1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тамара Тодевска

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Ana3567, 19 мај 2019.

 1. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  461
  Пол:
  Женски
  Тамара Тодевска (родена во Скопје) е македонска поп пејачка и преставничка на Евровизија во 2019 година ...
  Тамара Тодевска е родена на 01.06.1985 година во Скопје во музичко семејство. Сестра е на пејачката Тијана Дапчевиќ.
  Со Тамара Македонија го имаше досега најдоброто 8 место во светот

  Facebook : https://www.facebook.com/tamaratodevska/
  Instagram : https://www.instagram.com/tamaratodevska/
  Youtube : Tamara Todevska
  [​IMG]
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Marche12

  Marche12 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Машки
  Najdobriot vokal vo Makedonija
   
  На Iva9612 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. RosettaStone

  RosettaStone Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2019
  Пораки:
  853
  Допаѓања:
  9.993
  Пол:
  Женски
  Тамара има убав глас но не сметам дека е врв, сепак има голема способност за одлична интерпретација на песни со поемотивна содржина.

   
  На TutiFuti му/ѝ се допаѓа ова.
 4. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.703
  Допаѓања:
  322.367
  Да поработи малку на однесувањето во јавност.
  Тоа што убаво пее не значи дека е royal:).
  Кезење, плазење јазик, хистерично кикотење не се убави за око.

  Пее.
  Моќен глас има.
  Но нека не се преценува:)
   
  На Lilik, fina erika, kukla21 и 34 други им се допаѓа ова.
 5. lovestoneddd

  lovestoneddd Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  4.245
  Допаѓања:
  39.587
  Пол:
  Женски
  Тамара е најмоќниот женски вокал во државава, па и пошироко, рамо до рамо со други гласишта од Балканов.
  Не го велам ова заради вчерашниот настан, истото го имам пишувано и претходно.
  Не знам што толку ви пара очи живото однесување. Различни не има. Мене ми е полна со живот, енергична, прилика за забава вади од секоја ситуација, комуникативна, опуштена, easy going.
  Боље да е таква отколку да изиграва дама из Париза сосила.
  Кога некој е вистински свој, секогаш ќе биде прифатен без никаков проблем, што ете и се покажа колку беше обожавана на Евровизија, од организатори, до прес конференции, останати натпреварувачи и присутната фан публика.
   
  На JollyGirl, Victorian, realGirl и 19 други им се допаѓа ова.
 6. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.907
  Допаѓања:
  52.979
  Пол:
  Машки
  Не ми е нешто омилена ама за гласот што го поседува треба капа да и симнат 80% од балканскиве ѕвезди.
   
  На Lilik, Victorian, Brinetka и 10 други им се допаѓа ова.
 7. Purplelilac

  Purplelilac Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.417
  Допаѓања:
  34.774
  Пол:
  Женски
  Барем насловов да го пишеше на кирилица. :drunk:

  On topic, Тамара неоспорно има одличен вокал. Сум ја слушала и во живо на концертот што го имаше пред некоја година и навистина беше извонредна. Исто така знае да комуницира со публика што е доста битно за комплетноста на еден изведувач. Конкретно таа како личност не ме иритира, но понекогаш премногу форсираат настапи и појавувања со сестра и па тогаш ми се малку too much за мој вкус.
  Инаку фино однесување има, природно и непластично. За Евровизијава и покрај некои грешки во зборување, сепак одлично се снајде. :f:
   
  На Victorian, staycalm, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  461
  Пол:
  Женски
 9. Ava.84

  Ava.84 Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 декември 2015
  Пораки:
  4.600
  Допаѓања:
  32.950
  Пол:
  Женски
  Тамара е сопран само што со брзиот начин на живот и се има намалено јачината или како и да се вика силината на сопранот. Таа се одлучила за поп музика наместо опера.
  За настапот на Евровизија одела и на часови за соло пеење.Значи стварно се посветила. Затоа на секој нејзин настап се ежев и пуштав по некоја солза.Затоа што ги допре и другите жени затоа и стигна до 8мо место:clap:
  Немам некое мислење за неа едноставно она е таква немирна ко ветер:) Секогаш е ведра ,некогаш треснува зелени што на ум тоа на друм.Она не е светица како повеќето што глумат од естрадата:angel:Она е едноставно Тамара некој ја сака некој не:)
   
  На galapce, Victorian, staycalm и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. friendy

  friendy Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  4.338
  Допаѓања:
  51.766
  Пол:
  Женски
  Мене ми се допаѓа баш таква каква што си е. Своја.
  Се сеќавам кога прв пат ја видов на тв, беше гостинка во некоја емисија (не се сеќавам која) и ја испеа во живо песната на Alicia Keys-Fallin’- уште тогаш ми се допадна како пее. Ми стана омилена кога ја отпеа “Готово е” на Макфест и освои второ место, иако требаше да победи.
  Претежно ми се допаѓаат сите нејзини песни, некои повеќе некои помалку, но ок е нека продолжи со тоа темпо.
   
