Талент

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Gordana10, 12 јануари 2010.

 1. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.422
  Допаѓања:
  2.451
  ме бива за филозофирање .. хахах .. понекогаш ми истекнуваат необични идеи :lol: ме бива за пишување ... можам да кажам дека има и малку креативност во мене :D
   
 2. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  Татко ми е уметник, црта глава боли од убо,мајка ми и таа мн убаво црта, не како тато, но многу близу, брат ми свири од 4 годники, а јас имам талент само за глупости :lol: толку беее за нешто да не ме бидело, а многу сакам барем нешто да ми е онака, со мерак да го правам :$
   
 3. marr1ja

  marr1ja Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  па незнам баш дали имам некој посебен талент али свирам гитара во слободно време
  а иако не сум пробала сигурна сум дека имам талент за тромбон али за жал тука тешко да се најде тој инструмент
  така да сега за сега сум неоткриен талент :D
   
 4. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.678
  Пол:
  Женски
  Имам талнет за пишување проза и поезија. Во тоа многу ме бива.
  Исто имам и талент за изработка на накит, дизајнирање облека и преправање на стари работи во нови и употребливи :D
   
 5. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  272
  Пол:
  Женски
  Девојки мозе ке изгледам малце оф топик но морате да го видите линков и да видите што е навистина талент даден од Бога.Девојкава што е подолу прикажана е минатогодишниот победник на талент шоу од украина е еве еден мал дел од нејзиниот талент <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/aMSCxjxOGkM?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/aMSCxjxOGkM?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object> Секоја чест !!!
   
  На Fearless и NelChe им се допаѓа ова.
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  ^ Леле.... останав без зборови :x
   
 7. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.560
  Пол:
  Женски
  Да си се пофалам :lol: имам талент за декорација,навистина сум креативна. Еве сега за празнициве сама изработувам новогодишни икебани и други украси, со мерак тоа го правам. За декорација на торти, колачи многу ме бидува, а исто така и за цртање ( кога одев на училиште на цел клас им цртав :lol: , наставникот речиси сите цртежи ми ги земаше и ги покажуваше на другите класови) и музиката ја сакам, си потпевнувам на родендени,забави и тн :)
   
 8. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  197
  за ништо :( а колку сакам бар за нешто да ме бива нешто со мерак да можам да го правам...им за вивидувам на лугето што имаат по 3-4 таленти
   
 9. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.835
  Јас имам талент за цртање. Од мала сум со молив во рака и имам освојувано многу награди додека одев во школо. Најмногу сакав да цртам икони и египедски фараони и нивните богови. Едно време многу сакав да уредувам станови и постојано цртав етериери (детски соби, дневни, кујни). А откако почнав со факултет ме бива само за излежавање и наредување. Сега мајка ми ме вика антиталент. :lol:
   
 10. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.567
  Допаѓања:
  3.150
  Пол:
  Женски
  Мене за се ме бива (не,не, не се фалам таман работа) ама јас сум жив доказ дека се се може ако се сака.

  Од мала си глумам, во претстави и сл, пред неколку години сакав да научам како се прави накит, со мал труд си научив, сама и тоа и сега можам слободно да кажам дека знам да изработувам како професионалците (само немам време)
  потоа сакав да научам како се плете и ме научи мајка ми, си имам сплетено многу интересни шалчиња,
  и мојата последна лудост
  бев кај шнајдер роднина и ме научи како се крои и шие облека, дома имаме машина и нека ми пројдат испити мора да се направи нешто интересно за носење.
  После имам талент за пишување,поезија и проза(во основно имам земено неколку награди оние од школо знаете) и си имам напишано автобиографска книга-расказ
  друго..друго...во моментов не ми текнува,ама верувајте дека има уште многу работи
  Е сега, единствено за што немам талент е цртањето и мислам дека тоа нема шанси да се научи, веќе касно ми е :)
   
 11. angelce1

  angelce1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  226
  И јас ке бидам малку оффтопик, АМА ова се вика талент
  http://www.youtube.com/watch?v=yE7waNi5 ... ded#at=122
  :clap: :clap: :clap: брво,друго не знам што да кажам

  А за мене,имам талент за пеење,свирам по малку пијано,само уште да имам поголема дисциплина за да се усовршам,ама...тоа е,само со талент не бива ништо,за жал :$
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  Велат имам голем талент за пеење.
  Имам талент за цртање и тоа е нешто што ме смирува секогаш кога сум во нервози.
  Имам талент за глума. Но, под глума подразбирам и лажење :$ Кога и да треба да се извлечам од некоја неволја, успевам. Но :!: ги сватив последиците одамна и веќе не го практикувам тоа. Само глумата како уметност.
  Имам одлична меморија, ваљда и тоа е талент.

  И тоа. :hai:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Мислам дека имам талент за цртање и понекогаш во слободно време си цртам :) А имам талент и за глума (барем така мислам)
  сега ќе бидам малку офф топик но морам да го поставам видеово...навистина децата се прекрасни а имаат само 6 и 7 години :) :inlove: од вчера 10 пати го изгледав :)
  http://www.youtube.com/watch?v=pfT-4CcN28U

  П.С Мора да го изгледате до крај :!: :rofl:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  705
  порано пеев по хорови пеев и кај запро ме избираа по школо сега- НИШТО..само по дома онака си пеам и си мислам не ме бива..
  порано исто така денсав многу хаха сега и од тоа ништо
  мислам дека за ништо немам талент...а и да имам не превземам ништо во врска со тоа премногу сум срамежлива па затоа си седам така :@
   
 15. Arhangel-maniac

  Arhangel-maniac Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2011
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  123
  Како мала веслав многу добро, но не тренирав бидејќи моите се плашеа да не останам неплодна од ладната вода :( Тие се бивши кајакари, па оттаму е талентот. Инаку сум баш спортски тип, обожавам фудбал и пливање, а и цртање :)
   
 16. wild.child15

  wild.child15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2010
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  12
  За цртање, само што не го негувам тоа како што треба.Цртам сам кога сум тажна.Тоа ме смирува, ме исполнува и ме разведрува.Би требало да почнам да цртам почесто.
  Исто така мнооооооогу сакам да танцувам.Хип-хоп и бели денсинг сакам премногу.Тука во мојот град нема школа за танцување за жал, но затоа пак дома јас редовно си играм! :D :D :D
   
 17. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.705
  Мислам дека имам талент за цртање, многу луѓе ми го имаат кажано тоа. Уште од мала сум обожавала да цртам! :inlove: И за пишување поезија сум доста талентирана, иако веќе се поретко го правам тоа.
   
 18. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.932
  Имам талент за пеење, фотографирање, пишување поезија, цртање и сл.

  Мултиталентче. :)
   
 19. Iceberg

  Iceberg Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  48
  Имам талент за пеење и играње :dance: Обожавам да играм,и иако сум малку подебелка :$ уопште не ми смета да денсам навечер на искачање.ако не заиграм бар малку-исто ко да не сум си поминала убаво :P
   
 20. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.687
  Пол:
  Женски
  За украсување, за цртање, за да сликам природа. :lol: Мислам дека за глума. :?: