1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тактики за освојување на машко?

Дискусија во 'Сингл' започната од CVETENCE, 29 април 2010.

  1. Gosling

    Gosling Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    257
    Пол:
    Машки
    Мој најдобар совет е да поработите малку на смислата за хумор и да си дозволите понекогаш да се насмеете и на глупава машка шега... немојте да мислите дека е секогаш е попривлечно да оставите впечаток колку сте вие паметни и созреани ;)
     
  2. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    За жал секогаш е така...пагаме на зборови, симнување звезди...јас на тоа поле неможам во никого да имам доверба повеке
     
  3. Boomgirl

    Boomgirl Активен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2012
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    25
    Lugje pomagajte.!
    kako da primetam ili da svatam deka me saka..!?
    Velat deka e mnogu sramezlivo dete.Epten.!
    Me salka ili ne nz.
    Sakam da probam da go osvojam..no se srami za se.. Kako da bega so znam..se plasi li od mene ..?
    Koga kje mu zbornam samo se nasmevnuva mn slatkoo.a ne vozvrakja..Koga ke svrtam pogled celo vreme me gleda,a koga ke go poglednam go vrti pogledot.
    Navistina bi sakal da bidam so taa licnost..kako da go osvojam..?
    na fb e drug mi pisuva prv no vaka vo zivo ...
     
  4. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски
    ^ Па штом пишувате на Фејсбук, договорете се да се најдете некаде сами. Може кога ќе бидете сами ќе биде малку по опуштен. Нема ништо страшно во тоа да го превземеш првиот чекор, изнудувај му насмевка, биди своја, биди интересна, сигурна сум дека ќе се опушти.
     
  5. westside-girl

    westside-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Тактика за да фатиш машко??? Ма дај молимте. Не е некоја квантна физика
    Додека шараш со погледот пробај да ви се спојат погледите задржи така неколку секудни и после тоа насмевни се онака најслаатко на свет.Пази да не го праиш ова навечер у кафич каде дечкото е на др крај од просторијата затоа што големи се шансите да ти пријдат 5-6 момци.(прверено хаха)
    Додека сте у друштво и паѓаат зезанции обрати му се токму него и со некоја добра шала дигни му ги малце акциите,да се почуствува вреден во твоите и очи и кога ќе добиеш искрена насмевка од негo пропратена со молк(обично на типовите у тој момент у глава им се врти само едно нешто сите гледаат колку јак фраер сум) потоа прави се како ништо од ова да не се случило и како тој да не е тука.Типот има да полуди по тебе.Тој во тој момент се почуствувал толку воздигнато и постојано ќе трага по тоа.Машките сакаат девојки што им помагаат да си ја зголемат самодовербата.
    Бидете опуштени и отворени за флерт.Ниедно машко во диско нема да ви пријде ако сте напраиле "круела фаца" па и бијонсе да сте.И ништо страшно ако се насмеете или возвратите на глупавата досетка на некој дечко можеби неговото супер згодно другарче го гледа сето тоа.
     
    На cresa-jagoda и lokumche им се допаѓа ова.
  6. Ann99

    Ann99 Активен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    Баш би сакала да заведам но просто незнам како :worried:. Момчето ми се свиѓа а ретко го гледам единствено го гледам само на базен се знаеме а и незнам какво мислење има за мене :( Ве молам помогнете ми и ако има одговор некој на овие следни прашања нека ми одговори: „Како да дознаам што мисли тој за мене?“, „Како да се однесувам со него?“ и „Како да го заведам?“ и веќе јас на фејсбукот скоро цело време му лајкнувам слики а тој ништо едноставно незнам како да се однесувам :worried:
     
  7. sd.girl1

    sd.girl1 Активен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Здраво девојки. Момчето кое го свиѓам живее не многу далеку од мојата куќа и ретко го гледам. Пред некоја година тој ме свиѓаше мене и низ цело школо другарките разгласија дека сне биле во врска. Но таја врска не траеше долго.Нешто чудно се случи и се заборавифме. Е сега ве молам помогнетеми. Што да направам за повторно да се заљуби во мене? Ми е страф да му пишам на фејзбук затоа што сигурна сум дека нема да ми врати на пораката. А со неговите другари не сум воопшто блиска. Јас сум од Прилеп и сега за неколку денови ќе има „Пиво Фест„ . Сигурна сум дека тогаш ќе го видам. Паа... ако можете да ми кажете „Како да се однесувам со него?“ „Дали да го гледам цело време?“ „Да бидам ли во негова близина’ ?
    Ако имате некаков план кажете ми ќе ми биде од корист! :*
     
    На Ann99 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. doll.a

    doll.a Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    1.315
    Допаѓања:
    3.253
    Пол:
    Женски

    Не знам зошто да не се обидеш да му пишеш на фб немој да бидеш толку сигурна дека нема да врати никогаш не вели никогаш нели ?
    Ама добро чим си сигурна дека ќе биде на Пиво фест биди во негова близина а и можеш така да го погледнуваш па и насмевини му се а и ако се знаеш лично можеш да идеш да се поздравиш и обичен муабет да направиш :)
     
