1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тактики за освојување на машко?

Дискусија во 'Сингл' започната од CVETENCE, 29 април 2010.

  1. BojanaLegija

    BojanaLegija Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2014
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    66
    Ме изнасмеа :clap::D:D
    А јас што имам слатко маче, да го врзам да го шетам, што викаш, а? :rofl::rofl::rofl::rofl:
     
    На ku4ence, Janina, Nausicaa и 2 други им се допаѓа ова.
  2. BojanaLegija

    BojanaLegija Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2014
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    66
    Па што ако, и мене ми беше смешно кога му реков таму на тој библиотекарот, "Tе посакувам" и потоа додадов книгата од Федерико Моча... ^_^:lol::D
    Ако не сакаш така, на интернет имаат библиотеките страна каде што можеш да ја најдеш книгата по автор и има код, па можеш да го запишеш и да им го однесеш, па така ќе ја најдат без да го кажуваш името :handshake:
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Јас имам куче (да, да, слатко е) и цело време ме застануваат момци... Во цајкански одела... И ми кажуваат да ставам маска на моето куче. Божем, во Ванград сите ќе турат маски на милениците, остајте тоа што му ја затвара устата и не може да се лади. |( Функционира тактикава. :rofl:
     
    На candy.cane, buba4e89, ku4ence и 3 други им се допаѓа ова.
  4. Sawyer

    Sawyer Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2011
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    3.031
    Пол:
    Машки
    Нема тактики, едноставно ако му се допаѓате гледајте да не трчате по него и не лесно му дозволувајте се, колку полесно ве добие машкото, толку побрзо ќе почне да му опаѓа интересот, затоа оставете простор да се приврзе кон вас прво емоционално, па после останатите работи :) И не му покажувајте на почетокот дека дека ви значи повеќе отколку што е потребно.
    А ако не му се допаѓате, незнам како би го освоиле, бидете свои и спонтани тоа ви е единствена шанса........некои битки мора да прифатиме дека и се изгубени :D
     
    На mouse, MissAlena и SunshineYo им се допаѓа ова.
  5. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.431
    Пол:
    Женски
    Немам тактики. Ако му се допаднам ќе покаже сам заинтересираност, ако не му се допаѓам џабе е што и да правам. Ете на пример сегашниов дечко го запознав случајно, не му обрнав внимание а сепак му се допаднав и сам ми пријде.
     
    На BoyL му/ѝ се допаѓа ова.
  6. SunshineYo

    SunshineYo Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2014
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Не плaнирaв дa биде гигaнтски текст... извинете.
    Тaктикa зa oсвoјувaње ви е oнa: "aу aмa гaзееееееееше кoњoт пo тревaтa", или "чкс;)". Кaкo дa дoбиеме нечие внимaние би билo пoсooдветнo. Имaм рсзгoвaрaнo нa oвaa темa сo некoлку мaшки. Пoстaри се oд мене и тoa 7-8 гoдини, дoдушa тинјџеркa сум, тaкa дa не се престaрени. Муaбетoт ни беше чистo зa мене штo ме прaвелo привлечнa. Не декa сум бoжицa нa убaвинaтa и мaшките срцa, туку oпштo кaкo девoјче. Убaвa, кoмуникaтивнa, веселa, aтрaктивнa, ничијa. 5 кaрaктеристики штo ќе им гo зaдржaт внимaниетo. Не е ни чудo штo епитетoт "убaвa" е прв, зa дa јa зaбележиш требa дa биде убaвa и дa не се лaжеме сo тoa кoј ќе ме сaкa и вaквa ќе ме сaкa. Дa, мaмичкa. Не мислaм нa дрстични прoмени, туку дa влoжите вo себе. Мaлку негa и шминкa и тoa е тoa. Втoрoтo беше кoмуникaтивнa. Штo ќе си му дa си убaвa, a дa не знaеш реченицa дa склoпиш? Кoмуникaтивните жени се мнoгу пoценети, не зa тoa штo брблaaт, туку зa тoa штo знaaт штo дa кaжaт вo билo кoјa ситуaцијa и не сaмo вo oдреден круг, туку неoгрaниченo. Тие не се плaшaт дa пријдaт први, нo сaмo дa се зaпoзнaaт, a не дa се нaфрлaт. Би сaкaл ли некoј пo цел ден дa гледa тмурнo лице? Не, нa секoј мaж му требa некoј дa гo нaсмее, дури и кoгa не сaкa. Сo oвa сме веќе и кaј aтрaктивнoстa. Кoмуникaтивните и весели жени се мнoгу пoaтрaктивни. Зoштo? Зaтoa штo секoј би бил фaсцинирaн oд бистaр ум и несебичнoст вo спoделувaње нa истиoт. Прoст пример: -Кoгa еднa женa рaзгoвaрa сo мaж штo јa гледa сo дoзa нa пoчит и фaсцинирaнoст, кaј мaжите штo нaбљудувaaт рaсте желбa дa бидaт нa негoвo местo, штo дoведувa дa бидете пoсaкувaни. Пoследнoтo, ничијa мoжеби не е нaјсooдветнo, нo не мoжев дa нaјдaм друг збoр. Пoентaтa ми е: зa еднa женa дa биде ничијa, и дa не мoже дa јa имa секoј требa дoбoлнo дa се пoчитувa себеси и свoите квaлитети. А зoштo "пaметнa" немa никaде? Зaштo реткoст е женa сo oвие кaрaктеристики дa не е пaметнa. Oстснете свoи, a сепaк oтвoрени зa пoзитивни прoмени.
     
