1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тактики за освојување на машко?

Дискусија во 'Сингл' започната од CVETENCE, 29 април 2010.

  1. aloxa

    aloxa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    тактика, не треба многу :)
     
  2. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    За мене нема тактики. Јас сакам директност, без многу меткање-плеткање.
    Али, почетна ситуација (како што напишавте погоре) е со поглед.
    Гледај го, подсмешкувај се, така ќе му дадеш до знаење дека го симпатизираш. :)
     
  3. danniela5

    danniela5 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2011
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    881
    Пол:
    Женски
    За да му се приближиш сите велеа „ Намигни му, секогаш успева“ ама ни тоа не и успеа на една другарка...
    И после велат само жените биле комплицирани..
     
  4. Mistery

    Mistery Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.626
    Ќе ти кажам што секогаш успева за да му се приближиш.....: - "ЗДРАВО" !!!! :!:
     
    На EleMental, GreenEyedT, danniela5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Едно „Здраво“ во живо прави чуда. Многу пати успеало и ќе успева. Комуникација луѓе, а не лајкови!
     
  6. themen123

    themen123 Активен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2011
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    5
    mlad decko bara devojka za druzenje. kontakt inbox. stop pederi. hahahahahahahahahahahahahahaahahahah vaka na TV se pravi. ama ima rezultati veruvajte :D::DDD
    [mod-kirilica:talyn4f6][/mod-kirilica:talyn4f6]
     
  7. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.136
    Допаѓања:
    4.106
    :!: Многу лош совет, не се чудете што не ви функционира! Со игнорирање само ќе му ставите до знаење дека не сте заинтересирани па дечкото ќе си ја брка наредната најдобра шанса. Во ред е да бидете свесни дека вредите, но не е во ред да игнорирате.

    Наместо тоа користете поглед, кажете здраво, :) насмевка(не мора да се клештите, туку онака природно) напрајте неврзан ненаметлив муабет, ако е посрамежлив предложете нешто да направите заедно: заедно да си одите дома, да се прошетате низ некој трговски центар во близина, демек да видите што има интересно или нешто слично... па видете како оди работата. Некогаш ќе упали од прва, некогаш треба неколку пати, некогаш нема да упали(ако не е ич заинтересиран. џабе е све) - нема готови рецепти за таа работа.
     
    На Blondy90 и Hipica им се допаѓа ова.
  8. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Сведок сум на девојчиња кои убаво се однесуваат со машките а тие или се прават недостижни за нив зошто забележале дека им се допаднале,или ќе ги искористат за едно мување и готово,па ако таа се заљубила после следи разочарување...не за џабе машките фините девојки ги откачуваат за некоја недостижна за нив.
    и јас предходно бев мирна фина па само бев разочарана,а одкако добив совети како јас да бидам на почеток недостижна почнаа како кучиња пред месарница да бидат.
    Не секогаш треба убаво да се однесуваме со нив,мошеби само ќе речат види ја оваа се интересира за мене,лесен плен е...
     
    На Name му/ѝ се допаѓа ова.
  9. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.193
    Допаѓања:
    2.518
    Mnooooogu mi se sviga edno dete.Ucime vo isto skolo,dvajcata sme prva godina.E sega,ne se znaeme kojznae kolku,onaka samo se pozdravuvame.Btw denes go izguskav :rofl: :D
    Aj kazete mi kako da mu se priblizam,da staneme pobliski,sto da zboram so nego koga ke go vidam?(posto sekoj den celo vreme go gledam vo skolo:P:) Ajde helppp:D:D<33333

    P.S:izvinete sto pisuvam latinica ama neso mi zafrkava kompjuterov :|
     
  10. Anastasija25

    Anastasija25 Активен член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Истото ми се случува и мене само што јас сум во ист клас со него |( прва год. сме и двајцата и нема начини да станеме поблиски во школо разговараме за теми поврзани со школо на пр. што имаме за учење тестови :tmi: а и не живееме ни излагаме на исти места. Како ли да му се приближам ?? без да биде многу очигледно :$ ;(
     
  11. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Уште од старт се тргнува со еден вид на лага (туку и денов го одбрав за постирање), бидејќи тактизирањето обично подразбира такви топло-ладно, ингорирачки или не знам ти какви други видови глумења лудило. И целиот тој мајнд-фак на крај води до тоа едната, а неретко и двете личности да се изе*ени (ама не на оној убавиот :geek: начин).

    Клише е, ама и неоспорна вистина дека само онаков/ва каков/ва што навистина си ќе имаш успех... Кога ќе размислам подобро кога со некој треба да бидеме, нештата едноставно се подредуваат и убавото е во тоа што да се кликнеш подразбира дека спонтано и најприродно ти доаѓа да разговараш на било која тема, да се допреш, ама баш сВе...

    Туку не е проблем често чинот на освојување (што веднаш води кон тоа дека изборот на партнер се посматра низ трофејна некоја негова репрезентативност и е воден не само од лични, туку повеќе од задоволување туѓи критериуми), бидејќи многу полесно е да се придобие некој, проблемот е задржувањето и одржувањето на врската - правилни апдејти, севисирања, балансирања итн. И тврдам дека денес се помалку има љубов, онаа чиста есенција на чувството, има многу разменување телесни течности и илузии како нашата врска е нај, нај и потоа на првиот тест паѓа, море се дави во вода, а и многу припаднички на нашиов пол се како Шеќуре (не е лик од серија, од книга, ама небитно е и тоа), а ни другата страна не е порана, угоре високо, удолу длабоко.
     
