1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тактики за освојување на машко?

Дискусија во 'Сингл' започната од CVETENCE, 29 април 2010.

  1. The_boy

    The_boy Активен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2019
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    412
    Пол:
    Машки
    Ај важи. Ох самотијо љубави...
     
    На Мачкетина и Milobebence им се допаѓа ова.
  2. Strawberry1238

    Strawberry1238 Активен член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2018
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Јас излегував некое време со еден којшто многу ми се допадна,али и другите ми викаат да го откачам а и тој ми рече дека не е за мене дека несака нешто повише.Од кога прекинавме да излегуваме,останавме другари,али секој ден,се повеке и повеке ми се допаѓа.А знае дека ми се допаѓа и дека имам чувства за него,дека ми е симпатија,но ми рече дека ке најдам некој подобар.А пробав многу начини како да го освојам,али џабе..ке си ги чувам чувствата во себе иако ми е тешко..:x
     
  3. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.697
    Допаѓања:
    15.079
    Пол:
    Машки

    Te otkacil na "ubav" nacin.
     
    На Her0j**, Zimone, ku4ence и 6 други им се допаѓа ова.
  4. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.169
    Пол:
    Женски
    па оддалечи се оти и близината прави некои работи ,а подобро што сте прекинале отколку да те завлечува безвезе
     
    На Strawberry1238 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.715
    Допаѓања:
    42.930
    Пол:
    Женски
    Тактики :wasntme:
    Шо знам немам некои тактики посебни.Се понашам како ќе ми дојде и како сакам во моментот.Гледам да сум најсвоја и најприродна што можам.
    Најчесто ми ,,палат” deep conversations со некој што гледам дека имаме доста заедничко, исти мислења и исти гледишта.Тогаш ептен се зближувам.
    Некогаш пример ќе се гледам 2-3 дена за ред па ќе ме ,,снема” да му прифалам малку :P
    Си играм некогаш пример ова може ако го направиш тоа или ова може ама не денес или такви некои работи да ги изнервирам малце или поише да копнеат по нешто.
    Или нема да му вратам на пораката ама ќе му пратам слика или ќе му пратам нешто па ќе му вратам.Да се нервира малку.
    Обично ова пали кај ,,моиве”.
    И кај мене :D
    Неќам лигавење, молење и циле-миле.Или правиме нешто или ништо не сакам развлекување притоа да ми се лигуши да ме моли
     
    На Kimberly11 и Дискретниот им се допаѓа ова.
  6. Rosa diamante23

    Rosa diamante23 Нов член

    Се зачлени на:
    29 април 2019
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo sakav da prasam za sovet i mislenje, pred edna godina izleguvav so eden na koj mu se dopagjav, mi pisuvse, ama jas go gledav kako drugar samo, a toj bese zainteresiran za mene. No, jas jasno mu staviv do znaenje deka go gledam kako drugar samo i toj se oddaleci izgubivme kontakt nekoj period. No jas vo megjuvreme sfativ deka se zaljubiv vo nego i sakav povtorno da se zblizam so nego, ama togas toj ne bese zainteresiran za izleguvanje so mene, ednas me poprati do doma posle disko, ednas na tri meseci se dopisuvavme kratko na instagram, ama voglavno bese prijatelski. E sega za toj period toj izleguval so edna devojka, taa go ostavila i go razocarala i sega mi kaza deka ne saka da ima devojka, sakal odmor od vrski i devojki i deka propustal priliki za da ne gi povredi i mislam toa mi go kaza zatoa sto sfati deka jas sum zainteresirana za nego. Prasanjeto mi e dali treba da se odnesuvam kako drugarka kon nego i da cekam da mu "zavrsi odmorot" da se zblizam kako drugarka ili da se trgnam od nego. Vi blagodaram.
     
  7. MarijanaKolevska

    MarijanaKolevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2019
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    343
    Пол:
    Женски
    Just be yourself:)
     
    На IamSexyAndIKnowIt, Mr.Lover, piksooki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Амин!
    Нема поарна 'тактика'.. не е ни тактика, всушност.

