Талент

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Gordana10, 12 јануари 2010.

 1. ariel333ariel

  ariel333ariel Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  глума,цртање,математика,гимнастика,танцување...
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.931
  Допаѓања:
  45.475
  Пол:
  Женски
  Единствените таленти за кои ме бидува и ги поседувам се, -глумење ,танцување стомачен танц, делење совети и ислушување како психијатар или психолог, и чување на деца :D другото потешко...
   
  На Lolo5 и 2212 им се допаѓа ова.
 3. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.364
  Допаѓања:
  4.278
  Пол:
  Женски
  Сеуште не сум го открила. :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  И јас понекогаш имам потреба да цртам, сликам, тетовирам... Како некоја мистериозна енергија да минувљ низ мене и ме тера да творам... Се прашувам дали е тоа талент. Талент, колку што разбирам јас, е нешто што со леснотија можеш да го направиш а и не можеш потоа да го ојасниш како си го направил истото. Нешто како ракотворба, оригинална, што другите и не можат баш да сватат како си го направил тоа и се обидуваат, ама не можат баш исто и им е чудно како можеш. Некои работи некои подобро ги изведуваат од останатите, некои ги бидува за математика, некои за ликовно, трети пак ги бидува за физичко но, тоа е друга тема, за интелигенција. Ете јас знам да свирам на гитара, сама се научив. Имам слух колку за толку. Во мои очи, некој колку и да се труди да научи не може оти нема осет за ритам. А, ги има и такви некадарни, што со малку труд успеваат да отпејат по нешто. Јас можам да отсвирам и да отпејам истовремено( иако не ме бидува за пеење :D), а веројатно и на други полиња сум трескавична, само што сум се испробала.
   
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.480
  Допаѓања:
  47.128
  Пол:
  Женски
  Имам талент за пишување текстови и за глума.
   
 6. girl__20

  girl__20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  Имам талент за цртање..:D
   
 7. nencunen

  nencunen Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2015
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски


  HOPE YOU LIKE IT :)
   
  На marija305, Petra777 и Lolo5 им се допаѓа ова.
 8. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.992
  Пол:
  Женски
  За правење глупости :D
   
  На Lolo5 и Rama им се допаѓа ова.
 9. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.992
  Пол:
  Женски
  Преубава боја на глас. Неспорно имаш талент.
  Пробај вибрато да скратиш. Нема потреба да го употребуваш пречесто, инаку немам замерка. :) Сопран 2?
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Matea Ballerina

  Matea Ballerina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2018
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  Имам талент за балет,танц,пиано,технологија
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.561
  Допаѓања:
  10.945
  Пол:
  Машки
  Имам талент за пишување на литературни творби. Во основно и во средно пишував поезија, но со текот на времето загубив желба да пишувам интензивно и во континуитет. Сега ретко знам да напишам нешто за своја душа , колку да ми олесни на душата и да го ослободам умот. Инаку имам учествувано на натпревари и имам добивано награди и пофалници. Но со текот на времето разбрав дека хартијата трпи се и дека немам причина интензивно да пишувам .
   
  На marija305 и Lolo5 им се допаѓа ова.
 12. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.054
  Пол:
  Женски
  Споредна важност има талентот денес, треба само да немаш срам.
   
  На Lolo5 и poenta им се допаѓа ова.
 13. Co0kie

  Co0kie Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2017
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  283
  Пол:
  Женски
  Јас би рекла дека како помала немав некој голем талент за цртање, но многу се трудев и со многу напор достигнував до убави цртежи. :) Други таленти ми се глума, литературно читање, поезија, пишување, одбојка, трчање...:rofl:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  4.295
  Пол:
  Женски
  За тверк:tmi:
   
  На Tokyo. му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.271
  Допаѓања:
  20.550
  Пол:
  Женски
  Цртање, поезија, проза, литературно читање, јазици, природни и општествени науки.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
 16. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.362
  Допаѓања:
  115.038
  Пол:
  Женски
  Талент за пишување ми рекле дека имам сите професори по македонски до сега што ми предавале, тоа ми е од татко ми наследено, имал поезија лични дела и текстови по весници и списанија објавувано, награди земано за пишување... И за цртање не бев лоша, само откако немам ликовно целосно прекинав, немав време за тоа некако и сега сигурно ич не сум у форма. А за технички работи, склопување и тоа исто ептен ми оди, да правам кутии, да лепам, макети, куќи од дрво и каменчиња да правам, тоа ептен сакам.
  И учам јазици брзо... И за пеење во 1ва на крај кога ме слушна професорката како пеам се лутеше зошто во хор не сум отишла, а мајка ми ко мала имала и група за пеење, па веројатно сум наследила и јас некој талент за тоа.
  Сепак конкретно немам баш одреден посебен талент, што и да фатам искрено ми оди, брзо сфаќам и учам, може затоа.
  Повеќе сум посветена на "бубаторските способности" што се вика за теорија повеќе и такви работи него за некоја практика и талент. Можеби можам многу да се посветам на нешто ама ете се имам одредено кон друг приоритет и тоа ми е како главна цел. Мислам дека и талентите се наследуваат на некој начин, но и со работа се се може ако имаш желба.
   
  На Moon.Girl и cresa-jagoda им се допаѓа ова.