1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Талент

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Gordana10, 12 јануари 2010.

  1. Braveheart

    Braveheart Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    609
    Допаѓања:
    94
    Свирам гитара.
    Еднаш имавме јавно настапувано со една другарка, таа беше водечки вокал, но повеќе си свиркам онака за душа. Најдобро знам преку музика да се изразам.Понекогаш ми е криво што не одев нижо музичко :(
     
  2. cackicka

    cackicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2010
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    pa 'talent'ako moze da se kaze moevo ok togas e vaka znam nogu dobro da go igram stomacniot tanc a perfekto izveduvam koreografija za rap i r & b muzika...isto taka i pop muzika pa i dtugi tanci..
    znaci so tancov sum kul..
     
  3. Depchu

    Depchu Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Амм..па да не испадне дека се фалам,ама навистина добро ми оди цртањето.Како помала (во основно) мнооогу ме форсираа,ме испраќаа на ликовни колонии, конкурси..бла бла.. :D Наставничката уште тогаш најверојатно забележа дека има „нешто„ во мене :lol: Онака тогаш ме нервираше се тоа..премногу бев напната..секогаш ЈАС за се.. :? Сега во средно веќе немаме ликовно и можам да кажам дека ми недостасува ств ..некако празно ми е :? Некогаш знаат онака да ме мавнат некои флешови па да нацртам нешто „боли глава„..ама во последно време поретко се случува тоа.. :D :D Иии..сега нешто најново: Открив дека имам и некој талент за пишување хаха :idea: :lol:Пред некој ден така ств нз што ми се деси..седнав и пишував текст до 6 сабајле..реакција од тие што го прочитаа: НЕ СИ ТАЧНА!!! хаха ;)
     
  4. FeminaAddicted

    FeminaAddicted Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Мислам дека имам талент за пеење.. сум била на повеќе конкурси и добри ми одеше до сега. Ме тераа од дома средно да се запишам музичко, но не се запишав бидејќи тогаш немав голема желба за разлика од сега :( Многу се каам што не се запишав тогаш.. можеби до сега ќе бидеше нешто од мене .. хаха :lol: :lol:
     
  5. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Јас да се надополнам, иако можеби не спаѓа во таленти, умеам да кревам веѓа исклучиво левата :)Некои велат дека тоа е знак на итрост и интелигенција :) ( јас да си се пофалам :lol: ) Сум видела и луѓе што можат да ги мрдаат ушите или да го виткаат јазикот :) Имате ли вие некој ваков „талент“ :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Еве на темава, што научив за талентот.
    Често ние ги поистоветуваме поимите НАДАРЕНОСТ и ТАЛЕНТ. Но во суштина тие не се исти. Она што ние најчесто го сметаме за талент, тоа е всушност надареност. Додека пак талентот е повисок степен на развој на способностите од надареноста. Талент е кога личноста нештото го изведува на креативен и поинаков начин од другите надарени. Еве преку пример:
    Ако некој е надарен за математика, тоа значи дека може да ги решава задачите побрзо од другите. Тоа е надареност, не талент. Талентиран за математика би бил оној кој може сам да напише на пример збирка со задачи кои подоцна ќе можат да се решаваат.
     
  7. elenileni

    elenileni Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    Talentot e dar od Boga,eve primer mojata cimerka ima izvonredni glasovni sposobnosti,gi znae site pesni od Vardar do Triglav,go ima istiot glas kako Kaliopi,navistina no, nema kade da gi pokaze svoite vokalni sposobnosti...za maler sekogas go ispusta rokot na audiciite vo drzavava,iako ne se koj znae sto i gi nema mnogu :( ...ako moze nekoj sovet,kako da gi istakne svoite vokalni sposobnosti...pozdrav
     
