1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тамара Тодевска

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Ana3567, 19 мај 2019.

  1. 1992g

    1992g Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2014
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    9.624
    Пол:
    Женски
    Таква си е и приватно. Луда, екстроверт, ништо да не испушти, сегде да присуствува, главна да е на собирите, сите да ги забавува.
    Еднаш кога беше трудна, ја гледам од кола излага и влага у рамстор, а јас на излегување, а таа со бунда до земја и домашни папучи на нозе, јас и велам јао сестро стил падни у несвест таа ми вели ""Пола ми се прашта пошо сум трудна и баш ми е гајле".
     
    На Victorian, Sandrin4, staycalm и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. supergirlmb

    supergirlmb Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2017
    Пораки:
    1.360
    Допаѓања:
    7.810
    Пол:
    Женски
    Јас ја знам ( не лично) но и ја знам кариерата откако се појави. И да има добри песни, еден од подобрите женски вокали кај нас.Да, ја форсираа многу но се труди жената, вади нови песни, учествува ваму таму. Нејзе тоа и е работа да биде присутна на музички манифестации нели. Овој пат и се воодушевив на професионалноста во настапите. Значи за сето тоа да изгледа така треба работа труд и вежбање.И браво за храброста како мајка. На две деца. Мислам дека само таа си знае покрај сите насмевки таму како и било без децата две недели. Едното и е колку моево бебе. Шест месеца дали има.Секоја чест и на маж и и на сите што биле околу децата, зашто да не биле тие нема ни толкав успех. Ова ќе и биде отскочна даска во кариерата. А тоа може е и повеќе од победа на Евровизија.П.С. за папучите,може отечени.и биле нозете :). Имав и ја такви маки :)
     
    На Victorian и ane.bella им се допаѓа ова.
  3. staycalm

    staycalm Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    3.999
    Допаѓања:
    22.513
    Пол:
    Машки
    Одлична! Вокалот и еден од подобрите во земјава. Од нејзиниот последен албум почнав да ја слушам пред да се „прослави“ истиот, се сеќавам имаше малку views и се чудев како можат младите да слушаат некои поп турбо фолк или шо жанр и да се да добиваат милиони а нејзините по 20-30 илјади, ама после за среќа колку толку си доби гледаност. :)

    Многу го критикуваат однесувањето ама мене баш ми се допаѓа. Енергетична е, забавна и освежувачка. Не глуми, тоа е најважно. Пола мажи од „естрадава“ и од балканот пцујат се живо и диво на интервјуа или во емисии па не гледам да ги критикувате, битно оваа се кезела на интервјуа :)
     
  4. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.396
    На lovestoneddd му/ѝ се допаѓа ова.
  5. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    До Форбс...
    Па артиклот го пишувала Нина на Групер, нормално дека ќе пише за Тамара.
    Не дека стигнала на некоја листа на Форбс... Исто како на било која страна да пишеле за неа.

    За Тамара. Одличен вокал, знам многу луѓе што ја знаат приватно, па секогаш збореле дека е фер и дека можеш да се потпреш на неа. Тоа ми е доволно.
    Дали ќе вади јазик ич не ми е за осуда. Карактер е, јбг.
    Не видов толку некои мажи со скандалозни изјави да осудувате. Или машко и да плази и да се кези, дозволено му е. За женско - таман работа.
    Никаков скандал не се сеќавам да има излезено во врска со Тамара, тоа ми е доволно за да не го сфаќам хејтот кон нејзе.
    Секаде биле таа и сестра ѝ... а па една естрада што имаме ние јака...
     
  6. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.396
    Јасно ми е што е Форбс и покрај тоа мислам дека е успех да се најдеш на таа платформа без разлика кој и да го напишал.
     
    На staycalm му/ѝ се допаѓа ова.
  7. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Успех е Нина што се нашла на Форбс, успех Жаре што се нашол.
    Тамара што се нашла е само последица на тоа што Нина се нашла, па имало кој да пише за нејзе.
     
    На Momichka му/ѝ се допаѓа ова.
  8. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.333
    Не видов...не се сеќавам....
    Репер ?

    Некако кај сите твои изјави по форумов се ставаш себе како валиден извор според кој оценуваш некои работи.
    И ок е, секој си верува најмногу сам на себе:)
    Ама ако ти не си видела и не се сеќаваш еве има членки кои виделе, пишуваат што виделе, со линкови докажуваат...

    И, видувањето на било која членка за Тамара (во овој случај) не значи и хејт кон нејзе:)
     
  9. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Не се ставам како релевантен извор. Оставам да ми докажат дека не сум во право. Нормално дека не сум сезнајна.
    А ти рефке, како за модератор, може треба да намалиш со лични напади. Никаде не побарав анализа за каква сум. Нешто многу опуштено тргнавте по членовите :D8)
    Нити пак на темава има линк каков што тврдиш дека има, што докажува дека Тамара го заслужувала хејтот што го добила. Кога ќе видам на темава може да разговараме за тоа.
     
  10. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Па каде се ?
     
  11. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.333
    Личен напад?!:D

    Пред се јас сум член на форумот и имам право да си кажам свое мислење исто како што имаш и ти.
    Не сум те нападнала лично, ова е форум и се води дискусија и како што пишуваш ти свое мислење, така и јас си пишувам:)

    @lovestoneddd разлистај наназад и ќе видиш:), не само на оваа тема , туку кај МЈФ.
     
  12. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Мислење за мене, не за Тамара.
    Темата не се вика DAngel. Ако сакаш за мене и за моето однесување да пишуваш мислења, отвори соодветна тема. Барем како модератор би требало тоа да го знаеш.
    Барем тебе те почитував. Ако се случило во една тема да не се сложиме за нешто, не мора да одиш по темите за да ми кажуваш какво било моето однесување.
    Некст левел комплекси лечење е тоа.
    И да, уште ги чекам линковите кои ги има.
     