    На ku4ence, mouse, j......s и 2 други им се допаѓа ова.
  7. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Привлекувањето нечие внимание не се базира на примена на формула со која ќе ја решите задачата и ќе победите. Се е поедноставно кога ќе бидете спонатни и природни во однесувањето.
     
    На BojanaLegija, ku4ence и SunshineYo им се допаѓа ова.
  8. BojanaLegija

    BojanaLegija Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2014
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    66
    Браво за текстов! Се сложувам!!! :clap::inlove:
     
    На SunshineYo му/ѝ се допаѓа ова.
  9. MD17

    MD17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2015
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    kako da mu go privlecam vnimanieto a vekje nekolku pati se imame muvano ,imam edno zdravo so nego...mi treba pomooooooshh
     
  10. BoyL

    BoyL Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    1.340
    Допаѓања:
    7.275
    Пол:
    Машки

    се муваш..а не му го привлекуваш вниманието...:D

    епа од машки гледан аспект..чим со мување не му го привлекуваш..тогаш...тешко и со било што да му го привлечеш...тој тебе те гледа само како играчка со која што си исполнува некои свои задоволства и други ствари..

    фаќај магла од него..и тери си нешто соодветно што би те забележало на прв поглед..:)
     
    На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
  11. MD17

    MD17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2015
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    ne me razbra dobro...vekje ne se muvame onaka nekolku pati samo a on znaese deka sakam eden negov ne tolku blizok drugar i sekogas se ponasa ubavo so mene i koga i da sme nekade blisku ne go trga pogledot od mene
     
  12. BoyL

    BoyL Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    1.340
    Допаѓања:
    7.275
    Пол:
    Машки
    а ти од другар му..сега го засака него..аха..епа тогаш дај му до знаење..дека не го сакаш повеќе другар му..дека ти се свиѓа он..и чим велиш дека тој не го отргнува погледот од тебе..тогаш лесно лесно ќе биде работа..:D
     
  13. MD17

    MD17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2015
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    rabotava e sto ja sum sramezliva i se plasam od odbivanje
     
  14. BoyL

    BoyL Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    1.340
    Допаѓања:
    7.275
    Пол:
    Машки

    срамижливите едно време..пристапуваа прво преку смс, мирц и мсн додека не се опуштат..ти сега имаш милион начини да му пристапиш на друг начин а тој да не биде очи во очи..започни муабет со него, преку некој си чат..и со тек на време ќе се опушти срамот во тебе према него..така да ќе можеш и очи во очи да бидеш поопуштена..:)
     
    На BrainDamage му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Lady Phoenix

    Lady Phoenix Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    2.033
    Допаѓања:
    58.306
    Пол:
    Женски
    Не постојат тактики за освојување, барем не кај мене. Или постои привлечност и хемија или ги нема. Биди свој/а, искрен/а, весел/а, забавен/на, знај што сакаш и што бараш од другиот и биди спонтан/а. Без правење сценарија и планови однапред за кој што да направи или да рече, тоа не успева и не оди така.

    Ете тоа е, едноставно е.
     
    На eloves, kjukli, MD17 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. MD17

    MD17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2015
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Do sega se so nego mi bilo spontano ne planirano samo neznam kako da mu dadam do znaenje deka ne mi e onaka samo ednas da se vidime i posle samo na zdravo da ostaneme kako nisto da ne bilo
     
  17. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Јас немам тактика за освојување, можда затоа сум и сама. :worried:

    Едноставно е, или има хемија или нема. Јас уште од првиот пат кога ќе запознаам некој може да осетам некоја хемија со таа личност, а и сигурно тој кон мене. Очигледно е кога свиѓаш некој, го гледаш него, малце флерт и завршена е твојата работа, после останува на него. Доколку машкото е заинтересирано за женското, тој ќе го направи првиот чекор.
    На женските им останува да ја знаат „играта“ со погледите. :P
     
  18. Lady Phoenix

    Lady Phoenix Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    2.033
    Допаѓања:
    58.306
    Пол:
    Женски
    Никако нема да му дадеш до знаење. Ќе се дружите, ќе има што ќе има меѓу вас, па кога ќе се охрабриш - сама ќе си го прашаш. Тоа е мојата стратегија.
     
    На MD17 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. s.w-e.e-t.y

    s.w-e.e-t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    432
    Здраво феминки. Ми треба совет од вас за тоа како да му пристапам на некој што ми се допаѓа. Значи имам огромен проблем, штом се наоѓам крај некое машко што ми се допаѓа целата се збунувам, поцрвенувам ме фаќа нервоза и незнам што да кажам...со еден збор кажано се блокирам. Инаку сум дружељубива и комуникативна личност, но во такви ситуации незнам да се снајдам, па веројатно и тоа е причината што немам дечко.. :(
     
  20. MD17

    MD17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2015
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Imas mnogu slicnosti so mene..imame ist problem :(