1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Талент

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Gordana10, 12 јануари 2010.

  1. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    спорт на прво место :) , потоа пишување, фотографирање, креативност, танц ...
    Би сакала да имам талент за пеење , ама тоа е :D

    И да не си го заборавам талентот за спиење , можам да спијам со денови :rofl: :rofl: :rofl:
     
  2. Echo

    Echo Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    114
    Талент, па црткам, порано повеќе на модели се концентрирав, а сега на све и свашта што ќе ме бендиса, фотографирам (за жал со мобилниот, ама имам направено некои јакички слики и со него), имав направено некои скулпторски дела од глина, имам цртано со текстилни бои-кога имам инспирација, креативноста можам да ја терам во повеќе насоки. Посакував да научам некогаш да шијам, ама не научив... Сакав да свирам гитара, ама се осеќам некако како да ми е касно веќе допрва да учам, порано пеев, ама веќе не ме бива за тоа (само тивко сега...). И да-давам совети, корисни, а без пари! :lol: :rofl: И плус, талент сум за одбирање на потешките патишта во животот! :swear:
     
  3. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Обожавам акти! Немам талент за цртање воопшто ама ги сакам сликите!

    Мојот талент е пишување! ПОЕЗИЈА!
     
  4. martina.d

    martina.d Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    2
    Имам талент за глумење и за пеење ;)
     
  5. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Јазикот го вртам од хоризонтално - вертикално, на двете страни :D :D
    Исто и на машина за шиење ме бива :)
     
  6. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    ^ Знам дека баба ми може да го превртува чудно јазикот. :rofl: :rofl: :rofl: Јас ниту можам јазикот да го вртам, ниту ушите и никако не можам да кревам лева веѓа. Сум се мачела да успеам, ама не оди. :rofl:
     
  7. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Јас левата веѓа ја дигам. :lol: Пред некој месец дознав дека го имам тој талент. :rofl:
     
  8. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Јас можам да го превиткувам јазикот. :D Инаку ме бидува за пишување состави и фотографирање. Имам направено неколку одлични фотографии со обичен фотоапарат од 8 мегапиксели камера. :lol: Имам талент за играње, иако во последно време не играм многу, но сепак. :)

    И сакам да имам талент за пеење, ама за жал го немам. Пеам само по дома :$.
     
  9. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.706
    Допаѓања:
    31.956
    Пол:
    Женски
    Јас сум антиталент. За ништо не ме бива.
     
  10. preetygirl-J

    preetygirl-J Нов член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    491
    Допаѓања:
    78
    Уште од мала почнав да играм ракомет и многу добро ми одеше :| Ама, моите не ми дозволија професионално да се бавам со тоа, заради оценките во школо...Да беше поинаку сега ќе бев успешна ракометарка, претпоставувам, ама јас место тоа завршив факс :( Криво ми е многу :( Јас играм и денес понекогаш ракомет, ама онака рекреативно во слободно време кај Индира во школото :)
     
  11. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    хахаха абе срцке... :D :* :hug:
     
  12. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    И јас сум тежок антиталент.
    Многу сакам да пеам ( кој пее зло не мисли ) Ама немам глас, шкрипало сум :music:
    И да не биде без ништо имам талент да се нашминкам и скоцкам :lol: :lol: :lol:
    Поздравче
     
  13. Schmetterling

    Schmetterling Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    14
    антиталент сум и ја,освен за тресење глупости-тоа ми е талент само :(
     
  14. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Ехх талент - штета што мислам дека сите мои таленти се неискористени - отсекогаш ме биваше за цртање па изложби ама само во основно (сега немам ликовно), пишување проза,поезија без проблем речиси во секое време и талент за сите спортови (штета што родителите никогаш не ми дозволија да тренирам нешто, секогаш имаше некоја пречка ;( )
    :D единствено за музика сум антиталент не ме бива ни за пеење ни за играње :$
     
  15. TheKiketoo

    TheKiketoo Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    883
    јас антиталентче :lol: мајтап .. во осново знам дека пишев најубај состави ама сега професоркава не ми ни ги чита така 3ка ми пиши оти и се смеев( ити на првио час :$ ама смешна беше шо да прам не сум крива :lol: ) и за цртање имам талентче мало :lol: порано ми пуштаја цртежи на конкурси сега овај професоро и не гледа баш во цртежите и најважно му е да имаме цртеж, ама зато јас на дел од редицата му цртам :P и да за пеење ја имав највиската оценка (4 оти за 5 ка требаше со ноти :$ :lol: ) и бев од најдобрите 2 :lol: за друго не ми текнува :)
     
  16. Siksi

    Siksi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    305
    понекогаш сакам се да работам....сакам да цртам,да декорирам,да пеам, мајками е флизерка и мене ме фајка накај занаетот сакам флизури да правам ,сакам да спортувам...и друго..имам могу желби но се како ке замислам не испаѓа ..така да имам некој скријен талент а сакам да го откриам...:):):)Поздрав до сите... :) :) :)
     
  17. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    И јас имам тален .. можам да спиам цел ден :D :D :D
    се шалам :) инаце имам тален знам убаво да танцувам и глуама увв како глумам тоа е чудо :$ :) :wasntme:
     
  18. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    здраво колешке
    И јас џоа ти, сакам многу да танцувам и глумам. Пишувам по нешто од страна на проза.
    Талент невиден за спортови-сите ги имам прошетано :P
    Талент за зацапување секогаш со погрешни фаци :envy:
    ги има повеќе да не набројувам :lol:
     
  19. Siksi

    Siksi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    305
    И мене сите ми викат какко глумица сум била...и нејкопат ке ми речат свари кафе и јас ке казам не мозам раката ме боли и они викат е глумицо...и јас се смејам а и за танцување ме бидува!!!! :) :)
     
  20. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Талент... немам, антиталент како Летната Девојка :lol: