1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Талија (Thalia)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од The.Crab, 7 април 2011.

  1. The.Crab

    The.Crab Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Со оглед на тоа што ова е форум кој му припаѓа секому (а сите имаме различни вкусови, стил на живеење итн.) одлучив и јас да отворам тема посветена на една од пејачките кои ги почитувам најмногу од светската музичка сцена. Доколку некој од модераторите смета дека не го заслужува тоа, слободно нека ја избрише. :)

    Во спротивно, се надевам дека ќе има и одредена посетеност со оглед на тоа што станува збор за една од попознатите латиноамерикански пејачки низ целиот свет иако кај нас целата таа шема малку затајува. Од друга страна, бев доста зачудена кога пред некој месец нејзина песна слушнав во кафуле, во еден од нашите градови. Не залудно велат "Се' е можно на овој свет" :lol: .

    Сигурно повеќето од вас (членовите на фемина) ја знаете по нејзината последна теленовела "Rosalinda", иако пред тоа и после тоа следуваа уште многубројни музички хитови од нејзина страна.

    http://www.youtube.com/watch?v=ITuJ_NhgkVg

    http://www.youtube.com/watch?v=SrKw5-g8jx4

    http://www.youtube.com/watch?v=FWwpWa4z3EI

    http://www.youtube.com/watch?v=QPeNUfc8hGk

    По Интернет ќе се сретнат различни коментари во однос на неа, некои ја сакаат, некои не. Велам Интернет, бидејќи да се дојде на друг начин до информации за неа е навистина тешко. Но, како што реков погоре има и такви исклучоци. :) Во оваа тема може да ги пишувате вашите лични коментари за Талија, да постирате песни, најнови информации или до што и да дојдете во врска со неа (слики, видеоклипови, текстови од песни, слики, аватари, потписи итн.). Доколку се покаже поголема заинтересираност ќе се потрудам и јас да бидам поактивна во однос на истото.

    P.S. Покрај многубројните музички хитови и теленовели, до сега има издадено две книги "Belleza" и "Radiante", а во подготовки е и нејзината трета книга.

    [​IMG] [​IMG]


    Поздрав и се најдобро! :)
     
  2. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431

    Прикачени фајлови:

  3. The.Crab

    The.Crab Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Thalia (Талија)

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Талија со Енрике Иглесијас, Јенифер Лопез и Барак Обама.

    P.S. Нејзин верифициран твитер: www.twitter.com/thalia
     
  4. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Thalia (Талија)

    Кога ја видов темата си помислив: „Ват а фак, која е оваа? “ :rofl: Ама потоа се сетив дека всушност имам CD од неа. :rofl: Ниту една песна немам чуено, појма немам чиво е и како се нашло кај мене дома. Не сум голем фан на шпанската музика. :) Доколку одвојам време да го чујам, ќе ви пишам. :)
     
  5. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Јас само оваа песна ја знам од неа, беше голем хит, а во тоа време некако многу пејачки правеа песни со Fat Joe. Супер песничка :)

    http://www.youtube.com/watch?v=WSnzTXkxRrc
     
    На The.Crab му/ѝ се допаѓа ова.
  6. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Женава е неодолива и мноооогу харизматична како појава,има симпатичен глас ама не ми се допаѓаат нејзините песни.Подобра глумица е,дефинитивно.
     
  7. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Лелее Росалинда. На баба вечната љубов. :lol: Да ја даваа цел ден, цел ден ќе се гледаше Роси. (дури и нагалено си ја викаше). Овде гледам темава е во музика. Искрено, тогаш ко беше серијата имав слушнато некоја песна ама ништо посебно, ни таа со пеењето, ни песните. Дури и заборавив дека пее, додека не ја видов темата. Ај ке ја разјутубирам малце сега, па може ќе си го поправам впечаткот. ;)
     
  8. The.Crab

    The.Crab Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
  9. crtanfilm

    crtanfilm Нов член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    79
  10. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Вајлд, како може да не ја знаеш Росалинда? :wasntme:
    Јас многу ги мешав оваа и Наталија Ореиро. Слични ми беа имињата и цело време се бунев која е која.
    Отворија кај мене во зграда продавница каде што продаваа цедиња одамна и ни а ни б се затрчав доле купив цд од оваа. Не дека сакам шпанска музика или ми беше во план, едноставно ја препознав Росалинда и тоа мораше да се купи! :D
    Сега човек да ме праша да кажам некоја песна ќе гледам како теле. :lol:
     
  11. The.Crab

    The.Crab Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
  12. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
  13. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
  14. Ana3567

    Ana3567 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2014
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    461
    Пол:
    Женски
    Ubavi Pesni ima :)
     
  15. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.140
    Допаѓања:
    76.527
    Пол:
    Женски
    Ја слушав на времето кога ги гледав тие сериите, имам и касета од неа, додуша сестра ми ја купи ама заедно ја слушавме. :lol: