нема срамно доколку и девојчето пријде... :)
   
 20. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.765
  Ќе го погледнеш , за да сфати дека го гледаш па тоа иде тргање на погледот, за тој да го бара твојот поглед ;)
  Mашките сакаат насмеани девојки, исполнети со позитивна енергија и природни , а не некои што глумат демек „неодоливи“.

  Гледај го филмот „Зоне Замфирско“ таму има една сцена каде другарот на Mане го учи како да ја шмека зоне хахахаха :rofl: :rofl: СЕ потсетив сега на таа сцена :lol: