1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Талент

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Gordana10, 12 јануари 2010.

  1. BeYourself

    BeYourself Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    1.485
    Допаѓања:
    2.948
    ме бива за филозофирање .. хахах .. понекогаш ми истекнуваат необични идеи :lol: ме бива за пишување ... можам да кажам дека има и малку креативност во мене :D
     
  2. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Татко ми е уметник, црта глава боли од убо,мајка ми и таа мн убаво црта, не како тато, но многу близу, брат ми свири од 4 годники, а јас имам талент само за глупости :lol: толку беее за нешто да не ме бидело, а многу сакам барем нешто да ми е онака, со мерак да го правам :$
     
  3. marr1ja

    marr1ja Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    па незнам баш дали имам некој посебен талент али свирам гитара во слободно време
    а иако не сум пробала сигурна сум дека имам талент за тромбон али за жал тука тешко да се најде тој инструмент
    така да сега за сега сум неоткриен талент :D
     
  4. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Имам талнет за пишување проза и поезија. Во тоа многу ме бива.
    Исто имам и талент за изработка на накит, дизајнирање облека и преправање на стари работи во нови и употребливи :D
     
  5. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    280
    Пол:
    Женски
    Девојки мозе ке изгледам малце оф топик но морате да го видите линков и да видите што е навистина талент даден од Бога.Девојкава што е подолу прикажана е минатогодишниот победник на талент шоу од украина е еве еден мал дел од нејзиниот талент <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/aMSCxjxOGkM?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/aMSCxjxOGkM?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object> Секоја чест !!!
     
    На Fearless и NelChe им се допаѓа ова.
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Леле.... останав без зборови :x
     
  7. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Да си се пофалам :lol: имам талент за декорација,навистина сум креативна. Еве сега за празнициве сама изработувам новогодишни икебани и други украси, со мерак тоа го правам. За декорација на торти, колачи многу ме бидува, а исто така и за цртање ( кога одев на училиште на цел клас им цртав :lol: , наставникот речиси сите цртежи ми ги земаше и ги покажуваше на другите класови) и музиката ја сакам, си потпевнувам на родендени,забави и тн :)
     
  8. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    за ништо :( а колку сакам бар за нешто да ме бива нешто со мерак да можам да го правам...им за вивидувам на лугето што имаат по 3-4 таленти
     
  9. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Јас имам талент за цртање. Од мала сум со молив во рака и имам освојувано многу награди додека одев во школо. Најмногу сакав да цртам икони и египедски фараони и нивните богови. Едно време многу сакав да уредувам станови и постојано цртав етериери (детски соби, дневни, кујни). А откако почнав со факултет ме бива само за излежавање и наредување. Сега мајка ми ме вика антиталент. :lol:
     
  10. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.981
    Допаѓања:
    4.832
    Пол:
    Женски
    Мене за се ме бива (не,не, не се фалам таман работа) ама јас сум жив доказ дека се се може ако се сака.

    Од мала си глумам, во претстави и сл, пред неколку години сакав да научам како се прави накит, со мал труд си научив, сама и тоа и сега можам слободно да кажам дека знам да изработувам како професионалците (само немам време)
    потоа сакав да научам како се плете и ме научи мајка ми, си имам сплетено многу интересни шалчиња,
    и мојата последна лудост
    бев кај шнајдер роднина и ме научи како се крои и шие облека, дома имаме машина и нека ми пројдат испити мора да се направи нешто интересно за носење.
    После имам талент за пишување,поезија и проза(во основно имам земено неколку награди оние од школо знаете) и си имам напишано автобиографска книга-расказ
    друго..друго...во моментов не ми текнува,ама верувајте дека има уште многу работи
    Е сега, единствено за што немам талент е цртањето и мислам дека тоа нема шанси да се научи, веќе касно ми е :)
     
  11. angelce1

    angelce1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    234
    И јас ке бидам малку оффтопик, АМА ова се вика талент
    http://www.youtube.com/watch?v=yE7waNi5 ... ded#at=122
    :clap: :clap: :clap: брво,друго не знам што да кажам

    А за мене,имам талент за пеење,свирам по малку пијано,само уште да имам поголема дисциплина за да се усовршам,ама...тоа е,само со талент не бива ништо,за жал :$
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    Велат имам голем талент за пеење.
    Имам талент за цртање и тоа е нешто што ме смирува секогаш кога сум во нервози.
    Имам талент за глума. Но, под глума подразбирам и лажење :$ Кога и да треба да се извлечам од некоја неволја, успевам. Но :!: ги сватив последиците одамна и веќе не го практикувам тоа. Само глумата како уметност.
    Имам одлична меморија, ваљда и тоа е талент.

    И тоа. :hai:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Мислам дека имам талент за цртање и понекогаш во слободно време си цртам :) А имам талент и за глума (барем така мислам)
    сега ќе бидам малку офф топик но морам да го поставам видеово...навистина децата се прекрасни а имаат само 6 и 7 години :) :inlove: од вчера 10 пати го изгледав :)
    http://www.youtube.com/watch?v=pfT-4CcN28U

    П.С Мора да го изгледате до крај :!: :rofl:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    порано пеев по хорови пеев и кај запро ме избираа по школо сега- НИШТО..само по дома онака си пеам и си мислам не ме бива..
    порано исто така денсав многу хаха сега и од тоа ништо
    мислам дека за ништо немам талент...а и да имам не превземам ништо во врска со тоа премногу сум срамежлива па затоа си седам така :@
     
  15. Arhangel-maniac

    Arhangel-maniac Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    183
    Допаѓања:
    124
    Како мала веслав многу добро, но не тренирав бидејќи моите се плашеа да не останам неплодна од ладната вода :( Тие се бивши кајакари, па оттаму е талентот. Инаку сум баш спортски тип, обожавам фудбал и пливање, а и цртање :)
     
  16. wild.child15

    wild.child15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2010
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    13
    За цртање, само што не го негувам тоа како што треба.Цртам сам кога сум тажна.Тоа ме смирува, ме исполнува и ме разведрува.Би требало да почнам да цртам почесто.
    Исто така мнооооооогу сакам да танцувам.Хип-хоп и бели денсинг сакам премногу.Тука во мојот град нема школа за танцување за жал, но затоа пак дома јас редовно си играм! :D :D :D
     
  17. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Мислам дека имам талент за цртање, многу луѓе ми го имаат кажано тоа. Уште од мала сум обожавала да цртам! :inlove: И за пишување поезија сум доста талентирана, иако веќе се поретко го правам тоа.
     
  18. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Имам талент за пеење, фотографирање, пишување поезија, цртање и сл.

    Мултиталентче. :)
     
  19. Iceberg

    Iceberg Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    48
    Имам талент за пеење и играње :dance: Обожавам да играм,и иако сум малку подебелка :$ уопште не ми смета да денсам навечер на искачање.ако не заиграм бар малку-исто ко да не сум си поминала убаво :P
     
  20. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    За украсување, за цртање, за да сликам природа. :lol: Мислам дека за глума. :?: