1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тактики за освојување на машко?

Дискусија во 'Сингл' започната од CVETENCE, 29 април 2010.

  1. P.S.love

    P.S.love Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2015
    Пораки:
    931
    Допаѓања:
    8.156
    Пол:
    Женски
    Сакаат да си играат топло-ладно и да се шетате по тавани. Може и да не знае што сака, зависи колку е зрел(без разлика на годините.) Затоа, немој многу да очекуваш. Ниту па да го молиш. За љубов не се моли. Ако навистина сакаш да бидеш со него, следен пат кога ќе те побара, зборувајте со отворени карти. Нема потреба да си го губиш времето.Никој не заслужува такво однесување.
    Ќе си се посветиш на некој кој ќе сака да биде со тебе.

    И јас сум имала такви искуства.|(Да сум сега со овај памет, ах:fubar::D
     
    На Milobebence, MayDiamonds, IamSexyAndIKnowIt и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.557
    Допаѓања:
    2.785
    Пол:
    Женски
    Јасно ми е се. Nobody can fuck with my intelligence. Not even my feelings. :D Клише ми е ова искуство, веќе знам како треба.
     
  3. LITIUM

    LITIUM Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2019
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Здраво форумци!
    Велам форумци, затоа што добредојдено е секакво мислење, било да е од женска или од машка особа.
    Ми се допаѓа еден дечко, ама тој не ме забележува. Јас сум по природа комуникативна и мошне добро започнувам разговори. Е сега проблем ми се јавува, момчево е некомуникативно, што би се рекло "еден збор, еден алтан" или намќор. Ако може некој совет како да почнам разговор, а со тоа и да му дадам до знаење дека ми се допаѓа.
     
    На Badd му/ѝ се допаѓа ова.
  4. P.S.love

    P.S.love Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2015
    Пораки:
    931
    Допаѓања:
    8.156
    Пол:
    Женски
    Има чаре и за такви:) Насмевни му се како за почеток, нека се опушти. Штом си комуникативна, нема да ти биде тешко да започнеш муабет. Едно здраво, како си, општи муабети, па ќе се надоврзат темите. Ќе видиш како ќе реагира. Дали бр.ќе ти побара, фб и сл.
    Или ако имате заеднички пријатели, уште поубаво. Ќе договорите заедничка средба.

    Со такви карактери, мора малку трпение додека се пробие бариерата(fingers)
     
    На Zimone и LITIUM им се допаѓа ова.
  5. LITIUM

    LITIUM Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2019
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Баш интересно. Фала ти за мислењето :D
     
    На P.S.love му/ѝ се допаѓа ова.
  6. thequeen95

    thequeen95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2016
    Пораки:
    1.232
    Допаѓања:
    4.863
    Пол:
    Женски
    Бидете свои.
     
  7. LITIUM

    LITIUM Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2019
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Тоа е точно дека треба да бидеш своја, ама некогаш треба мало насочување или стратегија која ќе ја изведеш на сопствен начин :lol:
     
  8. thequeen95

    thequeen95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2016
    Пораки:
    1.232
    Допаѓања:
    4.863
    Пол:
    Женски
    Е добро ај да не бидам сурова
    Ако ете убави нема потреба да има да се обидувате со тактики тие ќе ве забележат
    Attract don’t chase
     
    На LITIUM му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Stressed Out

    Stressed Out Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2018
    Пораки:
    2.686
    Допаѓања:
    14.327
    Пол:
    Женски
    Од секогаш сум била своја,без глумење финоќа или компромиси само за му се допаднам на некој или да ме примети,многу сум комуникативна,не сум ловела мажи некако шознам,сум бирала само кој ми се свиѓа од тие што ми приоѓале. Инаку од типс,зависи дали дечкото ви е во друштво,дали имате контакт или не,можда насмевка и дирек поглед а ако сте во друштво валда ако му се свиѓате ќе ви пријде нема потреба од тактики и стратегии.
     
    На Milobebence, mari_sa и LITIUM им се допаѓа ова.
  10. LITIUM

    LITIUM Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2019
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Тоа е сосема точно дека е така. Ако на некој не си му привлечна, што сакаш прави, не бива. Ама јас зборувам за случај кога ти прво си приметила некого и сакаш да бидеш во негова близина, па откако ќе почнеш да комуницираш со личноста што те засега, ќе забележиш дали ќе може да има нешто повеќе од обична службена, другарска или чисто познаничка комуникација.