    На referentka му/ѝ се допаѓа ова.
  13. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.333
    Ти благодарам што ме почитуваш, ама дискусија по теми нема врска со почитување и непочитување.
    Незначи дека ако не се сложувам со твоето мислење и не те почитувам:) ( и обратно)
    Еве и јавно ти се извинувам ако си осетила дека те навредувам, не ми била намерата тоа.


    А за линк , повелете
    https://skopjeinfo.mk/tamara-todevs...ambulantni-vozila-i-da-ne-odime-na-evrovizija

    Оваа изјава и беше непромислена.
    Имаше 100 други начини за да го каже истото, ама на сосема друг начин:)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  14. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.998
    Допаѓања:
    279.369
    Како прво со кој памет новинаркава, освен нели да предизвика реакции какви што предизвика, поставила вакво прашање веднаш после враќањето.

    Ова истата вечер е?
    На полноќ, само што слетала?

    Е не се сите толку елоквентни или добри политичари, посебно во моменти на такви силни емоции и адреналин, да дадат совршен одговор на прашање на кое уствари нема вистински и 100% соодветен одговор.
    Не знам што се кажала и колку долго траело интервјуто, ама акво вадење на делчиња со цел да се плука на нејзе не ми е во ред.

    Да. Она е уметник, она е музичар она го дава својот придонес на нејзин начин. Нејзина работа беше да испее најдобро што може и таму да се вее нашето знаме, да се чита нашето има, да се презентира државата.
    Она си ја заврши својата задача. Успешно.

    Државата, владата, министерството...треба да го даде сопствениот придонес и да си ја заврши сопствената задача за сите болни дечиња, за сите кои собираат апри за операција, за сите фалинки во здравството и недостаток на возила.
    Не е она одговорна како поединец и да се бара одговорност од нејзе.

    Ај нека си плакнат совест сите други, одговорни за се што е труло во здравството, па до Тамара ни дојде.
     
    На Someonespecial, Mishela, ane.bella и 4 други им се допаѓа ова.
  15. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Ова го знам.
    А од вчера е хејтот кој го добива?
    Знаеме што мислела со изјавата, да можела подобро да се изрази, не ја оправдувам. На крај не е ни нејзина одлучат што ќе се прави со парите. Тамара ќе ни го оправи здравството.
    Ама ваљда не сте биле видовити да знаете дека ќе рече тоа. "Одвратна" ви е месеци назад.
     
  16. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.333
    Мене да, антипатична ми е.
    Не еднаш имам пишано во тема за МЈФ зошто е тоа така.
    Ама во врска со Еврозвивијата ,,застанав,, зад неа и се радував за неа, зашто даде голем придонес со професионалноста на сцена.Убава како појава и моќен глас.
    Ама е еуфорична и не се контролира.
    Мене и не ми пречи кога ја гледам на ТВ, мењам канал и крај, ама нели се води дискусија за неа и имам право да кажам дека не ми се допаѓа незјиниот налудничав начин на кокетирање со публика.

    За 100 000 евра за на Евровизија....
    Малку се.Барем 500 000 треба да се издвојат за да наликуваме на некои од претставниците.
    Можеше културно да го избегне прашањето за амбулантни возила и да не даде одговор дека поважно било да се отиде на Евровизија, посебно во време кога има наелектризираност во здравствениот систем и услуги во нашата земја.

    Таа како естраден уметник си ја исполни задачата како што треба.За толку пари извади максимум музика.
    Со 100 000 евра ке се купеше едно амбуланто возило а опортунитетните потреби се далеку поголеми.
    Ама на вознемирен народ само ваква изјава му требаше.
     
    На Elen4e_sonce, najjacha, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.667
    Допаѓања:
    116.478
    Пол:
    Женски
    ОК,таа изјава не ѝ требаше на Тамара,ама не значи дека 100 посто го мислела тоа.Преморен човек тресе глупости без да размисли јер и не може.Дури и да го мислела тоа,не може да се негира фактот дека има добар вокал.
    Таа имаше статуси на социјалниве мрежи кои не им се допаднаа на многумина.Демек најмајка се прави,така им личеше на луѓето.
    И јас не ја поднесувам како личност,ама сепак ѝ признавам трудот.
    Неколку години бевме ептен подоле,а сега ем влеговме во финале,еме во финале освоивме 8-мо место кое не е лош напредок.
     
  18. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Да веднаш по слетувањето, со кола на телевизијата ја однесоа на интервју кај нив во студио. Го гледав цело интервју.
    И стварно не и требаше ова да го каже. Има добар вокал, одлична и беше песната, ама однесување и зборење :x
    Во 2014 истата таа Тамара рече дека не треба да одиме на евровизија, сега што се предомисли?
    Луѓе ние не сме за на евровизија, за основни работи се нема пари во буџетот, до евровизија ли ни дојде.
     
    На Alisa22, ane.bella, referentka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    На 1ТВ беше пречекот, така? Што друго би се очекувало од нив, дно на новинарството...
    Затоа и не го гледав цел пречек тогаш, а изјавава звучи многу лошо, точно - но, со исечок од само таа реченица може многу да се манипулира и скандализира...
     
    Последна измена: 22 мај 2019
  20. staycalm

    staycalm Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    3.999
    Допаѓања:
    22.513
    Пол:
    Машки
    Иначе правно не е возможно парите од едно министерство да се применат во друго. Не може од мин. за култура да одат во мин. за здравство. Различен буџет си имаат.
     
    На JollyGirl му/ѝ се допаѓа ова.