babylove овошни кашички

Тактики за освојување на машко?

Дискусија во 'Сингл' започната од CVETENCE, 29 април 2010.

 1. HardSex

  HardSex Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  450
  Допаѓања:
  2.245
  Пол:
  Машки
  @Mishela

  Ако си со другарка и он е тука,почни да и ги масираш рамената(и вратот) на твојата другарка.Пред тоа може да си правиш со неа муабет општо на тема масажа.

  Откако ќе завршиш со неа,прашај го дали он сака да му ги измасираш рамената.Ако се согласи,додека го масираш прашај го дали му се допаѓа како го масираш,и дали ужива.Ако те пофали,кажи му дека има фина(нежна ) и чувствителна кожа,затоа фино му е,и малце смешкај се,ама под брк.Ќе видиш каде ќе води ситуацијата.

  Треба да има реакција од негова страна.Ако нема,не превземај ништо. :D
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.332
  И јас би играла така :rofl:
   
 3. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Еве јас ќе дадам едно општо мое лично размислување, дека според мене најубава тактика е да бидеш она што си. Значи пред него биди природна, искрена, позитивна, нека те запознае таква каква што си, верувајте ова навистина и тоа како помага ако е тој заинтересиран. :)
   
  На srcekrsacka и Lux им се допаѓа ова.
 4. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.431
  Допаѓања:
  76.082
  Пол:
  Женски
  Мислам дека I got it. Ха.
  Се важи сето ова доколку се работи за чешкање? :D
  Шала на страна,(со другарка ми секогаш се чешкаме по рацете, онака нежничко) успеав да му скренам внимание криво-лево со ова чешкањево. Ма ќе бара он вакво чешкало како мене, ама се сомневам дека ќе најде.
  И после пофалбите, цело време беше ладен - колку само мразам вакви типови, а секогаш налетувам на нив, оф.
   
 5. Boka.A

  Boka.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  10
  Хаха, ми се допадна твојот коментар!
  Навистина и до големо откритие си дошла, но може да ти додадам нешто?
  Кучето треба да биде во стил онака ... развиено нап. вучјак, самојед хаска итн!
  Иначе фала! :talk: :D
   
 6. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.004
  Допаѓања:
  24.980
  На TheIdealMe, Cloee и TeddyGrey им се допаѓа ова.
 7. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  623
  Темата ме потсеува на оние страници од тинејџерските списанија када на големо се раскажува како да се ќари симпатијата :D ! Искрено, смешно ми е и банално да се изнаога разработена тактика која ќе ни помага да стигнеме до срцето на некој! Ми се чини не постои таква тактика, или барем нашата тактика не може кај секого да влијае! Секој си е сам за себе, со свои интереси, желби и карактерни особени...па тргнувајќи од овде тоа значи дека во заведувањето не постои правило и уште помалку тактика која ќе не води до успех! Многу вештачки би изгледало ако целото запознавање и флертување се сведе на некоја замислена стратегија, полесно би било ако се се одвива спонтано! Мислам многу поприродно би било ако не се придржувате кон некој зацртан план...оваај тактика де... 8)

  Ама ај вие си знаете, па како сакате правете! ЈАс не би се потпирала на некоја тактика за да заведам некој! Тактиката да, ама во врска или брак или пријателство кога некој веќе го познаваш и знаеш каква тактика да употребиш! :geek:
   
  На Lux му/ѝ се допаѓа ова.
 8. lady19

  lady19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2010
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  11
  Девојки/машки давајте совети :) Одамна си се свиѓаме со еден тип, арно ама јас имав дечко па го одбивав, тој фати женска потоа..пред неколку месеци бевме на кафе, ама тој е многу стегнат,нема храброст да ми признае нешто, а јас по природа срамежлива па уште од ситуацијата како се стегнав..јазикот ми се врза..и ништо не бидна...престанавме да комуницираме од непознати причини :D сега на типот пак му текнало да ме викне на кафе, и јас сакам да биде нешто , ама не можам да ја трпам таа тензија..сакам да се опуштам, да го охрабрам и него малку (иначе и двајцата сме да кажам мутави зашто имавме долги врски и флертот ни е слаба страна) . :)
   
 9. zanana

  zanana Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  Закачи една ракија пред состанок...
   
