1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Талија (Thalia)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од The.Crab, 7 април 2011.

 1. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Со оглед на тоа што ова е форум кој му припаѓа секому (а сите имаме различни вкусови, стил на живеење итн.) одлучив и јас да отворам тема посветена на една од пејачките кои ги почитувам најмногу од светската музичка сцена. Доколку некој од модераторите смета дека не го заслужува тоа, слободно нека ја избрише. :)

  Во спротивно, се надевам дека ќе има и одредена посетеност со оглед на тоа што станува збор за една од попознатите латиноамерикански пејачки низ целиот свет иако кај нас целата таа шема малку затајува. Од друга страна, бев доста зачудена кога пред некој месец нејзина песна слушнав во кафуле, во еден од нашите градови. Не залудно велат "Се' е можно на овој свет" :lol: .

  Сигурно повеќето од вас (членовите на фемина) ја знаете по нејзината последна теленовела "Rosalinda", иако пред тоа и после тоа следуваа уште многубројни музички хитови од нејзина страна.

  http://www.youtube.com/watch?v=ITuJ_NhgkVg

  http://www.youtube.com/watch?v=SrKw5-g8jx4

  http://www.youtube.com/watch?v=FWwpWa4z3EI

  http://www.youtube.com/watch?v=QPeNUfc8hGk

  По Интернет ќе се сретнат различни коментари во однос на неа, некои ја сакаат, некои не. Велам Интернет, бидејќи да се дојде на друг начин до информации за неа е навистина тешко. Но, како што реков погоре има и такви исклучоци. :) Во оваа тема може да ги пишувате вашите лични коментари за Талија, да постирате песни, најнови информации или до што и да дојдете во врска со неа (слики, видеоклипови, текстови од песни, слики, аватари, потписи итн.). Доколку се покаже поголема заинтересираност ќе се потрудам и јас да бидам поактивна во однос на истото.

  P.S. Покрај многубројните музички хитови и теленовели, до сега има издадено две книги "Belleza" и "Radiante", а во подготовки е и нејзината трета книга.

  [​IMG] [​IMG]


  Поздрав и се најдобро! :)
   
 2. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.178
  Допаѓања:
  8.414

  Прикачени фајлови:

 3. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Thalia (Талија)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Талија со Енрике Иглесијас, Јенифер Лопез и Барак Обама.

  P.S. Нејзин верифициран твитер: www.twitter.com/thalia
   
 4. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.692
  Thalia (Талија)

  Кога ја видов темата си помислив: „Ват а фак, која е оваа? “ :rofl: Ама потоа се сетив дека всушност имам CD од неа. :rofl: Ниту една песна немам чуено, појма немам чиво е и како се нашло кај мене дома. Не сум голем фан на шпанската музика. :) Доколку одвојам време да го чујам, ќе ви пишам. :)
   
 5. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.473
  Јас само оваа песна ја знам од неа, беше голем хит, а во тоа време некако многу пејачки правеа песни со Fat Joe. Супер песничка :)

  http://www.youtube.com/watch?v=WSnzTXkxRrc
   
  На The.Crab му/ѝ се допаѓа ова.
 6. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  697
  Женава е неодолива и мноооогу харизматична како појава,има симпатичен глас ама не ми се допаѓаат нејзините песни.Подобра глумица е,дефинитивно.
   
 7. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  820
  Лелее Росалинда. На баба вечната љубов. :lol: Да ја даваа цел ден, цел ден ќе се гледаше Роси. (дури и нагалено си ја викаше). Овде гледам темава е во музика. Искрено, тогаш ко беше серијата имав слушнато некоја песна ама ништо посебно, ни таа со пеењето, ни песните. Дури и заборавив дека пее, додека не ја видов темата. Ај ке ја разјутубирам малце сега, па може ќе си го поправам впечаткот. ;)
   
 8. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
 9. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
 10. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.477
  Вајлд, како може да не ја знаеш Росалинда? :wasntme:
  Јас многу ги мешав оваа и Наталија Ореиро. Слични ми беа имињата и цело време се бунев која е која.
  Отворија кај мене во зграда продавница каде што продаваа цедиња одамна и ни а ни б се затрчав доле купив цд од оваа. Не дека сакам шпанска музика или ми беше во план, едноставно ја препознав Росалинда и тоа мораше да се купи! :D
  Сега човек да ме праша да кажам некоја песна ќе гледам како теле. :lol:
   
 11. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.437
  Пол:
  Женски
 13. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.328
  Допаѓања:
  8.407
 14. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  461
  Пол:
  Женски
  Ubavi Pesni ima :)
   
 15. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.415
  Допаѓања:
  64.482
  Пол:
  Женски
  Ја слушав на времето кога ги гледав тие сериите, имам и касета од неа, додуша сестра ми ја купи ама заедно ја слушавме. :lol: