Тамара Тодевска ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2019

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од didisi, 25 јануари 2019.

 1. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.621
  Taмара на евровизија

  Тамара Тодевска ќе ја претставува Македонија на овогодишната Евровизија. 33-годишната пејачка беше избрана од страна на МРТВ и ќе настапи на големата сцена на музичката манифестација која ќе се одржи во Тел Авив, Израел.

  Песната со која Тодевска ќе се бори за победа сè уште не е објавена.

  Тамара по втор пат ќе нè претставува на музичкиот натпревар. Во 2008 година, таа настапи со Адријан Гаџа и Врчак со песната „Во име на љубовта“.

  [​IMG]
  Тамара беше придружен вокал на Тоше Проески на Евровизија во 2004 година и на нејзината сестра Тијана Дапчевиќ во 2014 година.


  http://www.femina.mk/новости/шоу-би...-ја-претставува-македонија-на-евровизија-2019
   
  На staycalm и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 2. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.962
  Допаѓања:
  12.841
  Пол:
  Женски
  Ozbilno???
   
 3. SwanMay

  SwanMay Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  835
  Допаѓања:
  4.456
  Пол:
  Женски
  Yup, имаше интервју на МТВ... (facepalm)
   
 4. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  3.962
  Допаѓања:
  12.841
  Пол:
  Женски
  Veke me strav ako otvoram frizider deka Tamara ke mi ispadne :wasntme:
  Sto ja forsiraat tolku neli bese ednas, zosto ne oratat nekoj posalam na primer Karolina?
  Ustvari od pozicijata e normalno deka ona ke odi drmaat so sestra I I so Boki I Segej.
   
  На Abeja, Mari*, Hellobeautiful и 11 други им се допаѓа ова.
 5. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.621
  Да се прошетама малце госпожата во израел
   
  На Abeja и ocicka2014 им се допаѓа ова.
 6. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.991
  Допаѓања:
  29.354
  Пол:
  Женски
 7. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.526
  Допаѓања:
  8.259
  Пол:
  Женски
  Снемавме пејачи на естрадава...
  Иако немам ништо против песните на Тамара, баш во последно време ми се свиѓаат. Се надевам ќе ја пуштат со нешто квалитетно (и песна и настап).
   
 8. Carissa

  Carissa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2017
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  613
  Пол:
  Женски
  А кој да оди на Евровизија? Некој како ланските претставници што ќе се изгуби на сцената? Иако и мене ми е одбивна, Тамара е сигурна во своите настапи, добар избор.
   
  На staycalm, marchi-cool и Feminka22 им се допаѓа ова.
 9. Sandrin4

  Sandrin4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2018
  Пораки:
  1.409
  Допаѓања:
  6.178
  Пол:
  Женски
  Тамара со Џамбазов и Роберт е добитна комбинација
   
  На Bubu111 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Mlle

  Mlle Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2014
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  138
  Срамота за Евровизија! Па зарем малку млади таленти имаме во државичкава наша ??? Што е опседнатоста со Тамара на секој настан, на Преспав, уште малце дома нека ни ја праќаат. И она и тас сестра и да се повлечат малце имда сфатат дека не се ни приближно толку битни колку што мислат дека се!!! Мислам навистина срамота!!! За да се шета по Израел да гнете на туѓи сметки така им поминува животот на двете сестри
   
  На kukla21, Мариаа., PaLaVa и 2 други им се допаѓа ова.
 11. Mlle

  Mlle Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2014
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  138
  Сигурна во своите настапи? Или сигурна во тоа каде да се пикне побрзо и од која цицка бесплатно да цица? Пардон мај френч
   
  На Abeja, ocicka2014 и Feminka22 им се допаѓа ова.
 12. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  3.466
  Добро нема ли некаде петиција за Евровизија? Мислам дека никој во државата не го подржува овој фестивал, но кој го слуша народот.
  Тамара ми е дно. Ако некој требаше да оди тогаш според мене тоа би требало да бидат Дупер.
   
  На crimson, Masnickaaa, PaLaVa и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Carissa

  Carissa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2017
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  613
  Пол:
  Женски
  Да бидеме реални, не ни памтам кога ние сме имале удел во изборот за наш претставник, па затоа е неминовно да има коментари налик твојот, на други членки погоре, како и речиси цела јавност. Да, го делам мислењето дека е бесцелно што упорно се трошат пари за да учествуваме на таков веќе одамна циркуски настан, НО го коментирав изведувачот. И да, баш така, Тамара е сигурна во своите настапи. Тоа што овде на долго и широло се пишува за нејзиното "дно" однесување (за што не можам да не се согласам) нема ама баш никаква врска со нејзиниот талент за музика.
   
  Последна измена: 25 јануари 2019
  На DAngel и Harper им се допаѓа ова.
 14. Cosmi

  Cosmi Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  2.463
  Допаѓања:
  37.537
  Пол:
  Женски
  Најдобро ќе беше да оди Влатко Лозаноски , ќе гласаа девојчиња и геј заедницата,со Тамара ништо не правиме, нема харизма што и да испее.
   
  На Abeja, Nellie, Billy Idol и 7 други им се допаѓа ова.
 15. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.092
  Допаѓања:
  3.466
  Талентот за музика е само 30% од успехот. Останатото е појавата и харизмата. Она што го викаат Х фактор кој Тамара го изгуби многу одамна, кога реши да стане вообразената глувчица. И да Тамара е дно. И никогаш нема да постигне нешто повеќе. Кога луѓето не те сакаат ти завршува кариерата-Така е со музиката.
   
  На Masnickaaa и didisi им се допаѓа ова.
 16. СуперДевојка

  СуперДевојка Популарен член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  1.468
  Допаѓања:
  9.211
  Пол:
  Женски
  Ок е дечки, секако ќе испаднеме уште во прв круг. Сеедно е кој ќе оди.
  Уствари, да оди некој млад е полошо пошо ќе се разочара од пласманот. Младите сакаат да се докажат, а Евровизија е најлошо место за тоа.
  И некако многу засегнати ко за луѓе шо не ги интересира Евровизија...
   
  На TashSefton, Billy Idol, doutzen и 13 други им се допаѓа ова.
 17. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.967
  Допаѓања:
  3.621
  Глупаво е некој да оди повеќе пати... требаше дупер да одат
   
 18. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.839
  Допаѓања:
  10.197
  Пол:
  Женски
  Најпаметно никој да не оди ...
   
  На Кена Рис, MarigoldA, sparklie и 14 други им се допаѓа ова.
 19. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.340
  Допаѓања:
  4.876
  Пол:
  Женски
  Каква бе Тамара зошто ја толку форсираат незнам како Лејди Гага да е. Има по квалитетни пејачи пр оваа Ивона што беше во ѕвездите на гранд гласо и е многу моќен. Тамара ми е веќе повеќе од стара слава нека уведат некои нови пејачи не се тие па тие.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.643
  Допаѓања:
  49.263
  Пол:
  Женски
  Е ова е упорност, гледаат како поминуваме секоја година и повторно праќаат претставници на Евровизија.
  Но морам да кажам дека последните две песни беа прилично добри, песните кои ги направија за Јана и Eye Cue. Очекувам композиција која ќе се допадне на публиката.
   
  На staycalm, Victorian, candy.cane и 1 друга личност им се допаѓа ова.