  На staycalm му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  461
  Пол:
  Женски

  rok i e nekako podobro kako pesnava primer
   
 12. veteruska

  veteruska Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2014
  Пораки:
  1.977
  Допаѓања:
  5.799
  За Тамара немам некое мислење добро пее но не е нешто што би требало сега да паднам во несвест,за мене Тоше,Каролина па и Влатко се топ вокали.
   
  На 96kiko96, Rubiii и Antebellum им се допаѓа ова.
 13. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  461
  Пол:
  Женски
  milo mi e shto temata pottikna mislenja :)
   
 14. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.915
  Допаѓања:
  48.042
  Пол:
  Женски
  Тамара
  Моќен глас, секогаш опуштена, години е на музичката сцена, константно снима песни, одличниот настап на евровизија ќе и донесе уште поголема слава и почит

  Однесувањето не ми се допаѓа воошто, извештачено кикотење, нападна, лоша смисла за хумор ...
   
  На Кена Рис, referentka, јolene и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  8.326
  Не можеш човек да го запознаеш каков е навистина од гледање по тв. На крај краева каква сака нека е не ни е дома. Битно е убаво пее, пејач е и наше е тоа да го коментираме, дали ни се допаѓа или не, како се смеела и какви смешки кажувала сосема небитно. Битно убаво не представи, светски, урбана жена, нон стоп позитивна и насмеана, јас пре би хистерично смеење од намќоресто дремење.
   
  На Victorian, elenaxbbg, staycalm и 3 други им се допаѓа ова.
 16. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.219
  Многу внимание се обрнува на приватниот живот на популарните, секаде во светот.
  Ако и'/му е работа да пее, битно е дали добро пее. Ич не ме интересира каков/ва е во приватен живот, освен ако не е во прашање некоја скандалозна изјава, како антисеметизмот на Мел Гибсон...
   
  На galapce, Victorian, elenaxbbg и 4 други им се допаѓа ова.
 17. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.703
  Допаѓања:
  322.367
  Важно е.
  Идоли им се на младината.
  И те како е важно како се однесуваат, зашто децата се идентификуваат со нив.
  Ако се дрогира, се мангупира, се непристојни во јавност, тоа никому не му одговара зашто влијае на децата.

  ...а дека во странство не обрнуваат внимание...извини, ама таму баш обрнуваат внимание.
  Папараците се од таму излезени.
  Земи само приватниот живот на принцезата Дијана (на пример)
   
  На BayernKa, elimkd и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 18. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.219
  Не реков дека не обрнуваат внимание во странство :?:

  Самите песни и настапи се доволно за да видиш што е соодветно за деца, а што не.
  Не ти треба да знаеш што правел во среда сабајле, кај 9 саатот.
   
  На galapce и Victorian им се допаѓа ова.
 19. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.703
  Допаѓања:
  322.367
  Деца во школска возраст кога се занесуваат, се поистоветуваат со идолите.
  Се собираат, слушаат музика од нив, се облакаат и се однесуваат (прават мимики) како нив.

  Сега скоро читав на нет дека оние кои потпишуваат договор со Гранд продукција меѓу другото потпишуваат и правилник на однесување.Доколку го прекршат Договорот престанува.Милан Станковиќ поради недолично однесување во јавност повеќе пати беше на работ да го избркаат од продукцијата.
   
  На cresa-jagoda и WildMk им се допаѓа ова.
 20. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.097
  Допаѓања:
  163.512
  Пол:
  Женски
  Јас искрено не го сфаќам ни толкавиот хејт кон неа ко личност, освен што ме воодушеви сега како претставник на Евровизија.
  Од ова што го гледам во медиумите, не е по мој вкус во смисла - ептен екстровертна, гласна, со желба за истакнување... ама тоа си е таа, своја. А на никаков скандал од неа не се сеќавам, ни пороци, ни некакви посебни драми. Не гледам ништо страшно ни во тоа да ја сака младината ко што велите.
   
  На JollyGirl, Anabelle.Amorette, Victorian и 4 други им се допаѓа ова.