Талент

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Gordana10, 12 јануари 2010.

 1. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.726
  Допаѓања:
  5.142
  Незнам.... Сеуште не сум го пронашла
   
 2. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  390
  Сите ми велат дека имам талент и чувство за уметност од сите области.. За јазици, ликовна и музичка уметност. Пред да почнам да го изучувам како предмет во училиште, англискиот го имав скоро совладано од гледање филмови, а со шпанските серии го научив и шпанскиот :lol: Пишувам понекогаш поезија и проза. Во основно секоја година земав награди по ликовна и литературна уметност. Моите никогаш не ме пуштиле во приватно музичко училиште, иако многу сакав да свирам на клавир, а подоцна покажував интерес и за виолина. Дома имам клавир и знам да свирам по слух, свирам дури и песни кои прв пат ги слушам. А ноти не знам баш да читам. Во основно и средно бев член на училишниот хор, пеев сопран. Исто така, од мала сум покажувала глумечки способности, сум се пресолекувала многу пати во денот и сум ги глумела цртаните филмови на Дизни што беа актуелни додека растев, а моите дома седеле и ме гледале :lol: Имам одено на драмска секција и имам глумено во 2 драми-една кога имав 8 години и една во трета година средно. Ми велат дека сум била добар имитатор :lol:
   
 3. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.160
  Пол:
  Женски
  Имам талент...Луѓето кои ме познаваат ми велат дека го имам најголемиот талент што една жена може да го има.
  А тој талент е - Да бидам добар учител на животот кој го имам. :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  987
  Допаѓања:
  593
  јасс имам талент за глума :) обожавам да глумам
  исто така и за пишување проза ме бива , :P за гимнастика и за модерен балет ;)
  а за друго ништо (пеење,цртање-антиталент :( )
  аа и да не заборавам и јас го имам талентот за кревање на левата веѓа :rofl:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.471
  Јас ќе си кажам искрено за АНТИТАЛЕНТКИТЕ што ги имам за колешки ....двете кога ќе запеат фалшираат до безсвест, а пустите обожаваат да подпевнуваат. ...ама луѓе тоа е страшно за човек школуван во музичко училиште :puke: [/color]
   
 6. parisheroinstars

  parisheroinstars Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  25
  многу убаво кажано : )

  ти завидувам! :^) :D

  Имам талент за јазици, танц (хип-хоп :) ), глумење и пеење. Сепак, мислам дека имам уште некои неоткриени таленти..
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.606
  Допаѓања:
  6.662
  пишување
   
 8. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  талент имам значително за пеење,глумење и цртане(ама не ликови, шаркање повеќе) :D
  За пеење размислувам и тоа да бидам еден ден многу ме влечи исто и накај глумата .. ама архитектурата пак не ми се остава :^)
  размислував и да се пријавам на ја имам талент.. смејте се ајде! :$ :D :D

  п.с. мацуш и јас имам талент за кревање на левата веѓа :P :D
   
 9. preetygirl-J

  preetygirl-J Нов член

  Се зачлени на:
  26 мај 2010
  Пораки:
  491
  Допаѓања:
  74
  Сега во моментов размислувам на оваа тема :| Поточно се прашувам, дали беше правилен мојот потег, кога упишав да студирам биохемија :^) Се прашувам , вредеше ли толкава жртва, толку време, напор, нервози, макотрпно учење итн...за денес да бидам ова што сум... ;( Искрено солзи ми навираат во очи :( Утре имам закажано службен состанок на Институт за судска медицина...И, како ќе го поднесам тоа, најискрено не знам :| Секогаш јас го извлекувам подебелиот крај(од толку вработени, мене ми нареди директорот да одам таму ;( )... До сега бев оффтопик, ама да се вклучам во темава - на моите родители само едно нема да им простам, а тоа е што ми забранија професионално да тренирам ракомет, иако уште од дете имав невиден талент за тоа...Тоа е уште една моја жртва за моето образование :( Периодов сликам една прекрасна слика со темперни бои и многу убаво се осеќам дури го правам тоа(за момент заборавам на хируршките ракавици, белиот мантил, мирисот на формалин во лабораторија итн....) Не се каам што сум биолог, ама многу ми е тешко за некои работи :(
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.770
  Наводно имам талент голем за глума и за имитирање, којзнае. Ама за еден талент кој го имав ми е криво што не го искористив, а тоа е танцувањето. Од мали години моите заебележаа дека имам голем талент за танцување па ме запишаа на балет, и ме фалеа таму дека сум добра, ама нели, од балет не се живее па прекинав со професионално тренирање. Сега тренирам чат пат за да си ја исполнам душата :)
  А за друго не знам дали имам талент, единствено во пмс да се налутам експресно во рок од 2 секунди :lol:
   
 11. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  496
  Имам талент за музика. Ама надарена сум и за инатење, па не ги послушав моите кога ми викаа дека треба да се запишам нижо музичко, да свирам пијано. Бев на тестирање кај професори и ми кажаа дека жално ќе биде ако не се занимавам со музика, ама едно ептен бев срамежлива, а друго мразам јавни настапи. Единствено за тоа се покајав во животот :devil: Кој знае, сега може ќе свирев со Симон :^) Се надевам дека годинава ќе најдам време за часови пијано и соло пеење, барем малку да си ја ублажам маката. А ќе продолжам со пеење на собиранки со другарите, досега не се пожалиле на болка во ушите :lol:
  Мислам дека заради мојата музикалност многу лесно и брзо учам јазици, па не за џабе сум филолог :)
  И го имам талентот за подигање на левата веѓа :D, ама само левата. Да ме убиеш со десната :^) не можам.
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 12. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  197
  За ништо...уште не сум нашла нешто во што сум добра :( ;(
   
 13. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.538
  Немој да секираш воопшто , секој си носи некаков талент во себе :) Тоа е само трошка од она што е волјата ..Талентот е само 10%, 90% е работа и волја.. само што е предност пред другите, ама ако се нема волја и ако не се работи редовно, талентираните се губат во споредба со оние работливите!!!
  Сигурно и ти имаш талент за нешто , млада си имаш само 13 години ..со времето ќе откриеш за што те бидува најмногу и самата ќе добиеш желба да се испробаш во тоа поле :)
   
 14. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  71
  Имам талент да цртам, да попувам и да ја кревам левата веѓа :rofl:
   
 15. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.725
  Допаѓања:
  28.557
  Пол:
  Женски
  Јас немам никаков талент ;(
   
 16. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  92
  Ех, немаш.........
   
 17. marijagjakovska

  marijagjakovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  2
  да не се фалам многу,имам талент за свирење пиано и за јазици.... :D :$
   
 18. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  101
  I have no special talent. I am only passionately curious. ;) Пааа ме бива за шминкање, креативна сум и секогаш имам нови и оригинални идеи, многу филозофирам и имам скриен драмски талент :wasntme:
   
 19. rozita91

  rozita91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  28
  имам талент за пеење и секој тоа ми го кажал,но најголемн агрешка е на моите родители кои уште од мала не ме пуштија да одам на музичко,зошто тоа не било професија за мене со која ќе профитирам и затоа се запишав друг факултет ама сакам да пеааааааааааааааааааааааам најмногу од се,и пеам тоа ми е хоби и неостварена желба.......
   
 20. Stam

  Stam Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  175
  ЦРТАМ! Цртам портрети, природа, апстракции, само со актови се немам зафатено, но планирам за брзо време да почнам да се усовршувам на тој план.. :D Имам продадено неколку дела :) но не би се одлучила да студирам уметност, повеќе ме привлекува архитектурата...