    Јас побарав помош, затоа што сме колеги со типов, а комуникацијата ни е чисто службена со полуформални разговори и со прилично лаконски одговори, а мене во последно време ми го привлекува вниманието.

    Твојава постапка е сосем океј, ама како што спомнав погоре, што ако некој сосема случајно ти привлечи внимание?! Или досега се нема десено ти да му пристапиш прва на некој дечко!?
     
  11. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.248
    Пол:
    Машки

    Ја би одел со ептен директива и без лигавење. :D

    Здраво јас сум таа и таа... and the rest.... ќе видиш како ќе реагира тој.



    Се сметав.... за позатворен тип (сега сум само позабеган :D ), некоја ако ми пристапи рандом личност со ептен лигавење и така некоја финкоќа апла, да речиме токсична, ќе ми е одбивна. xD
     
    На LITIUM му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Stressed Out

    Stressed Out Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2018
    Пораки:
    2.686
    Допаѓања:
    14.327
    Пол:
    Женски
    Само еднаш,дечкото го знам од претходно онака и почнав да му пишувам на фб,навиваме за ист тим,ист тенисер и муабет,ама си попив корпа,ми враќаше дури му пишев,ок беше комуникацијата ама очигледно не сакаше ништо повеќе од другарство. Ти со колегата пробај отвори тема,неслужбена :) па види како ќе се одвиваат работите.
     
    На LITIUM му/ѝ се допаѓа ова.
  13. LITIUM

    LITIUM Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2019
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Ау, лигавење!? И мене ми е одвратно такво однесување.

    Ајде ќе изнајдам некоја тема додека имаме пауза. :inlove:
     
    На Stressed Out му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Jordanco Smart

    Jordanco Smart Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2018
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    413
    Пол:
    Машки
    Од тоа играње топло-ладно ќе останите сами. Дајте малку искреност, не туку си играјте со машките, после ќе цимите дека никој не ве сакал. Или сакаш да имаш нешто со некој, или не сакаш.
     
  15. RosettaStone

    RosettaStone Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2019
    Пораки:
    853
    Допаѓања:
    9.993
    Пол:
    Женски
    Дечко мене темава ми се прочита како Тактики за посвојување машко? А те читам и си викам со малиот да играш топло-ладно, ќе го прегрееш па настинеш па некој ќе цимоли, кога препрочитав тоа да ти било Тактики за освојување машко(facepalm):x
    Нема тактики или кликнувате или не.
     
    На Jordanco Smart му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    You must zing
    hotel-transylvania-review.jpg
     
  17. Jordanco Smart

    Jordanco Smart Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2018
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    413
    Пол:
    Машки
    Се надоврзав на претходна дискусија на неколку членови. Поентата ми е дека поради тие тактити ние, машките, знаеме да оладиме и да се насочиме кон друга. Како и да е, фали искреноста кај луѓето. Се плашат да ти кажат што планираат со тебе, па да не те повределе одолговлекуваат и после сето е веќе мачење :)8)
     
    На LITIUM му/ѝ се допаѓа ова.
  18. RosettaStone

    RosettaStone Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2019
    Пораки:
    853
    Допаѓања:
    9.993
    Пол:
    Женски
    Во кратки црти не сте кликнале, нема хемија, џабе е одлговлекувањето само тепање на време е:)
     
    На Jordanco Smart му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Iva9612

    Iva9612 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    сакам совет...бевме излезени друштво машки и женски од кои имаше нови и не се знаевме сите ..јас пошто сум сингл и еден другар ми рече ајде да ти го местиме овој и покажа кон еден(нов беше не го знаев) и реков не сакам такви работи,потоа тој другарот ми вика ела и го викна тој што ќе ми го местеа и ми вика ајде и јас онака зачудено што ајде ,епа ајде да се запознајте и тој се смееше и се гледаше во другарот и јас се тргнав бидејќи сум страшно страмежлива и не знам да му се приближам на машко и така да не се запознав,поседавме малку заедно и ниту еден збор не ми кажа тој зборуваше само со еден другар и по некое време си замина а во меѓувреме ме погледнуваше онака скришно
    е сега дали мислите дека не му се допаѓам па затоа не ми пријде тој или можам да го аднам пример на инста и да му пишам?ама што да му пишам немам врска ептен сум тапа за пуштање
     
  20. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Каква е оваа тема?
    Manipulation 101?