babylove овошни кашички

Тактики за освојување на машко?

Дискусија во 'Сингл' започната од CVETENCE, 29 април 2010.

 1. Du6i4kaa

  Du6i4kaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  1
  Даму го привлечеш вниманието на повозрасно момче од тебе ?
  На кој начин?Каков изглед?Какво однесување??? :worried:
   
 2. didi1982

  didi1982 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  4.013
  Неодамна, ја набавив книгата "Зошто мажите се женат со кучки?" Мислев дека ќе биде од типот ...15 начини како да стигнете до среќата... ама среќа што не е така. Има таму доста фини одговори во поглед на темава, така што ја препорачувам на сите. Уживајте во читањето :D
  P.S. не е само за оние што сакат да се омажат 8)
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.940
  Допаѓања:
  6.712
  Пол:
  Женски
  :D :D :D боже се пресмеав нема полудо нешто од жена :D
   
 4. lady19

  lady19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2010
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  11
  Се изначитав на форумов..па еве и од мене едно прашање...долго време свиѓам еден колега, а и тој мене..ама работава е што имав дечко порано и му имам удрено мноооогу корпи, потоа детето си фати женска, па раскинаа...инт не е важно..важно сме двајцата сингл, ама тој е сменет некако кон мене, веројатно зашто му е повредена гордоста.. Знам дека му се допаѓам уште, пред некое време го истестирав и му пријдов со бош муабети...ама мислам дека треба нешто повеќе да направам за да собере храброст да ми пријде..сега тој глуми недостижен, а знам дека проклето многу му се свиѓам..а и тој мене. Што да правам, како да го освојам? :| :inlove: опсесија ми е, не можам да го препуштам пак на некоја друга, мора да биде мој!
   
 5. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.940
  Допаѓања:
  6.712
  Пол:
  Женски
  мој совет до тебе
  биди провокативна и секси (умерено)се разбира на работно место си или на факс нема врска :) иако велат сите дека физичкиот изглед не значи но тоа не е точно да сме реални за да му се допаднеш на некој на прв поглед треба да бидеш чиста средена дотерана ти веќе му се допаѓаш немаш голема мака :) но сепак за да го реактивираш повеќе човекот стави нешто на тебе во кое до сега те нема видено нека падни на газ што би се рекло :) верувај дека нема да остане рамнодушен ти фрлај повеќе погледи насмевки кон него биди поопуштена дај му до знаење дека овај пат ќе му биде возвратено него му е потребна таа сигурност се разбира дека нема да биде одбиен ајде тргнувај девојко на лов и борисе за тоа што го сакаш никакво препуштање на друга со среќа :emo:
   
  На srcekrsacka и lady19 им се допаѓа ова.
 6. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.796
  Девојката треба да биде природна, ама не и вулгарна. Да знае да се шегува, ама во секое време да биде свесна каде е границата меѓу шегувањето и невкусното, да биде спастрена, ама тоа не значи да ги троши шминките на едно шминкање (според моите другари, нема машко кое сака да бакне девојка со дебел слој јак кармин на усните). Да дава дискретни сигнали дека момчето/мажот ѝ се допаѓа. Да не тупи со глупави муабети (цитирам машки :) ), да не озборува премногу, и тоа луѓе што типов абер нема кои се, да знае да направи нормален муабет... Потоа, да знае да се однесува во друштво (да не биде, како што викаше едно мое другарче „оваа ми е за по дома, не е за по надвор“ :D ), значи, да не му е срам на дечкото да ја запознае со друштвото...
  Скоро читав на еден (српски) форум, типот вика дека машките многу добро ги ловат женските сигнали, ама ако не трза, значи дека симпатиите не се возвратени :( .
  И уште нешто, да не брза со секс девојката. Да, да, иако е ова модерно време и бла, бла... машките главно не сакаат девојката да ја легнат премногу брзо/лесно, посебно ако сакаат врска со неа (пак да цитирам другарче мое, му се допаѓаше девојката онака, сериозно, и кога првиот пат пробал кај неа за „она“ :) , беше среќен што не успеал, верувале или не. Ми вика „Леле си викам, сега ако ми даде...“ Не за друго, машките убаво разграничуваат секс и симпатии/љубов, и плус, генерално мислат ако со нив лесно се предаде :) , дека лесно се предава и на други, а пак ќе кажам, тоа не им се допаѓа кај девојките со кои сакаат врска.
  (Иако, да не грешам душа, другарка моја, после една година заедничко работење со типот, му даде првата вечер кога се смуваа, и сега се веќе со години во брак... исклучок кој го потврдува правилото? :^) )
   
  На MarchelineAmaru, crazylady и Muchacha им се допаѓа ова.
 7. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.470
  А што ќе ви се тактики? Не е ова дресирање на животно. Да постоеја тактики сите ќе беа со оние кои посакуваат да се. Насмевката има голема улога, исто и добар заводлив поглед кој ќе направи да падне на г*з он, но тоа не се тактики сепак. :)
   