  На ku4ence, Згодната, blady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. NATALIJA89

  NATALIJA89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  42
  Епа смени ја таа монотонија девојко,најдете си теми за разговор,ти пробај да флеруваш со него,онака што се вика заведи го,погледот нека зборува,да видиш и тој како ќе се опушти.Тоа е,не бива ако се свиѓате да не испадне ништо.Потруди се ;)
   
 11. Miracle16

  Miracle16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  20
  Дај му некој страствен поглед што нема да го заборави... што ке го натера да мисли на тебе нонстоп...тој самиот ке ти се приближи :) испробано е верувај...другарка ми му направи така .. ... по неколку дена тие веке беа во врска. :)
   
 12. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.998
  Јас го играм Гватемалскиот танц на плодноста :wasntme:
  Секогаш ми успева :$

  :D :D
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.619
  Ако мене ми се допаѓа неkоја девојка не треба да ме заведува,ако не ми се допаѓа бадијала ке заведува.
   
  На Angel4eeee и shiningstar им се допаѓа ова.
 14. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.006
  Допаѓања:
  5.285
  Е мене никогаш не ме бивало за тактикиве, можда зашто и не сум имала можност да ги користам.
  Јас едноставно пред машко што ми се свиѓа целата се кочам, незнам што да кажам и се плашам да не треснам некоја глупост а уствари плашејќи се стварно ќе лупнам нешто и после ми иде да се убијам! :D
  А вака ако ми било само за мување и ништо посериозно, сум немала некоја потреба за тактика за да го освојам, ми било само за една вечер (или еден ден :D) или пак онака кога ќе ми притекне и не сум му се замарала многу многу. А и многу мразам кога ќе се затрескам во некој тип што си мислам дека е 'над моето ниво' па морам да внимавам што зборам пред него, да се прикажам во најдобро можно светло пред него и бла бла, разни тралалајки. :D А вака, имаше еден дечко што си постоеше некоја искра помеѓу нас иако it was never meant to be де, и со него бев тотално опуштена, се знаевме само една недела а можевме да зборуваме за скоро се, немавме никакви пречки меѓу нас и си бевме слободни. Ама кога подобро ќе размислам можеби така сум се чувствувала зашто не сум мислела со него нешто посериозно.

  Значи, тактикиве мои во главно ми зависат од типот на машкото и од тоа што јас го сакам во моментот. Ако типот е поопуштен, и не е некое главно фраериште околу кое се врти цело Скопје, т.е женската популација немам некои посебни тактики, ќе му пријдам најприродно и муабетот верувам ќе ни тече супер. Истово важи и ако не планирам нешто сериозно, само мување и тогаш не се замарам многу. Е сега, ако намеравам врска или типов е она истото фраериште што го опишав погоре, ќе бидам малку повнимателна, ќе мислам два пати пред да превземам некој чекор и така. :)
   
 15. MysteriousG

  MysteriousG Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2011
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  28
  Абе само со поглед најсигурно е .. :lol: :lol:
   
 16. maja.kostovska

  maja.kostovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  192


  амм да :D и јас се сложувам 8)
   
 17. Justinna

  Justinna Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  29
  ахахха ... И упорно 2 саат чита иста страна :clap: :P
   
 18. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  бидете сигурни дека вредите и игнорирајте го,ако не упали тоа сигурно нема со пуштање така брзо ќе ве откачи,ако не успеете сфатете дека иде нареден и може ќе знае да ве цени ;)
   
 19. behappy

  behappy Активен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  2
  На забава кај другарка ми...јас испаднав и тој испадна веднаш по мене..јас бев засрамена но не можев да се воздржам па го бакнав осетив дека и тој ми возврати...па во врска сме :* .. и лудо заљубени сме си
   
 20. Mistery

  Mistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  1.625

  бидете сигурни дека е најсигурно со поглед ;) најсигурно дека нема ништо да се случи 8)
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.