babylove овошни кашички

Тактики за освојување на машко?

Дискусија во 'Сингл' започната од CVETENCE, 29 април 2010.

 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  17.942
  Допаѓања:
  165.682
  Ќе ти одговорам тука, не во ПП.

  Здраво.
  Како си?
  Некни си се изнамолчив. :)
  Ми треба време да се опуштам за разговор.
   
  На LITIUM и Iva9612 им се допаѓа ова.
 2. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  мислиш дека ќе имам шанси или тој ако сакал уште некни ќе ми пријдел;)
   
 3. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  17.942
  Допаѓања:
  165.682
  Можеби и тој мислел дека не му се допаѓаш, чим молчиш.
  Пиши му, ќе дознаеш. :)
   
  На LITIUM и Iva9612 им се допаѓа ова.
 4. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  уф ептен сум нервозна
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 5. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  17.942
  Допаѓања:
  165.682
  Ајде, така се 'расти'.
  Можеш :hug:
   
  На Iva9612 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  ;(:D:D:D не дека не сум одбиена некогаш,затоа можи се плашам да не бидам одбиена пак и пак
   
  На LITIUM и WildMk им се допаѓа ова.
 7. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  17.942
  Допаѓања:
  165.682
  Тој што се обидува, тој ќе биде одбиен.
  Можеш да не пробаш, нема да бидеш одбиена, ама нема ни да знаеш дали си имала шанса :D
   
  На riba79 и Iva9612 им се допаѓа ова.
 8. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  најточно (y)
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  1.446
  Допаѓања:
  2.687
  Пол:
  Машки
  И на него му е срам можеби.
   
  На LITIUM, Iva9612 и WildMk им се допаѓа ова.
 10. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  506
  Пол:
  Женски
  можи ;)
   
 11. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  1.446
  Допаѓања:
  2.687
  Пол:
  Машки
  Ти прва одсрами се.
  Мене ми делувало.
   
  На LITIUM и Iva9612 им се допаѓа ова.
 12. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  1.894
  Допаѓања:
  6.393
  Пол:
  Женски
  Му идеш цела таква наќезена од 8ца до 8ца и почнуваш муабет.
  Се смееш секад кога е у твоја близина.
  И твој е засекогаш.
   
  На DraganFem му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  4.001
  Допаѓања:
  63.235
  Уште тактики да праам да освојам некого:^)
  После овој булшит шо излезе по социјални мрежи, ја лезбејка станувам:bandit:
   
  На Guns N` Roses, WildMk, minne992 и 6 други им се допаѓа ова.
 14. Elf

  Elf Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2019
  Пораки:
  409
  Допаѓања:
  1.620
  Пол:
  Женски
  И ја после се ...
   
  На WildMk, cresa-jagoda, DraganFem и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Biljarkata

  Biljarkata Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  4.001
  Допаѓања:
  63.235
  (highfive)
   
  На Elf му/ѝ се допаѓа ова.
 16. tinka-mace

  tinka-mace Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2013
  Пораки:
  3.226
  Допаѓања:
  15.130
  (highfive)
   
  На Elf му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Irisae

  Irisae Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2020
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  197
  Пол:
  Женски
  Девојки не сакам да ве разочарувам, ама нема тактика за освојување на машко, ако е заинтересиран доволно е само малку да му пуштите „водичка“ колку да знае дека има зелено светло и сам ќе пристапи, се друго е залудно, незаинтересирано машко нема никогаш да го смени мислењето, ако од прв пат не е нема да е нити од стоти, само ќе испаднете напорни и ќе се чувствувате глупаво. Го знам ова од лично искуство, додека бев во тинејџерските години нема што не правев за да освојам машки кои ми се допаѓаа, ништо не бидна, некои од нив ми се потсмеваа зад грб, други ја користеа наклонетоста и вниманието.
  На оној на кого му се допаѓате, и да сте најлоши и најужасни во неговите очи ќе бидете нешто величенствено верувајте, нема потреба да глумите нешто или да правите тактики, не вреди едноставно. :)
   
  На raww, Nane2356, Ale10 и 4 други им се допаѓа ова.
 18. Ivanna23.

  Ivanna23. Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2019
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  403
  Пол:
  Женски
  Нема тактики, едноставно кога има хемија има, нема врска дали си тип топ средена или си насмеана од шестка до шестка...
   
  На Limpan, cresa-jagoda, tinka-mace и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  3.671
  Пол:
  Женски
  Легендата вели дека Сузе имала потреба од тактики за освојување на некој дечко, ја отворила темава, усвоила некои тактики и сега се веќе среќно заљубени и живеат во Нарнија.

  Секако, со дечкото.
   
  Последна измена: 29 јануари 2021
  На Guns N` Roses и Elf им се допаѓа ова.
 20. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  1.894
  Допаѓања:
  6.393
  Пол:
  Женски
  Да ти веруваме? :D