  8. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.718
    Допаѓања:
    150.568
    Ијаааааааа ете ти уште еден мој неокткриен,сега откриен талент...затоа ли јас сум толку умна и паметнаааа...ахаааа...а десната не можам.Баш ќе проучам дали има врска со интелигенцијата и ако има поише него ли она со левата рака (патем пишувам со десна,цртам со лева) секаде ќе се фалам!!!!
    Имам бе...имам за цртање и цртам секаде...како мала со лак за нокти сум цртала по намештајот,а со креони по ѕидовите,во школо имав најубава купа,а сега дома имам катче што смрди на маслени боички.
    Имам и за пишување,(наводно)имам добиено и доста добри критики,темплум порано ми беше главна занимација...имам ставено нешто тука,ама не е ништо од врвните денови...ова последно,пролазно и во болка...јбг...Во основно напишав текст од кој плачеа сите наставнички и наставници и го читав на патронат и сите беа тажни во публиката и се чувствував како да сум на врвот на кариерата,како сите соништа да ми се остварени! :lol: :lol: :lol:Не верувам во овој таленат многу,ама ако така рекле некогаш...вокеј! :lol:
    Талентиве ми се од татко ми наследени,се надеваше дека еден ден ќе напишам книга...абе тате бе,тате...
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Хехех Лилит си се најдовме ние :lol: И јас десната за жива глава не можам да ја кренам, а за левата немам проблем, дури почнав и несвесно да ја кревам, и во друштво така кога ќе седам, ќе ме прекори некој „ Спушти ја веѓата “ :lol:
    Ама шо убаво е така, кажи Лилит, имаме предност во флертот :lol:
     
  10. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    a jas imam talent da gi iznerviram lugeto :lol: :lol: :lol:
    se seguvam, imam talent ili nadarenost za pisuvane (mnogu sakam da pisuvam,osobeno koga se custvuvam loso,toa me smiruva) i matematika, za matematika mozam da kazam deka ni e vo krvta,familjarno ja sakame,ne biduva za sesto sto e povrzano so matematika :) pozz
     
  11. Pipito

    Pipito Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    58
    Мој едини талент е креативност.. и баш поради него јас можам со малку креативност да создадам и направам што ќе посакам..
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Во различни периоди различни напливи на таленти сум имала. Едно време шиев, купував модни списанија и Бурда , материјалчиња од Бит Пазар и Турска Чаршија. Интересни парчиња имам направено. После се преориентиеав кон сликите т.е фотографиите, сликав се и сешто а најдобрите ги вадев. Па едно време собирав цвеќиња, ги сушев, правев слики и ги урамував, моментално дома имам 6 такви слики, три мали една средна и две ептен големи и сите ми се на ѕид ставени .
    Инаку за пеење сум антиталент ама затоа свирев во оркестар :D .
    Сум имала и други обиди да бидам креативна ама овие ми се најуспешните :)
     
  13. Wind

    Wind Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2010
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    28
    Пеење, спорт и играње :)
     
  14. maleckata.22

    maleckata.22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    17
    Играње и спорт.Кошарка и ракомет :)
     
  15. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    пишувањето голема страст и голем талент ( бар така викаат другите)
     
  16. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.328
    Допаѓања:
    5.841
    Треба само да започнам да пишувам нешто било што и потоа се занесувам во тоа што го пишувам и само ми надоаѓа инспирација,но не секогаш има денови кога не ми е до ништо ми иде цел ден да го преспијам :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Tamarax3Ronaldo

    Tamarax3Ronaldo Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    6
    Карате, пеење, сликање, танцување (особено трбушен плес :D ) и креативност.. :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. AngelGirl

    AngelGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2010
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    78
    Пааа имам и ја по некој талент ....... Свирам гитара имам и настапувано едно 3-4 пати сеа си свирам само за своја душа , инаку и пеам во хор не сум некој голем талент ама има , исто и овде сум имала многу настапи , имам некој тален за пишување па имам и добиено по некоја награда во училиштето и за крај мислам дека најголеми тален ми е за цртањето , па во план ми е ако имам некоја прилика и да се усовршувам некако :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.138
    Допаѓања:
    88.596
    Пол:
    Женски
    Цртање, ах лек за душата :D
     
    На Lolo5 и Dea8 им се допаѓа ова.
  20. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.328
    Допаѓања:
    5.841
    И заборавив да си го напишам мојот повеќегодишен талент - Талент за правење глупости,ќе ме биде :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.