  На crazylady и afroditaa им се допаѓа ова.
 8. sleepingbeauty

  sleepingbeauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  543
  Пол:
  Женски
  Девојќи имам еден проблем. Ми се свиѓа еден дечко и неколку пати имаме заедно излезено во друштво но, не знам како да го сфатам неговото однесување :( Вчера на пример останавме сами и почнавме да правиме муабет за сколо, ова она и ок беше. Не му ги влечев зборовите од уста ама не знам.. се плашам дека ми правеше муабет од што немаше друго некако како да не беше вдлабочен или искрено заинтересиран за темата.. ако пак не ме свиѓа значи сум му досаѓала со муабетот?? Како да го сфатам неговот однесување? Феминки, очекувам совет... :worried:
   
 9. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  674
  Допаѓања:
  1.275
  Пол:
  Женски
  Па и немаш некој проблем. Имаш мушички во главчето
  Сама си кажа, не си му ги влечела зборовите од уста. Па и културно е да ти збори кога сте останале сами. А колку ќе ти зборува зависи и од тебе нели, дали ќе црвенееш од срам секогаш кога ќе ти каже нешто, на која тема ќе го вртиш муабетот и такви ствари.
  Нема ништо конкретно тука, можеби така бил расположен, не на сите им се прави муабет за школо, нели? Пиши ни пак, со повеќе информации и со нови дешалици па ќе ти помогнеме да сфатиш дали му се допаѓаш, или не.
   
  На sleepingbeauty му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  Ау книгава мора да ја прочитам но како да одам во билиотека и да кажам ја имате ли книгата "Зошто мажите се женат со кучки?" :sweat: :(
   
 11. NightAir

  NightAir Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  490
  Девојки, иам еден проблем.Незнам дали е темава одбрана за него но се надевам.Ми се допаѓа еден дечко месец ипол и решив некако споро да си се фатам за работа, да не избрзувам со запознавање или со шмекање, бидејќи неќам да испаднам лесна.Ме загрижува тоа што си игра топло/ладно.Во викенд може цела вечер да ме гледа и да ме шмека, а наредниот ден, (иам приметено) ме гледа онака оддалеку коа идам, а потоа таман сум поминала покрај него он си ја врти главата. Дали е човеков срамежлив или што му е филмот?
   
 12. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  477
  Хиии прати некој друг да ја земе! :D
   
 13. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  Мајка ми или татко ми :wasntme: со се книга ќе ме џитнат :D Зошто книгата не се викала "За сите деца" :worried:
   
  На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
 14. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.332
  Нема потреба да тактизирам ,оно само ќе си дојде :lol:
  Ич не се препичувам и не ми е опсесија дали сум го направила вистинскиот потег ,природна сум си ,таква летната и озабена од осумка до осумка ,си комуницирам најнормално,си се носам во мој стил... ;)
  И што е најважно ,оставам впечаток на лејди која знае да го поднесе товарот на животот ,тоа е многу битно.
  А дали е така или не ,јас самата си знам ;)
   
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.779
  Прво вака:
  Да се разбереме, јас сум таа која го држи цветот :D
  Следно, поминувам со штиклици нашприцана со Коко Шанел.И за крај еден ваков поглед мил...Иии... gotcha! :D :D :D

  Шала на страна, најчесто си паѓаат на леп осмех, не им сум јас крива што ми се прави забите :D
   

  Прикачени фајлови:

  На MarchelineAmaru, XMaN, Pelikuna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.738
  книгава ја имам дома, ја препрочитав неколку пати, и верувај дека навистина паметна инвестиција
  мозеш да ја најдеш и во Матица, не е скапа :)
   
 17. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.431
  Допаѓања:
  76.082
  Пол:
  Женски
  A се' убаво, ама како да постапам на пример со машко кое е дури и посрамежливо од мене, а очигледно е дека му се допаѓам !?
  Досегашните обиди ми беа 50-50 успешни, ама ништо - типов е пресрамежлив, т.е. кога сме сами може да се задржи едно 10-15 минути уз муабет, ама кога ќе ме види макар со една другарка, муабетите ги врти 360 во секунда и си го фаќа патот. :x
  Не знам веќе што тактики да извадам од ракав...
  Апел до машките, да бидат послободни! :D
   
 18. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.004
  Допаѓања:
  24.980
  Па кажи му дека го свигаш иди у напад , ако биде нешто биде ако не онда
  имаш опција да го силуваш :lol: или да си идеш 8)
   
  На srcekrsacka и Mishela им се допаѓа ова.
 19. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.035
  Немам тактита!
  Они мене треба да ме освојуваат :D
   
 20. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.431
  Допаѓања:
  76.082
  Пол:
  Женски
  Ме пресмеа човече, да не пукниш! :D
  Очигледно е дека ми се допаѓа, сигурна сум дека знае, ама срамле е , мајке ми - плаче за едно јако силовање, и ти во право си. :lol:
   
  На srcekrsacka и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.