1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Талент

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Gordana10, 12 јануари 2010.

  1. Femina777

    Femina777 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    534
    Допаѓања:
    236
    Цртање,пеење.. :)
     
  2. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Немам некој посебен талент, но дефинитивно посакувам да го имав талентот на Ким Кардашијан.
    Или тако звано, да имам талент да немам талент никаков, а сепак да заработувам многу пари.
    Е то.
     
    На Lolo5, Candid и Survive им се допаѓа ова.
  3. Dea8

    Dea8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2014
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    78
    Браво Катја, ти посакувам уште многу успеси и брз напредок :) И јас сум како тебе- цртам и најголема инспирација ми се женските актови, а за парички цртам и продавам портрети :) Но јас би те посоветувала пред да се запишеш на факултет да подразмислиш подобро. Јас кога бев во твојата ситуација бев многу залетана по факултет за уметност и бев решена тоа да се запишам, но си поразговарав со луѓе кои веке го студираат тоа, исто и со повозрасни и поискусни и сфатив дека не е баш најдобра опција затоа што талентот го имаш и за него е потребно многу работа (и малце знаење :) ) за да го усовршуваш, но за тоа не ти е потребно да завршиш факултет, доволно е и некој курс кој можеш да го поминеш или како што јас се образувам на ликовното поле- google i youtube ;) буквално се има на нив што те интересира. И што ќе бидеш кога ке го завршиш тој факултет? Што ке работиш? Тоа што ке бидеш дипломиран ликовен уметник мислам дека ке ти значи само ако можеш да се вработиш некаде како наставник или професор по ликовно. Во нашето Македонииче тешко се преживува ако живееш од уметност (ликовна). Сеа треба да го работиш тоа што го сакаш... за да го работиш со страст и да бидеш повеќе продуктивен. Но јас го избрав и се запишав на следниот факултет што ме привлекуваше после овој за уметност( и го завршив), и воопшто не се каам.Работам нешто сосем друго од уметност (моментално). Имам врсници кои се запишаа на уметност ( и се фантастични, делата им се ... :o ) но сега паѓаат во депресија зошто неможат да си најдат работа со нивниот факултет. А исто така пак имам многу познаници и врсници кои не се запишаа на тој факултет а исто толку се добри уметници благодарение на напорната работа, па има и некои финти што не се учат и на факултет :)
    Така што, размисли си убаво, мислам дека е паметно да студираш нешто друго, за да можеш да работиш нешто понатаму во животот со тој факултет, а талентот ако работиш на него нема да ти пропадне, и пак можеш во слободно време да си црташ и усовршуваш, па и да си продаваш дела. Поздрав, и ти посакувам многу среќа :*
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. nikiiii

    nikiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2013
    Пораки:
    1.370
    Допаѓања:
    942
    пеење :)
     
    На kim.k му/ѝ се допаѓа ова.
  5. IloveScience

    IloveScience Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2013
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    31
    Здраво :) извинете што пишувам за ова тука но итно е, треба да направам проектна ликовно и како техника сакам да земам едни маркери специјални што се доста квалитетни и поскапички, незнам каде низ скопје би нашла, сакам да бојам модни илустрации со нив, еве туториал нешто вака, ако некој знае некој ми пише, итно е!! Поздрав

    http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... tq2j7fHG9M
     

    Прикачени фајлови:

    На Lolo5 и QueenElena им се допаѓа ова.
  6. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Исто! Сите ме знаат по цртањето,само талентот за пеење го чувам и кријам во себе :$ и никој не знае дека убаво пеам,освен мајка ми :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Bennet

    Bennet Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    55
    Цртање, пеење, свирење на инструмент (сајзер, тарабука- ја обожавам :lol: ) :)
     
  8. anonymous16

    anonymous16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    921
    Напредувајте со своите таленти. :) Јас имам некој талент за пеење но баш кога ќе сака некој да ме чуе се глупирам едноставно неможам пред луѓе да пејам си пејам за своја душа. Настапував неколку пати со пеење ама срам ме отепа и се откажав. :D Исто така имам талент за спиење, а и имам талент да ги нервирам родителите :P :D :D :D
     
    На Lolo5 и Saricko им се допаѓа ова.
  9. Survive

    Survive Активен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    40
    Цртање. Но можам да цртам само кога сум тажна... :tmi: Не дека не цртам убаво кога не сум тажна, но тогаш ги создавам најдобрите, најнеобични и воедно најемоционални дела. Еднаш ми кажа една роднина дека очите на личностите што ги цртам се огледало на мојата душа :/
     
    На Lolo5 и LittlePinky им се допаѓа ова.
  10. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.067
    Допаѓања:
    44.033
    Пол:
    Женски
    Талент имам за цртање и учење јазици,барем така мислам. :rofl: Посакувам да бев талентирана и за пеење...
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. LoganForever<3

    LoganForever<3 Активен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2015
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    пишување и глума :)
     
  12. Emili12321

    Emili12321 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2014
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    288
    za zal neam ili pa seushte ne sum go otkrila
     
  13. ton4ica

    ton4ica Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2013
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    172
    Пол:
    Женски
    За математика :) сега стагнирам не решавам ништо па може сум заборавила. Но имав неверојатен талент решавав и најсложени задачи без проблем :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. TheAngel

    TheAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    Пеење. Воедно ми е и неостварениот сон.
     
  15. SwanMay

    SwanMay Популарен член

    Се зачлени на:
    28 април 2011
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.674
    Пол:
    Женски
    Цртање, пеење и глума/рецитација (од средношколските денови) :)
     
    На cempres72, coolzhena, Dr.Awesome и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.369
    Допаѓања:
    9.304
    Пол:
    Женски
    Сестра ми од 6 годиномногу убаво црта и има талент за цртање.
    А јас имам за пеење талент, мбогу убаво ми оди ќе пеам сама на патронат.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    3.498
    Пол:
    Женски
    учење јазици, пеење и секако.. спиење :P
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Lady Phoenix

    Lady Phoenix Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    2.033
    Допаѓања:
    58.306
    Пол:
    Женски
    Ова како јас да сум го напишала, од А до Ш. На моиве таленти не знам што да додадам, сакам да правам се' што може да се создаде со моиве две раце. Да цртам, да правам украси, да уредувам по градината и по дома, буквално се'.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. ReggaeGirl97

    ReggaeGirl97 Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    Jas imam talent da igram kako tancarka :$ ne da se falam ali kje vi kazam edna slucka sto mi se slucila. Koga imav 8god bev na svadba kaj bratuced mi I premnogu igrav a potoa me kacija na masa da igram kolegite na bratuced mi I ja se izeaduvav detiste be :worried: I pocnaa pari da vadat vikam leleee pari pari :o o.O I majka mi koga me vide koga se naluti im se razvika a na mene mi vikaa kerkoooo simnuvajsee I jas
    ama mamo I ona simnuvajss haha.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Janina

    Janina Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2015
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    405
    Пол:
    Женски
    Obozavam da crtam - toa me smiruva nekogas koga sum nervozna,isto taka i da pisuvam,ama retko koga nema da me fati mrza :D..A opsesija mi e da pravam remix - muzika :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.