Тампони за уши

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ванилала, 12 март 2017.

 1. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  5.225
  Пол:
  Женски
  Дали употребувате тампони за уши? Дали се ефективни? Какви видови постојат?
  Препорачајте некои квалитетни и ако знаете споделете како да се изберат правилните.
   
 2. Anngelaa

  Anngelaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  и мене ме интересирааа, феминки помош
   
 3. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.732
  Пол:
  Машки
 4. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  5.225
  Пол:
  Женски
  Јас барав во Eурофарм и Зегин ама само на Doctors имаа, не беа баш евтини. Не знам каде на друго место да барам освен аптеки :smirk:
   
 5. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.732
  Пол:
  Машки
 6. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  5.225
  Пол:
  Женски
  Околу 200 ден еден пар, не знам точно, не ме фаќај за збор, прашав уште тогаш кога ја направив темава :D
   
 7. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  7.778
  Пол:
  Женски
  Пред неколку месеци бев на свадба, и имаше странци. Сите беа со тампони во ушите. Изгледа музиката не беше по нивни мерак. Досега никаде немам сретнато мислам така во очи да ми дојдат тампони за уши. Знам само декаа тие добрите тампони цените биле скапи.
   
 8. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.174
  Допаѓања:
  74.618
  Пол:
  Женски
  Има фини тампони за уши во ДМ, меѓутоа не се сеќавам колку ги купив, одамна беше.
   
 9. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.322
  Допаѓања:
  38.551
  Пол:
  Женски
  100 денари се тие во Дм, јас редовно ги купувам.
   
  На ванилала му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ванилала

  ванилала Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  5.225
  Пол:
  Женски
  Можеш да најдеш слика од пакувањето?
   
 11. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.322
  Допаѓања:
  38.551
  Пол:
  Женски
  DSC_9596.JPG
  Ова се моите, отпакувани :)
  4 парчиња се внатре.
   
  На ванилала и Prijatelot им се допаѓа ова.
 12. PoisonIvyFatale

  PoisonIvyFatale Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2016
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Дали ги употребуваш додека спиеш? Може ли да ги користам навечер бидејќи сум осетлива на звуци?
   
 13. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.322
  Допаѓања:
  38.551
  Пол:
  Женски
  Јас не, сопругот ги користи за спиење. Имај во предвид дека се големки и се гледаат во увото, незнам дали би ти било згодно со нив да шеташ надвор.
   
 14. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.401
  Допаѓања:
  18.468
  Пол:
  Женски
  Може да ми препорачате тампони за уши?И дали добро си ја вршат работата.Многу добра ствар , морам да си набавам оти скренучу :drunk:
   
 15. Kay Scarpetta

  Kay Scarpetta Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2015
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  219
  Пол:
  Женски
  http://www.howardleight.com/earplugs/laser-lite

  Јас ги користам овие со години, ми ги носи чичко ми од Германија.

  Ги има во скоро во сите фирми за ЛЗО, на пример во Дворник сум ги видела. Цената им беше соленка за пакување од 200 тампони, ама можете да се јавите и да прашате.

  Ова се најдобрите што ги имам користено до сега, а сум користела секакви, прав ветеран сум на оваа тема.
   
 16. Medical girl

  Medical girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2016
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Препорачајте ми добри тампони за спиење.. да се местат лесно и да не испагаат
   
 17. Moon2255

  Moon2255 Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2020
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  42
  Пол:
  Женски
  Дали се слуша аларм, вибрации со тие тампони од ДМ?
   
 18. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.250
  Допаѓања:
  5.758
  Јас никогаш немав размислувано за ова, сега кога читам корисна работа се.