1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тамара Тодевска ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2019

Дискусија во 'Музика' започната од didisi, 25 јануари 2019.

  1. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Па и не чинат, богами.:) Пошто нит тие пеат, нит наши композитори знаат да искомпонираат песна за други пазари освен тој ист стил на забавњаци кои ги имаме од 90ти навака, непроменети. Не пали тоа на Евровизија,нит било каде освен тука.... ни соседи не се баш загреани за нашиот забавен мелос цц па да не гласаат.
     
    На PaLaVa, Antebellum, Mr. Right и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.872
    Пол:
    Женски
    Искрено баш ми е мило што е избрана Тамара, премногу ја сакам, предобар вокал ми е, какво гласиште има алал да и е. Само жал ми е што и колку да е предобра песната и пеачката да е добра, се е џабе кога уште одма ќе излеземе, џабе фрлени пари во вода, незнам зошто се толку упорни секоја година да праќаат претставник од Мк кога гледаат дека таму се е местено и тоа е претходно бирано. Но како и да е и посакувам среќа па и успех на Тамара.
     
    На fificaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.090
    Допаѓања:
    163.465
    Пол:
    Женски
    Од македонската сцена и мене Дупер ми се фаворити кој се истакнаа изминатата година, и баш затоа би рекла дека се премногу кул за Евровизија, ама сериозно. Дечките сега таман си добиваат credit колку што заслужуваат како супер нови изведувачи (со чат-пат по некој мрчатор). Не им треба демотивирачко искуство со евровизиски резултати изобличени од политика, а поради истите и лавина негативни коментари од народов (иако е свесен за политиката во шоуво, ама и обврзен да мрчи за секој наш изведувач).
    Ајде АјКју навистина и мене ми беа мех, ама за Јана како една од помладите и нови ѕвезди-претставници - сè уште не разбрав што беше толку реално утнато во нејзината песна преклани. :^)
    Така да, не сум нешто посебно против Тамара како преистакната и повторно избрана да нè претставува, со оглед на принципот на Евровизија и општото расположение тука во врска со неа.
     
    На PaLaVa, SummerGirl, Antebellum и 4 други им се допаѓа ова.
  4. Alishan30

    Alishan30 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јуни 2018
    Пораки:
    7.009
    Допаѓања:
    118.176
    Пол:
    Женски
    Како за незаинтересирани за евровизија, доста коментари има.
    Ниту гледам, ниту ме интересира кој ќе го пратат годинава.
    Одамна не треба да има наш претставник, тоа е само политика меѓу државите;)
     
    На Кена Рис, SummerGirl, TashSefton и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Тамара ко вокал е сосема одлична, има и искуство е сеа како ја пратиле, ко божем не знаеме сите како се праќаат...ваљда нема да ја осакатат со некое млитаво песниче.
    Е сеа што немаме врска од сценски настап, кореографија, сценски ефекти, со политика и лобирање сме скарани е друг муабет, овие ствари се многу побитни од самата песна
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  6. staycalm

    staycalm Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    4.124
    Допаѓања:
    22.718
    Пол:
    Машки

    Еве Франција момче со шминка ќе праќа, ајде и на нив малце берете им го гајлето и коментирајте го клишето што секоја година го повторувате. :rofl:
     
    Последна измена: 27 јануари 2019
  7. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.038
    Допаѓања:
    26.604
    James Charles за сиромашни овој па.
     
    На staycalm му/ѝ се допаѓа ова.
  8. staycalm

    staycalm Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    4.124
    Допаѓања:
    22.718
    Пол:
    Машки
    Ме изнасмеа :D Ја би рекол Jeffree Star за сиромашни. :D
    Шала на страна, не е баш многу добар лајв, студио верзијата е каде каде подобра, се надевам ќе се подобри.
     
  9. Strong.44

    Strong.44 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2014
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    148
    Пол:
    Женски
    Кога зборевме за македонски јавни фаци пред некоја недела мислам, спомнав дека на Тамарчето не и се даваат доволно кредити и сега сум ептен весела што ја праќаат нејзе и мислам дека женава би дала се од себе за да биде во фул састав..:d:
    Инаку знам дека нема да седнам и да гледам евровизија туку од фемина и фб ќе разберам како поминало се.
    Ајде следната година Гиговска.. 8-|
     
  10. veteruska

    veteruska Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2014
    Пораки:
    1.977
    Допаѓања:
    5.799
    Не ѝ посакувам среќа на северџанкава, се надевам ќе освои последно место претставувајќи ја северна...ионака лошо пее, нема ни талент.
     