    На sd.girl1 и Ann99 им се допаѓа ова.
  9. sd.girl1

    sd.girl1 Активен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Благодарамм :*
     
    На doll.a му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Macushkaa

    Macushkaa Нов член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    608
    Допаѓања:
    155

    Пишиму демек за некој лајк да ти ставит дај му некој линк од страница.. па ако ти ставит лике или ако ти пишит продолжи со муабеТ.. :D
     
  11. mili4ka123

    mili4ka123 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    1.101
    Допаѓања:
    2.333
    Пол:
    Женски
    Ова со лајковиве на групи и не ти е баш добра идеа, барем јас така мислам :D
    Можеш пример да го прашаш дали ќе оди тој на пиво фест, и нешто околу тоа можеш да почнеш муабет.. па ако не ти враќа, тогаш нели на пиво фест ќе го видиш,ќе одиш докај него, ќе го поздравиш, некој муабет.. да се потсетите нешто на старите добри денови :D
     
  12. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Хаха.. ме изнасмеа насловов. Мислиш тврдина сме па ќе треба да не освојуват, тактички, стратегиски...

    Машките генерално не сакаат да бидат освојувани. Повеќе сакаат да освојуваат.... барем по мене ако судам. Така да твоја цел е да го привлечеш.
    Во врска со тоа колку е важно да се рекламираат атрибути: поентата е да се открива со мера. Златното правило во оваа работа е: тоа што не го гледам е посекси од тоа што го гледам.
    Ти треба да му ја подотвориш вратата не да му покажеш што криеш позади неа. Така да цицки на послужавник или минич до пич не ти одат во прилог ако сакаш дечкото да мисли на билошто друго освен секс.
    Значи треба да откриеш онолку колку да се гледа дека имаш квалитети под облеката, но не премногу за да не биде непристојно или да добие погрешен впечаток за тебе. Машките, по мене, мораш да ги стимулираш визуелно за да им го привлечеш вниманието. Не дека е единствениот начин ама е најдобриот начин (зашто генерира најголема привлечност). Физичка привлечност е добра појдовна точка.
    Во врска со однесувањето: има универзални работи што палат и кај машки и кај женски пр: хумор, топлина, добрина, ведрина, ентузијазам.... Способноста да направиш муабет со човекот е незаменлива. Колку попријатно, колку поудобно се чувствува со тебе толку подобро. Исто така универзална ствар: комплименти. Сите сакаат комплименти. Не претерувај, треба да знаеш да ги пласираш, нормално.
    Друга ствар: флерт. Е ова е важно. Клучна работа: досега можеш да бидеш забавна, паметна и да си имате муабет, и да бидеш бомба, ама тоа не ги преминува границите на пријателство, а тие граници мора да бидат преминати на вака или онака ако сакаш да напредуваш во нешто повеќе од пријателство.
    Не е нешто што се учи на памет, се учи преку пробување ама еве: смешкање, заводливи погледи, намигнување... се основни работи.
    Следното ниво е допир. Ова е веќе очигледен знак. Прегрнување, гушкање во образ, ставање на твоја рака врз негова... апла очигледно веќе.

    Ако и после се ова не му текне, грабни го за врат и залапај го. Белки тогаш ќе му светне.

    Тоа е тоа од мене, се надевам дека ова некому ќе биде корисно.
     
    На cresa-jagoda, ubavica25, kikikikirika и 12 други им се допаѓа ова.
  13. Mister.Fix

    Mister.Fix Активен член

    Се зачлени на:
    19 август 2012
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    21
     
  14. Caitlin

    Caitlin Активен член

    Се зачлени на:
    29 август 2012
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    26
    Една заводничка насмевка :D
     
  15. Boomgirl

    Boomgirl Активен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2012
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    25
    Заводлив поглед и насмевка би требало да биде доволно за да ти пријде 8) :emo:
     
  16. Kathlin

    Kathlin Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    232
    Ехх тоа е барем лесно еден поглед и ке ти ги лиже нозите :D
     
  17. Ella.313

    Ella.313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2012
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    149
    Пол:
    Женски
    Зарем до таму дојде работата,ние да освојуваме ??Ццц,страшно и патетично УБИВАЊЕ НА МАШКОСТА а воедно и на женственоста ти се вика ова..Не е природно..
    Жената треба да заведе со поглед,со дискретна насмевка т.е.да даде знак дека и се допаѓа некој а тој некој треба да и пријде и да го направи првиот чекор.
     
  18. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Мене па твојов став ми е патетичен. До кога ќе глумиме принцези заробени во висока кула кои чекаат да ги спаси принцот на бел коњ? Не сме ли доволно способни да ги преземеме работите во свои раце?!
    А после ќе се жалиме што наместо нас, некој маж вработиле... |(
     
    На vitomir, Name, sweetgirl1106 и 3 други им се допаѓа ова.
  19. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Ќе зркаш како некоја будала дирек во очи..
    е сега ако си запијана можи ке го послужиш и со насмевка
    а ако не си директниот поглед е доволен :)
     
  20. Moretti

    Moretti Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    1.051
    Ke go poglednes pravo vo oci i napraj mu nekoja tazna faca ke ti prijde 100% ili pak nasmevni mu se i namigni a moze i da mu se iskrivis :D