    На Juicy03 и kravce им се допаѓа ова.
  12. Xepp

    Xepp Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    428
    Значи вака ододамна ми се допаѓа едно машко и онака обично сме си блиски,како со сите така со него ова она...Па мојот најдобар другар го прашал за мислење за мене дали сум му симпатична и се тоа онака уз муабет да не се примети и тој му рекол дека сум симпатична и дека сум убава но јас не сум тоа што тој го барал...Му се допаѓала една друга девојка.И сека шо да правам јас да се сменам или...
    П.С. Кога и да минувам и ако е тој во близина и ако се свртан накај него тој ме гледа но така со остар но шмекерски поглед. Стварно ме збунува :?:
     
  13. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Мислам да не се менуваш воопшто, зашто неможеш да знаеш што всушност он бара. Сепак мислам да си се тргнеш од него, и да си бараш некој кој ке одговори на твои критериуми ...
    Сепак и не секад вреди да се менуваш за некој.

    Биди си таа што си, ке с енајде некој кој бара иста таква ко тебе ;)

    не се залажувај дека ако се смениш дека ке бидеш со него. минимални се шансите за истото. Он више си одбрал , т.е. си нашол таква ко што бара
     
    На XMaN му/ѝ се допаѓа ова.
  14. DeepBlue

    DeepBlue Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    1.097
    провиден е од далеку ....
    супер си била, убава и шо ти знам ама он не барал таква бла бла бла едноставно не му се свиѓаш и тоа е тоа само работата е што неможел апла така да ти каже
     
    На XMaN му/ѝ се допаѓа ова.
  15. XMaN

    XMaN Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.307
    Допаѓања:
    2.370
    Како ќе се смениш, ќе правиш пластична операција или перење мозок да ти сменат карактер? Не зезај :D .

    Не му се свиѓаш на дечкото, сум бил на негово место и слично сум одговорил а тоа првото е само ако ти биде пренесено да не се налутиш :).

    И јас гледам многу девојки што ми се интересни ама ако не ми се свиѓаат си останува само на поглед.

    Сега знае дека го свиѓаш и некогаш може и да ти пријде ама засега ти се шансите слаби :).
     
  16. Xepp

    Xepp Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    428
    И јас така мислам...Ама и тој е од една страна виновен прво ќе те заведе а после ти ...
    Како и да е ќе ве послушам и нема да се трудам заради едно машко карактерно целосно да се променам..не вреди,но сепак
     
  17. misscharmy

    misscharmy Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Ве молам помогнете ми...
    За прв пат се заљубив и тоа во најверниот другар. Се дружиме неколку месеци, отпрвин ми беше само другар, но во последниот период го засакав повеќе од тоа. Си праќаме погледи, кога сум болна прашува како сум ( да напоменам во исто одд. сме ) , но пред една недела многу ме навреди. Се скарав со најверната другарка и очекував поддршка од него но, он само се насмеа на тоа. Мене ми падна многу тешко и се расплакав пред него. Вечерта ми прати многу чувствителна порака каква што на никого друг му нема пратено. Запознав една подобра личност во него. Исто така мојата другарка која никогаш ме нема излажано ми вика дека ме сакал. Незнам што да правам. Прочитајте, ве молам :)
     
  18. Xepp

    Xepp Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    428
    Вид вака ова ми изгледа како во филмовите романтично знаеш двајца најдобри другари се вљубуваат еден во друг и така знаеш се среќаваат на некое романтично место и одеднаш паѓа првиот бакнеж.Искрено би можело така да биде едноставно договори се со него да излезете на некое место знаеш зајдисонце,вие на ридче пријтно време ветрето полека си дувка и вие си равите муабет и доаѓа моментот кога вие ќе претанете одеднаш да зборувате и ќе се бакнетеее. И од тогаш среќно ќе си живеете .
    Кратко и јасно кажи си му она што го чувствуваш но во лице насамо и немој нашколо излезете за тоа специјално, а ако те сака тоа веќе навистина ќебиде романтичен филм. Од кај знаеш испробај си ја среќата и те молам без многу планирања само тоа спонтано ќе си дојде на свое место :*
     
  19. Strawberry.6

    Strawberry.6 Активен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    10
    Најдобра тактика да си играш топло-ладно. Само да не се заборавиш и да претераш па да му здосади и да те отера у **
     
  20. mfox

    mfox Активен член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    mi treba pomos pls
    vaka sega se imame muvano ednas i deka ja ne iskacam u posledno vreme ne sme se videle nasamo
    na uciliste se vrtka okolu mene i sekogas me pozdravuva so baknez blisku do ustata,isto taka sekogas koga ne go gledam koga e pozadi mene me guska od grb i me baknuva na obraz,mnogu mi se svigja i neznam kako da mu kazam ili kako pak da se muvame ...moze li nekoj sovet od poiskusni :*