Талент

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Gordana10, 12 јануари 2010.

 1. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.538
  спорт на прво место :) , потоа пишување, фотографирање, креативност, танц ...
  Би сакала да имам талент за пеење , ама тоа е :D

  И да не си го заборавам талентот за спиење , можам да спијам со денови :rofl: :rofl: :rofl:
   
 2. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  94
  Талент, па црткам, порано повеќе на модели се концентрирав, а сега на све и свашта што ќе ме бендиса, фотографирам (за жал со мобилниот, ама имам направено некои јакички слики и со него), имав направено некои скулпторски дела од глина, имам цртано со текстилни бои-кога имам инспирација, креативноста можам да ја терам во повеќе насоки. Посакував да научам некогаш да шијам, ама не научив... Сакав да свирам гитара, ама се осеќам некако како да ми е касно веќе допрва да учам, порано пеев, ама веќе не ме бива за тоа (само тивко сега...). И да-давам совети, корисни, а без пари! :lol: :rofl: И плус, талент сум за одбирање на потешките патишта во животот! :swear:
   
 3. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.215
  Обожавам акти! Немам талент за цртање воопшто ама ги сакам сликите!

  Мојот талент е пишување! ПОЕЗИЈА!
   
 4. martina.d

  martina.d Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  2
  Имам талент за глумење и за пеење ;)
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  Јазикот го вртам од хоризонтално - вертикално, на двете страни :D :D
  Исто и на машина за шиење ме бива :)
   
 6. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  ^ Знам дека баба ми може да го превртува чудно јазикот. :rofl: :rofl: :rofl: Јас ниту можам јазикот да го вртам, ниту ушите и никако не можам да кревам лева веѓа. Сум се мачела да успеам, ама не оди. :rofl:
   
 7. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.352
  Јас левата веѓа ја дигам. :lol: Пред некој месец дознав дека го имам тој талент. :rofl:
   
 8. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.899
  Јас можам да го превиткувам јазикот. :D Инаку ме бидува за пишување состави и фотографирање. Имам направено неколку одлични фотографии со обичен фотоапарат од 8 мегапиксели камера. :lol: Имам талент за играње, иако во последно време не играм многу, но сепак. :)

  И сакам да имам талент за пеење, ама за жал го немам. Пеам само по дома :$.
   
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.956
  Допаѓања:
  23.118
  Пол:
  Женски
  Јас сум антиталент. За ништо не ме бива.
   
 10. preetygirl-J

  preetygirl-J Нов член

  Се зачлени на:
  26 мај 2010
  Пораки:
  491
  Допаѓања:
  74
  Уште од мала почнав да играм ракомет и многу добро ми одеше :| Ама, моите не ми дозволија професионално да се бавам со тоа, заради оценките во школо...Да беше поинаку сега ќе бев успешна ракометарка, претпоставувам, ама јас место тоа завршив факс :( Криво ми е многу :( Јас играм и денес понекогаш ракомет, ама онака рекреативно во слободно време кај Индира во школото :)
   
 11. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  57
  хахаха абе срцке... :D :* :hug:
   
 12. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  496
  И јас сум тежок антиталент.
  Многу сакам да пеам ( кој пее зло не мисли ) Ама немам глас, шкрипало сум :music:
  И да не биде без ништо имам талент да се нашминкам и скоцкам :lol: :lol: :lol:
  Поздравче
   
 13. Schmetterling

  Schmetterling Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  14
  антиталент сум и ја,освен за тресење глупости-тоа ми е талент само :(
   
 14. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  769
  Ехх талент - штета што мислам дека сите мои таленти се неискористени - отсекогаш ме биваше за цртање па изложби ама само во основно (сега немам ликовно), пишување проза,поезија без проблем речиси во секое време и талент за сите спортови (штета што родителите никогаш не ми дозволија да тренирам нешто, секогаш имаше некоја пречка ;( )
  :D единствено за музика сум антиталент не ме бива ни за пеење ни за играње :$
   
 15. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  јас антиталентче :lol: мајтап .. во осново знам дека пишев најубај состави ама сега професоркава не ми ни ги чита така 3ка ми пиши оти и се смеев( ити на првио час :$ ама смешна беше шо да прам не сум крива :lol: ) и за цртање имам талентче мало :lol: порано ми пуштаја цртежи на конкурси сега овај професоро и не гледа баш во цртежите и најважно му е да имаме цртеж, ама зато јас на дел од редицата му цртам :P и да за пеење ја имав највиската оценка (4 оти за 5 ка требаше со ноти :$ :lol: ) и бев од најдобрите 2 :lol: за друго не ми текнува :)
   
 16. Siksi

  Siksi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  305
  понекогаш сакам се да работам....сакам да цртам,да декорирам,да пеам, мајками е флизерка и мене ме фајка накај занаетот сакам флизури да правам ,сакам да спортувам...и друго..имам могу желби но се како ке замислам не испаѓа ..така да имам некој скријен талент а сакам да го откриам...:):):)Поздрав до сите... :) :) :)
   
 17. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  649
  Допаѓања:
  31
  И јас имам тален .. можам да спиам цел ден :D :D :D
  се шалам :) инаце имам тален знам убаво да танцувам и глуама увв како глумам тоа е чудо :$ :) :wasntme:
   
 18. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  57
  здраво колешке
  И јас џоа ти, сакам многу да танцувам и глумам. Пишувам по нешто од страна на проза.
  Талент невиден за спортови-сите ги имам прошетано :P
  Талент за зацапување секогаш со погрешни фаци :envy:
  ги има повеќе да не набројувам :lol:
   
 19. Siksi

  Siksi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  305
  И мене сите ми викат какко глумица сум била...и нејкопат ке ми речат свари кафе и јас ке казам не мозам раката ме боли и они викат е глумицо...и јас се смејам а и за танцување ме бидува!!!! :) :)
   
 20. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  114
  Талент... немам, антиталент како Летната Девојка :lol: