1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тактики за освојување на машко?

Дискусија во 'Сингл' започната од CVETENCE, 29 април 2010.

  1. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Еве ви тактика бе бичез. На ова му го давам мојот seal of approval.
     
  2. Incule

    Incule Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    296
    Пол:
    Женски
    Имам тактики ама не ги кажувам :P
     
  3. Glorcheto

    Glorcheto Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2016
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Ние едноставно се разбиравме со поглед, и секогаш кога беше нешто тажен ме гледаше толку натажено со очите и ја наведнуваше главата... Или пак еднаш се возев во кола и поминавме по тој пат со татко ми аа тој излегуваше од неговата куќа ии кога ме виде толку се свртее наеднаш и цело време гледашее додека не заминев а исто и јас во него од прозорецот.. А кога за прв пат ме освои ми нажмикна со окото, ми прати кисче ехх убави времиња сега ке сакам пак да си го освојам, бидејки не сме во добри односи а многу го сакам тој ми е прва љубов и сакам да ми биде последна, ке си пробам јас пак со старите тактики мислам дека паѓа на тоа.. напоменав нешто од тоа што јас го знам ама не е тоа само има уште многуу многу вакви работи со мојот сакан ако ве интересира уште нешто пишете ми слободно..
    П.С МНОГУ Е ТЕШКО КОГА ТИ КЕ ГО ЗАСАКАШ ПРВА А ПО ТЕБЕ СИТЕ ДРУГИ ЗА ДА ТИ ГО ПРЕЗЕМАТ Е ОД ТАКВИТЕ ЧУВАЈТЕ ГИИ СЕ ДРУГО Е ДОЗВОЛЕНО ВО ЉУБОВТА СЕКАКВА ТАКТИКА :):l::l::l::l::)
     
  4. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.537
    Пол:
    Женски
    Нема "тактики"..
    Многу глупаво ми звучи ова.. како да треба воени стратегии да креираме за да освоиме некого.
    Или е заинтересиран или не е..
    Каква сакаш тактика избери - џабе ти е.
    Биди своја
    Биди природна.
    Најдобрата тактика е тоа..
     
  5. Glorcheto

    Glorcheto Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2016
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Заинтересиран е се познава, ама многу малку..... и дури чека се јас прва да кажам нешто и сл не скараа после мене уште 5-6 го засакаа скоро сите мои другарки што сватив и дека не ми биле ;( :(:(
     
  6. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.537
    Пол:
    Женски
    Мила..

    За да засакаш некого е потребно повеќе од поглед..
    Повеќе од 2 реда муабет
    Тие 5-6 што велиш дека го засакале, всушност можеш да кажеш дека - им се допаѓа..
    Сакање и допаѓање се две различни категории...
    А ти..
    Преземи иницијатива.. не чекај.
    Утре може навистина ќе го засакаш..па ќе го разбереш значењето на тој збор :)
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Glorcheto

    Glorcheto Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2016
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Во ист град живееме во исто основно учевме само 1 год е постар од мене секогаш заедно бевме се шетавме она ова исрекно го сакам јас аа јас ке преземам секако само се плашам од тоа што ке се случи :(:)
     
  8. NeoX

    NeoX Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2017
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    572
    Пол:
    Машки
    Не се плашете, пробајте само тогаш ќе дознаете
     
  9. Frose Nose

    Frose Nose Активен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2017
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    323
    Пол:
    Женски
    Јас го немам тој проблем околу приогањето но сум приметила дека машко кога ќе примети дека девојката е малку послободна околу приогањето, околу иницирање на секс.... се однесуваат многу поинаку како да губат интерес. Имам впечаток како да сакаат да глумиме, да не дозволуваме толку лесно да ни пријдат... не знам зошто е така но моето досегашно искуство лично и она на блиски особи говори во прилог на мојава теза,
    Секако не генерализџирам дека баш сите мажи не сакаат да им пријдат девојките први, но во глобала е така
    Не би можела баш да ја опишам тактиката или начинот на заведување кој го применувам но секако дека постои но тоа не се телесни атрибути туку повеќе се вербални или шарм.
     
  10. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Можеби тој те рангира како пријател, а ти не сакаш да видиш. Тој што ќе е со тебе нема ниту една да го преземе лесно.
    Точно е тоа дека сакаат да глумиме потешки малку. Сепак сме женски и им одговара женско со свое јас. Поточно сакаат да се помачат, но сепак се е до човек. Сите различни.
     
  11. Neodlucna

    Neodlucna Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    1.051
    глумење лудило, ете толку се плитки машките
     
    На ku4ence и Frose Nose им се допаѓа ова.
  12. Frose Nose

    Frose Nose Активен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2017
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    323
    Пол:
    Женски
    Не се согласувам деа девојките кои прфаќаат лесно врска или секс, кои не се либат да иницираат самите они, дека се девојки без карактер.
    Не е карактер дали веднаш или после еден месец ќе рашириш нозе туку е нешто сосема друго.
    Јас не сум од оние кои лесно даваат но не сметам дека имам посилен карактер од нив, едноставно така сум воспитана Всушност не е ни до воспитувањето, јас и сестра ми исто сме воспитани таа е помала 3 години од мене а имала многу повеќе врски од мене. Пример она уште кога беше малолетна ги носеше дечковците дома а јас и ден денес ми е непријатно да донесам дечко дома да се затворам да правам разни работи а моите да се во другата соба.
     
  13. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Не напоменав ниту врска ниту секс, тоа си е индивидуално. Сексот го манифицирам како потреба како кај машко така и кај женско, не правам споредба дека девојката за секс нема карактер наспроти девојката за врска. Машко како машко, дали ќе му дадеш од 1 или последна вечер ако е маж ќе те цени, ако е ѓубре некое тешко размазено што не знае да те цени тој од последна вечер ќе те откачи.
    Поточно те цитирав поради тактиките за освојување на машките, ни потешко ни полесно не е. Се е повеќе до човекот, како размислува, дали е зрел и какво гледиште има нештата.
     
    На dayla и Frose Nose им се допаѓа ова.
  14. EvAngelos

    EvAngelos Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2012
    Пораки:
    3.573
    Допаѓања:
    9.823
    Пол:
    Машки
    Машкото срце сака да освојува.
    Женското да биде освоено.
    Играта со заведувањето не треба да трае ни прекратко, ни предолго. Ако ти иницирал 2 пати, иницирај му и ти еднаш, нема да ти падне круната.
     
    На Lizzie и Згодно Момче им се допаѓа ова.
  15. Lizzie

    Lizzie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2016
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    514
    Пол:
    Женски
    Потполно се согласувам (y)
     
  16. tijana897_0

    tijana897_0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2017
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Zdravo lugee
    Imam eden problem,neznam kako da mu prijdam na mojata simpatija. Daj pomognete mi
     
  17. The_boy

    The_boy Активен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2019
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    412
    Пол:
    Машки
    Боже мили... Лесно можете да нѐ "освоите". Потрудете се да нѐ задржите. Да немаме време и потреба да помислиме на друга, или да помислиме на тоа колку се среќни другите момци со нивните девојки. Поработете на тоа.
     
    На Milobebence, worrieddd и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
  18. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Не си придавајте толкава важност ај, смешно е.
     
    На Indiegurl, kim.k, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.
  19. Fauhxy

    Fauhxy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2016
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    2.130
    Пол:
    Женски
    5DAC9DAE-5BCE-435E-B443-B5134513C981.jpeg
     
    На joy1, Milobebence, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
  20. The_boy

    The_boy Активен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2019
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    412
    Пол:
    Машки