    Еве сум, таа сум - ти чини, или не ти чини
     
    На IamSexyAndIKnowIt, ku4ence, Mr.Lover и 5 други им се допаѓа ова.
  9. tijana897_0

    tijana897_0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2017
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Zdravo mozete li da mi dadete sovet? Mnogu mi se dopaga eden decko ama ne sme zapoznale ubavo, pa sakam da se zapoznaam so nego, da razgovaram i neznam kako da pocnam.
     
  10. DenaM

    DenaM Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2017
    Пораки:
    257
    Допаѓања:
    233
    Пол:
    Женски
    дај му дознаење дискретно знакче некое поглед флерт пишување и види како ке иѕреагира па после тоа спонтано како ке ви тече муабетот. однапред испланирано сценарио не бива. во моментот ке видиш.
    иначе и јас пошто сум срамезлива не знам баш да флертувам и да давам доѕнаење не сум баш спретна во тоа и делувам смешно или нападно али тоа е што е. опуштетно и без гриѕи ке биде се во ред.
     
  11. Ма.нев

    Ма.нев Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    780
    Допаѓања:
    1.224
    Пол:
    Машки
    Под "не сме се запознале убаво" на што мислиш?
    Само на чат ли?
     
  12. samojed

    samojed Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 април 2011
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    12
    Здраво би сакала да споделам со вас еден мој проблем кеве замолам за совет, има еден дечко од мојот град е работи фризер, и многу мисе допаѓа, често одам таму само да го видам ,ама немаме некој разговор јас сум позатворена и неможам да се опуштам во негова близина ме фала трема. Се распрашав за него преку мои пријатели некои зборот дека е педер и несакал жени ама јас не верувам во тоа можеби несакам да верувам и сега незнам како да му пристапам да му пишам ли прва на ФБ иначе е помал од мене 3 год . Кеве замолам за помош постојано мислам на него хелпп
     
    На Pabi19 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Пиши му, прашај го нешто за фризури. :D
    Може ќе ви се продлабочи разговорот.
     
    На plava.90 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Leeona_

    Leeona_ Нов член

    Се зачлени на:
    3 август 2019
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    И јас сум затрескана во помлад само што не е фризер :D @samojed
     
  15. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.634
    Пол:
    Женски
    Нема тактики ако сакаш некој да освоеш тоа го праеш од срце и спонтано се шо е тактика е манипулирање и глумење нешто
     
    На Milobebence, LITIUM, ku4ence и 2 други им се допаѓа ова.
  16. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.983
    Допаѓања:
    5.727
    Ете да ви кажам, никој не не запозна никој не се потресуваше,се беше спонтано и природно:inlove:
    Првпат се видовме на семафор.:D Јас од едната страна тој од другата.Се здогледавме и не го тргнавме погледот дури не светна зелено.Толку требаше, тој дури и се подзаврти кога се разминавме. :wasntme:
    Наредната вечер беше сабота,ние излезени со другарките, ни дојде на маса и почнавме разговор.
    Од пред скоро ми е маж и многу сме среќни. :inlove:
     
    На Justicija, Milobebence, marija305 и 4 други им се допаѓа ова.
  17. VoodooGirl

    VoodooGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    514
    Допаѓања:
    4.176
    Пол:
    Женски
    Преку стомакот се стигнува до машкото срце. Го носиш у кафана, го гоиш со ќебапи и кромид и твој е. ;)
     
    На Crna Dama, Herrera, Justicija и 2 други им се допаѓа ова.
  18. elenaxbbg

    elenaxbbg Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2017
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    970
    Пол:
    Женски
    И до женското богами :D
     
    На Макаронкаа, candy.cane, Anon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. LadyTwin

    LadyTwin Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2019
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Zdravo,se socuvam so slicen problem pa da spodelam so vas.Pred nedela dena se zapoznav so eden decko sosema slucajno se najdovme na ista masa vo kafic,vecerta mnogu dobro pominaa imas blag flert,odlicen muabet i navistina mi se dopdna deckoto a veruvam i jas nemu.No ima problem toj e vo dolga vraskaa a jas se zatreeskav
    Pa help nekoj so nesto slicno
     
  20. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.558
    Допаѓања:
    171.457
    Пол:
    Женски
    Откачи му се штом е во врска..
    Гледај да немаш контакт, за твое добро..не за негово
     
    На cresa-jagoda, piksooki и WildMk им се допаѓа ова.