  11. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Непребол ми е што Суперхикс не отидоа на евровизија. Ќе се забавуваа и ќе не забавуваа. Ама и ги сфаќам да не сакаат..
    Сеедно ми е кој ќе оди сега. Нека пуштат барем некоја балада, да не се реметиме за некои прекршени потези
     
    На PaLaVa, sweet-cherry и Victorian им се допаѓа ова.
  12. b.o.n.i

    b.o.n.i Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2013
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    1.148
    Како може на повисоко ниво да се реагира за тоа што Тамара ќе оди на евровизија? Ма дајте ве молам, не е спорен главниот капацитет на Тамара, ама била веќе 100 пати, доста е само тие.
    Досега има искористено како никој друг од евровизија, веќе има настапивано, и веќе два пати како пратечи. Па принцип треба да се има мајка му. И ете сестра и ќе ја носи пак, како само тие да се заслужни. Ако сте добри правете пари без да ве поддржува државата. На сите проекти каде што се вмешани државни пари тие се пред сите. Па п**** ви мајчина, видете си бизнис настапувајте на приватни проекти и никој нема да ви го оспори успехот.
    Воопшто не треба да се оди на евровизија, затоа што и организаторите одат да се шетаат само, свесно дека успехот ќе биде нула. Ако се нафатиш да организираш, тогаш мисли на пр-от! А тие: мал ни е буџетот за промоција, ама доволен ни е да се прошетаме. Тоа дувло мора да се разбие! Буревесник да се насска )
     
    На OmniaVanitas, PaLaVa и Antebellum им се допаѓа ова.
  13. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.510
    Допаѓања:
    8.443
    Пол:
    Женски
    :inlove:оваа песна ми е омилена,и дај боже да влезе во финале само не сум ја чула евровизиската песна или не е направена сеуште?
     
    На fificaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Следна година јас ќе идам па можеби и ќе победам!
     
  15. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.151
    Допаѓања:
    43.755
    Пол:
    Женски


    :dance::dance::dance::dance: Песнава и ја обожавам :rock:
     
    На Snowflake97 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.403
    Повеќе искуство треба да има целиот тим зад тој што настапува, отколку самиот изведувач. Не е крива Марија што некој не знаел да ѝ одбере асален костим, или Јана што никој не ѝ смисли подобра кореографија.
    Затоа, и да е асален пејачот и песната, бадијала кога сите останати се аматери.
     
    На crimson, Victorian, PaLaVa и 7 други им се допаѓа ова.
  17. Antebellum

    Antebellum Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    813
    Допаѓања:
    4.829
    Тоа не е национализам туку простотилук.

    Македонка сум ама немам против Аделина да ја пратеа. Глупо е цело време исти. Без усул се! Сигурно нема да се пласирме во финале, ова се џабе фрлени пари.
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  18. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.033
    Допаѓања:
    5.981
    Има многу млади таленти, не знам зошто нашава држава не им дава шанса да се докажат.
    Тамара ко Тамара, од што е супериорна мисли дека никој друг не заслужува да оди освен таа.
    Туку што, видела дека се е на мајтап фатено кај нас и си рекла па што ќе одам кога нема кој да ме запре.
     
    На Antebellum и Џеки им се допаѓа ова.
  19. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.846
    Допаѓања:
    117.218
    Пол:
    Женски
    Тамара има добар вокал,ама мислам дека не треба пак да се праќа некој кој веќе бил и имал слаб резултат,а и плус личност која не е баш омилена кај нејзиниот народ.
    Да одлучував јас,ако веќе треба да одберам некој кој веќе бил,ќе ја одберев Елена Ристеска или Каролина Гочева.Дупер не се баш познати и рано е за да одат на ваков натпревар.
    Да беше жив Тоше,немаше да биде проблем пак него да го одбереа.Тој имаше најубав вокал и беше сакан од многумина.Но,ете,си замина...Слава му за сите добрини кои ги стори додека беше меѓу нас.
    Не знам што мислат нашиве.Следната година да не ја одберат Калиопи повторно ?
    Циркус... :rofl:
     
    На hermosa и SummerGirl им се допаѓа ова.
  20. staycalm

    staycalm Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    4.124
    Допаѓања:
    22.718
    Пол:
    Машки
    Леле знаете шо ми текна моментално? Rennata требаше да не претставува годинава!